Městská policie Neratovice

Vyhledávání


Vyhledat text

Bezpečné městoREFIZKalendář

<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

Přihlášení

Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...

Jitka Landergotová 14:13 - 14.10.
Dobrý den,
na křižovatce ulic Kojetická a Bří Čapků - v ulici Bří.Čapků - je neustále...

Rostislav Oplt 9:20 - 3.7.
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v neděli nefungoval přístup do evidence psů, byl kontakt zjišt...
Už se Vám někdy přihodilo, že Vás někdo po telefonu nutil odsouhlasit smlouvu na služby, které jste si neobjednali...?

Ano (31 hl.)
 
Ne (17 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 48

Fotogalerie

"Vzorný" řidič
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Mánesova rychlostí 54 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 30km/h.
zobrazení: 356
známka: 0

Počasí

Počasí Neratovice - Slunečno.cz

Upozornění

13.03.2020: VAROVÁNÍ POLICIE ČR

POZOR NA PODVODY V KYBERPROSTORU!!!

Celý článek  zde

Informace MP
Nouzový stav


Od počátku vyhlášení nouzového stavu se snažíme udělat maximum pro bezpečí občanů, a proto pravidelně kontrolujeme dodržování nařízení vlády, i když to zpočátku nebylo možné, nyní již ve dvou denních motorizovaných hlídkách. Uzavření školy těsně před zkouškami dvou čekatelů způsobilo, že nemohli řádně dokončit studium a proto byli prozatím pověřeni nákupy pro seniory a rozvozy roušek potřebným. Každodenními kontrolami obchodů, shlukování občanů, nošení roušek, nebo jiných porušení nařízení vlády nebyla shledána závažná porušení, až na dva případy. Ani po opakovaných výzvách strážníků si provinilci ústa a nos nezakryli, ale před odchodem z místa již s rouškou jim bylo jasné, že o jejich chování bude rozhodovat správní orgán a to hned ve dvou přestupcích, neuposlechnutí výzvy a porušení krizového zákona. Na velikonoční svátky jsme se, mimo kontrol nařízení vlády, věnovali kontrolám hřbitova, jeho okolí a rovněž jeho návštěvy proběhly bez větších komplikací. Rádi bychom v této nelehké době poděkovali všem občanům, kteří se chovají ohleduplně, dodržují nařízení vlády a tím snižují riziko přenosu zákeřné nemoci. Pamatujte, "moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě" a v následujících dnech a týdnech, i když to nebude snadné, buďte opatrní, nejen ke svým blízkým, ale i ke starším občanům.V nastávajícím období budeme stále dohlížet, tak jako doposud, na dodržování vládních nařízení a zajišťovat rozvoz potravin a roušek seniorům. Tímto bychom mimo jiné rádi upozornili na dodržování vyhrazeného času nákupu pro seniory starších 65 let, jsou to ojedinělé případy, ale stává se, že jsou v obchodech po osmé hodině občané, kteří by tam neměli být s tvrzením, že šli nakupovat před osmou, je to opravdu nutné? Kontroly probíhaly a budou probíhat i kamerovým systémem, kterým byly odhaleny desítky případů nenošení roušek. Každý, kdo zahlédl přijíždějící hlídku, si roušku nasadil. V drtivé většině to tak zůstalo, ale někteří si jí po odjezdu hlídky sundali a až na opakované upozornění si ji opět nasadili. Nicméně opakované výzvy mohou být důvodem k uložení pokuty v příkazním řízení na místě a proto věříme, že těchto přestupků bude co nejméně.

Mezi další činnosti strážníků v nouzové stavu patří kontroly "holobytů", kde jsou dočasně ubytováni lidé bez domova, kontrola lidí v karanténě apod. Nicméně závažnější dopravní přestupky jako je nedovolené stání na vyhrazeném parkovišti pro invalidy, překážky v silničním provozu, které brání vývozu odpadů apod., jsou řešeny výzvami a po skončení nouzového stavu budou dořešovány, což platí i o radarech na území města a kamerovém systému. 

Touto cestou rovněž mnohokrát děkujeme všem, kteří nám šili a šijí roušky, tiskli na 3D tiskárnách respirátory a štíty nejen pro naše strážníky.

Víme, že to není snadné, protože jsme se v minulosti s ničím podobným nesetkali, ale společně to zvládneme. Přejeme Vám pevné nervy a hodně zdraví. 


© 2022 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.