Městská policie Neratovice

Vyhledávání


Vyhledat text

Bezpečné městoREFIZKalendář

<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Přihlášení

Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
Petr 12:30 - 16.10.
Dobrý den, prosím o intenzivnější průjezd hlídky MP Neratovice v ulici Ořechová, z důvodu pohybu...

Palečková 19:06 - 22.9.
Dobrý den, prosím o častější kontroly v ul. Kpt. Jaroše. Mezi domy 1341 a 1342 postávají neb...

MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...
Už se Vám někdy přihodilo, že Vás někdo po telefonu nutil odsouhlasit smlouvu na služby, které jste si neobjednali...?

Ano (31 hl.)
 
Ne (17 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 48

Fotogalerie

"Vzorný" řidič
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Byškovická rychlostí 64 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 50km/h.
zobrazení: 180
známka: 0

Počasí

Počasí Neratovice - Slunečno.cz

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 56 nalezených)

| 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-56 |
Informace MP IX. ročník o pohár městské policie

Městská policie Neratovice pořádala 6. 10. 2023 IX. ročník o pohár městské policie ve střelbě z pistole a samopalu. Této soutěže se zúčastnili mimo spolupořadatelů a zaměstnanců městského úřadu strážníci naší městské policie, Městské policie Praha, policisté z okolních obvodních oddělení a SKPV Mělník. Celkem bylo 76 střelců. Ve skupině policistů se stal vítězem policista z SKPV Mělník a těsně za ním strážník z Prahy. Ve skupině mužů zvítězil zaměstnanec z odboru dopravy před kolegou z téhož odboru. V kategorii žen zvítězila zaměstnankyně DDM Neratovice před zaměstnankyní odboru dopravy. Vítězem v kategorii spolupořadatelů se stal zástupce firmy MP Auto před zástupcem firmy FCC. 

Poděkování patří všem spolupořadatelům akce, kteří přispěli hodnotnými cenami.

Konektel a PC-Servis MělníkLimoNeraKovosMilan Pleninger - MP AutoStyl *FajNetAroma restauraceAuto Kořánek, NON STOP hlídané parkoviště Ing. Valdemar Batelka, Autolakovana Josef Staněk LobkoviceStavební firma BČ, FCC Neratovice, a Pizzerie U Anity.

Velké poděkování patří rovněž střelnici na Chloumku u Mělníka za poskytnutí potřebného zázemí.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 23. 10. 2023 (30 přečtení) |
Informace MP Výběrové řízení na pozici strážník městské policie

Městská policie Neratovice přijme do svých řad pracovníky na pozice „strážník městské policie“. Strážník musí zastávat a ctít zákon a být psychicky natolik vyspělý, aby ke každému občanovi přistupoval individuálně a spravedlivě. Máte zájem stát se strážníkem v našem městě? Jestliže si umíte na tuto otázku kladně odpovědět, zkuste to u nás. Uchazeč o práci strážníka musí být starší osmnácti let, trestně bezúhonný, spolehlivý, fyzicky a duševně způsobilý a musí mít střední vzdělání s maturitní zkouškou. Nabízíme nestereotypní práci v platovém zařazení do 8. třídy v rozmezí hrubého platu od 27 640 Kč – 37 020 Kč včetně rizikového příplatku + osobní ohodnocení, příplatky za noční směny, příplatky za soboty, neděle a o svátcích. Dále nabízíme péči o rozvoj zaměstnanců, dovolenou na zotavenou v délce 5 týdnů, 4 dny studijního volna, zvyšování fyzické kondice v rámci městské policie, bezplatné výstrojní součásti, stravenky, důchodové připojištění, benefit karta s kreditem ve výši 4000 Kč, přátelský kolektiv, permanentky do posilovny, bazénu a sauny.

Pokud máte zájem, neváhejte se seznámit s úplným zněním výběrového řízení a podáním vyplněné přihlášky, ke stažení zde, nebo rozkliknutím celého článku. 

Přihlášky je možno podávat do 28. 11. 2023. Po tomto datu budou přihlášky zpracovány a vybraní uchazeči budou kontaktováni.

Náborové videoYouTube

Bližší informace u velitele MP: na tel. č. 721 765 953 (každý den od 8:00 do 19:00)

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 18. 10. 2023 (1327 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Informace MP Zpráva o činnosti za rok 2022

Zpráva o činnosti Městské policie Neratovice za rok 2022 a koncepce pro rok 2023

a)  Zpráva o činnosti městské policie

1)    Personální zabezpečení:

Na začátku roku byl stav pracovníků městské policie v počtu jednadvaceti zaměstnanců. V únoru ukončila pracovní poměr strážnice zařazená ve směnném provozu. V následujícím měsíci ji nahradil strážník s platným osvědčením. V dubnu, po třiceti letech služby, odešel na zasloužený odpočinek zástupce velitele. V témže měsíci ukončila pracovní poměr strážnice se zařazením v oblasti prevence kriminality v oddělení dopravě preventivní skupině. Tu nahradila čekatelka, která v červnu úspěšně složila zkoušky na strážnici. Na místo zástupce velitele byl ve výběrovém řízení vybrán a následně do této funkce jmenován strážník z oddělení dopravně preventivní skupiny, který je v pracovním poměru k obci od února roku 2019. V červenci, byl na vlastní žádost, uvolněn strážník na pozici velitele směny a následně byl přeřazen na oddělení dopravně preventivní skupiny do oblasti prevence kriminality. Ve stejném měsíci by přijat do pracovního poměru strážník s platným osvědčením a tím se stav pracovníků naplnil a dále se již neměnil. Celkem je ve výkonu služby sedmnáct strážníků s platným osvědčením a čtyři operátoři pro obsluhu MKDS. Služebna městské policie je v nepřetržitém provozu, který zabezpečují čtyři směny. V každé z nich je operátor MKDS a tři strážníci, z nichž jeden je velitel směny. Administrativu spojenou s chodem městské policie zabezpečuje pět strážníků v denním pracovním režimu. V dopravně preventivní skupině působí dvě strážnice a jeden strážník, včetně zástupkyně velitele městské policie, kteří zabezpečují přednášky aj. akce v rámci prevence kriminality, zpracovávají veškerou dokumentaci ohledně přestupků, označují jízdní kola forenzním značením, zpracovávají ztráty, nálezy, vytipovávají místa s vyšším rizikem výskytu přestupků v dopravě, veřejném pořádku a na tyto místa instalují přenosné kamery apod. V případě potřeby vykonávají běžnou práci strážníka městské policie. 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 13. 01. 2023 (93 přečtení) |
Informace MP 30 let Městské policie Neratovice

K příležitosti založení Městské policie Neratovice a jejího 30letého trvání byla uspořádána soutěž ve střelbě z pistole a samopalu, která se konala 23. 9. 2022. Soutěž zahájil starosta města Ing. Roman Kroužecký, velitel MP Rostislav Oplt a zástupkyně velitele MP Renata Kovaczová. Této soutěže se zúčastnili mimo spolupořadatelů a zaměstnanců městského úřadu strážníci naší městské policie, Městské policie Mělník, policisté z okolních obvodních oddělení a SKPV Mělník. Celkem bylo 66 střelců. Ve skupině policistů se stal vítězem policista z SKPV Mělník, těsně o jeden bod před kolegou z obvodního oddělení z Neratovic. Následovali policisté a na pátém místě strážník naší městské policie. Ve skupině mužů zvítězil zaměstnanec živnostenského odboru před kolegou ze správy majetku. V kategorii žen zvítězila zaměstnankyně FCC Neratovice před zaměstnankyní odboru školství. Vítězem v kategorii spolupořadatelů obhájil zástupce firmy PC Servis Mělník před zástupcem firmy MP Auto. 

Poděkování patří všem spolupořadatelům akce, kteří přispěli hodnotnými cenami.

Konektel a PC-Servis MělníkLimoNeraKovosMilan Pleninger - MPAutoStyl *FajNetAroma restauraceAuto Kořánek, NON STOP hlídané parkoviště Ing. Valdemar Batelka, Autolakovana Josef Staněk LobkoviceStavební firma BČ a Pizzerie U Anity

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 27. 09. 2022 (163 přečtení) |
Informace MP Nejen kamerový systém

V tomto roce proběhla výměna třech digitálních IP kamer se začleněním do systému MKDS a byla provedena kompletní rekonstrukce kamerového systému na OO PČR Neratovice. Přidáním další mobilní kamery do systému MKDS se zvýšil počet těchto kamer ze třech na čtyři. Byla vyměněna zastaralá technologie kamery v ul. Jarošova sloužící jak pro kameru v této ulici, tak na relax zóně. Došlo k rozšíření kamerového systému HikVision umístěním kamery u fontány v ul. Smetanova se kterou lze pohybovat a mapovat celé okolí tamní ulice. Kamery v ul. Kojetická začleněné do MKDS jsou provozovány na optickém kabelu, stejným způsobem jsou provozovány kamery na nám. Republiky a kulturním domě, ostatní kamery jsou provozovány bezdrátovým přenosem.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 15. 07. 2022 (1481 přečtení) |
Informace MP
Telefonní linky

V tomto roce došlo k softwarové úpravě nahrávání telefonních linek. V této souvislosti byly do systému STELALite, který byl mimo jiné aktualizován na novou verzi, připojeny dvě telefonní linky, jedná se o čísla 315682607 a tísňovou linku 156. Na použitý software STELA Lite, který zaznamenává a uchovává veškeré uskutečněné telefonní hovory do počítače, jsou tedy připojeny dvě přímé telefonní linky městské policie. Linka 315 650 350 je rovněž nahrávána, ale již jiným systémem, protože se jedná o IP telefon. V případě, že by nebylo možné, hlavně o víkendech a svátcích, se na tuto linku dovolat, využijte shora uvedené linky.

 

Jen připomeneme fungování tísňové linky 156:

  • volá-li oznamovatel v katastru města Neratovice z pevné linky tísňovou linku 156, ozve se mu nahraný operátor Městské policie Mělník, který upozorní na to, že hovor je monitorován. Stisknutím 1 bude oznamovatel přesměrován na Městskou policii Neratovice, pokud tak neučiní, přihlásí se operátor Městské policie Mělník.
  • volá-li oznamovatel v katastru města Neratovice z mobilního telefonu tísňovou linku 156, ozve se mu nahraný operátor Městské policie Mělník, který upozorní na to, že hovor je monitorován. Stisknutím 1 bude oznamovatel přesměrován na Městskou policii Neratovice, pokud tak neučiní, přihlásí se operátor Městské policie Mělník.

Technicky není možné zajistit, aby se oznamovatel jak z mobilního telefonu, tak s pevné linky dovolal přímo na služebnu MP Neratovice. Důvodem je, že hlavní vysílač je umístěn na Mělníku a Neratovice spadají do „pásma“ k Mělníku. Proto bylo volání sjednoceno na volbu 1, nebo při ohlášení operátora s možností přepnutí hovoru na Městskou policii Neratovice.

| Vydáno dne 23. 06. 2022 |
Informace MP
30 let strážníkem

Čas zastavit nejde a tak po 30 letech věrné služby odešel do důchodu náš kolega a kamarád František Hrdlička. Vzhledem k této životní události byl začátkem dubna uspořádán v obřadní síni městského úřadu slavnostní akt, při kterém mu bylo starostou města a velitelem městské policie uděleno vyznamenání za pracovní věrnost a medaile za 30 let služby u sboru. Celá událost se odehrála za přítomnosti všech pracovníků městské policie, tajemníka a místostarostky města. Rozloučení s dlouholetým kolegou pokračovalo oslavou, kdy byly promítány fotografie a krátké video z jeho 30 leté činnosti.

Ještě jednou děkujeme a prožití důchodu ve zdraví a pohodě přeje kolektiv městské policie a vedení města.

| Vydáno dne 06. 04. 2022 |
Informace MP Zpráva o činnosti za rok 2021

Zpráva o činnosti Městské policie Neratovice za rok 2021 a koncepce pro rok 2022

a)  Zpráva o činnosti městské policie

1)    Personální zabezpečení:

Na začátku roku byl stav pracovníků městské policie v počtu jednadvaceti zaměstnanců, ale jedna strážnice byla na mateřské dovolené. Od srpna byla přijata strážnice s platným osvědčením, která nahradila strážnici na mateřské dovolené. Celkem je sedmnáct strážníků ve výkonu služby s platným osvědčením a čtyři operátoři pro obsluhu MKDS. Služebna městské policie je v nepřetržitém provozu, který zabezpečují čtyři směny. V každé z nich je operátor MKDS a tři strážníci. Administrativu spojenou s chodem městské policie zabezpečuje pět strážníků v denním pracovním režimu. V dopravně preventivní skupině působí tři strážníci včetně zástupce velitele městské policie, kteří zabezpečují přednášky aj. akce v rámci prevence kriminality, zpracovávají veškerou dokumentaci ohledně přestupků, označují jízdní kola forenzním značením, zpracovávají ztráty, nálezy apod. Vytipovávají místa s vyšším rizikem výskytu přestupků v dopravě, veřejném pořádku a na tyto místa instalují přenosné kamery. V případě potřeby vykonávají běžnou práci strážníka městské policie. 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 20. 01. 2022 (198 přečtení) |
Informace MP MP Neratovice má AED

Na základě veřejné zakázky, která byla zveřejněna dne 25. 8. 2011, bylo komisí dne 12. 9. 2011 doporučeno zakoupení automatizovaného externího defibrilátoru Philips HeartStart FRx od firmy S&T Plus s.r.o. v částce 40 064,- Kč. Vozidlo Městské policie v Neratovicích je tak od října vybaveno tímto defibrilátorem, který bude strážníkům účinným pomocníkem při poskytování neodkladné první pomoci. V roce 2021 byl zakoupen další externí defibrilátor Philips HeartStart, který byl umístěn do nového vozu Peugeot Rifter. Původní, zakoupený v roce 2011, byl umístěn na služebnu. Nyní tak tedy Městská policie Neratovice má k dispozici dva externí defibrilátory stejné značky. 

| Celý článek |
| Autor: MP | Vydáno dne 30. 10. 2021 (1358 přečtení) |
Informace MP Zpráva o činnosti za rok 2020

Zpráva o činnosti Městské policie Neratovice za rok 2020 a koncepce pro rok 2021

a)  Zpráva o činnosti městské policie

1)    Personální zabezpečení:

V lednu roku 2020 byl stav pracovníků městské policie v počtu devatenácti zaměstnanců, ale v únoru již v počtu dvaceti. Jeden strážník v průběhu roku 2019 ukončil pracovní poměr a tento stav trval až do konce roku a současně přetrvával stav chybějícího strážníka z roku 2018. Čili od roku 2018 chyběli celkem tři strážníci. Na začátku roku 2019 byl přijat strážník s platným osvědčením a do konce tohoto roku tedy chyběli dva strážníci. Na začátku roku 2020 byli postupně přijati dva uchazeči na pozici čekatele, a protože z důvodu pandemie došlo ke zrušení zkouškového období, stali se platnými strážníky až od poloviny roku 2020. I když neměli platné osvědčení strážníka, jejich náplň práce byla v době pandemie nenahraditelná a téměř každý den plnili přání seniorů. Maximální stav byl během roku zvýšen z dvaceti na jednadvacet zaměstnanců a tak během tohoto roku opět chyběli z důvodu navýšení počtu zaměstnanců a odchodu zaměstnance na mateřskou dovolenou dva strážníci. Celkem je sedmnáct strážníků ve výkonu služby s platným osvědčením a čtyři operátoři pro obsluhu MKDS. Služebna městské policie je po celý rok v nepřetržitém provozu, který zabezpečují čtyři směny. V každé z nich je operátor MKDS a tři strážníci. Administrativu spojenou s chodem městské policie zabezpečuje pět strážníků v denním pracovním režimu. Nově byl přepracován pracovní a organizační řád městské policie včetně náplní práce. Byla zřízena dopravně preventivní skupina, ve které působí tři strážníci, kteří zabezpečují přednášky aj. akce v rámci prevence kriminality, zpracovávají veškerou dokumentaci ohledně přestupků, označují jízdní kola forenzním značením, zpracovávají ztráty, nálezy apod. a v případě potřeby, vykonávají běžnou práci strážníka městské policie. 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 19. 01. 2021 (292 přečtení) |
Informace MP
Budeme dohlížet na dušičky

Tak jako každý rok, budou strážníci již od pátku 30. 10. 2020 dohlížet na veřejný pořádek na hřbitově a jeho okolí v Lobkovicích v souvislosti s důstojným průběhem uctění Památky zesnulých, aby se tak co nejvíce zabránilo nejen vandalství, ale v současné době i dohlíželo na dodržování nařízení vlády ohledně pandemie. Častější namátkové kontroly hřbitova budou probíhat 30. října a o víkendu již bude na hřbitově stálá hlídka. Zároveň budou strážníci provádět kontroly vozidel parkujících v blízkosti hřbitova, která mohou být cílem vloupání, nebo aby občany uchránili před nezvanými návštěvníky, opilci apod., kteří by mohli narušit pokojný průběh „dušiček“. V souvislosti s „dušičkami“ si dovolujeme připomenout, že vozidlo není trezor, všem občanům přejeme klidný „dušičkový“ víkend a věříme, že dodržování nařízení vlády bude od návštěvníků na prvním místě. V případě podnětu či připomínky, nás neváhejte kontaktovat na lince 156 nebo 315 682 607, které jsou v nepřetržitém provozu.

| Vydáno dne 30. 10. 2020 |
Informace MP Řešení vraků

Řešení vraků vozidel a vozidel bez platné technické prohlídky očima strážníků Městské policie Neratovice

Je možné, že se Vám již někdy přihodilo, že strážník městské policie provádí šetření v okolí vozidla, které jeví známky vraku. Ve většině případů se tak děje z kontrolní činnosti každého strážníka ve svém obvodu, ale samozřejmě i na telefonické oznámení občanů. Při šetření provádí fotodokumentaci a další nezbytné úkony, ale od té doby mohou uplynout dva až tři měsíce (někdy i déle) a vrak vozidla stále stojí na stejném místě. Co tedy strážník tak dlouho dělá? Proč vozidlo nenechá odtáhnout? Řeší vůbec tento problém? Na tyto otázky je celkem jednoduchá odpověď - ano řeší, ale bohužel tyto další úkony jsou pro občany neviditelné. Proto se vám pokusíme vysvětlit zákonný postup, který začíná s každým objevením vraku.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 23. 06. 2020 (1106 přečtení) |
Informace MP Nouzový stav

Od počátku vyhlášení nouzového stavu se snažíme udělat maximum pro bezpečí občanů, a proto pravidelně kontrolujeme dodržování nařízení vlády, i když to zpočátku nebylo možné, nyní již ve dvou denních motorizovaných hlídkách. Uzavření školy těsně před zkouškami dvou čekatelů způsobilo, že nemohli řádně dokončit studium a proto byli prozatím pověřeni nákupy pro seniory a rozvozy roušek potřebným. Každodenními kontrolami obchodů, shlukování občanů, nošení roušek, nebo jiných porušení nařízení vlády nebyla shledána závažná porušení, až na dva případy. Ani po opakovaných výzvách strážníků si provinilci ústa a nos nezakryli, ale před odchodem z místa již s rouškou jim bylo jasné, že o jejich chování bude rozhodovat správní orgán a to hned ve dvou přestupcích, neuposlechnutí výzvy a porušení krizového zákona. Na velikonoční svátky jsme se, mimo kontrol nařízení vlády, věnovali kontrolám hřbitova, jeho okolí a rovněž jeho návštěvy proběhly bez větších komplikací. Rádi bychom v této nelehké době poděkovali všem občanům, kteří se chovají ohleduplně, dodržují nařízení vlády a tím snižují riziko přenosu zákeřné nemoci. Pamatujte, "moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě" a v následujících dnech a týdnech, i když to nebude snadné, buďte opatrní, nejen ke svým blízkým, ale i ke starším občanům.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 17. 04. 2020 (342 přečtení) |
Informace MP Zpráva o činnosti za rok 2019

Zpráva o činnosti Městské policie Neratovice za rok 2019 a koncepce pro rok 2020

a)  Zpráva o činnosti městské policie

1)    Personální zabezpečení:

Na začátku roku byl stav pracovníků městské policie v počtu osmnácti zaměstnanců, dva strážníci v průběhu roku 2018 ukončili pracovní poměr a tento stav trval až do konce roku, kdy na je sklonku byly na základě výběrovém řízení pozice strážníků obsazeny. Maximální stav je dvacet zaměstnanců. Šestnáct strážníků ve výkonu služby s platným osvědčením a čtyři operátoři MKDS. Služebna městské policie je po celý rok v nepřetržitém provozu, který zabezpečují čtyři směny. V každé z nich je operátor MKDS a tři strážníci. Administrativu spojenou s chodem městské policie zabezpečují čtyři strážníci v denním pracovním režimu včetně preventistky, která zabezpečuje přednášky aj. akce v rámci prevence kriminality. Všichni mimo jiné dle potřeby vykonávají běžnou práci strážníka městské policie.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 15. 01. 2020 (403 přečtení) |
Informace MP
Lampionový průvod

Dne 5. 11. 2019 byl v odpoledních hodinách hlídkou MP zajišťován průchod lampionového průvodu, který vycházel od budovy ZŠ 28. Října a dále pokračoval ulicí Na Výsluní, Kojetickou, nám. Republiky a zpět do ul. 28. Října před ZŠ. Průvodu se tento rok zúčastnilo podstatně více nejen dětí, ale i rodičů než rok minulý a jeho atmosféra byla velmi krásná.

| Vydáno dne 06. 11. 2019 |
| 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-56 |

© 2022 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.