Městská policie Neratovice

Vyhledávání


Vyhledat text

Bezpečné městoREFIZKalendář

<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přihlášení

Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
Adam 7:44 - 4.1.
Krásný den,
Problém, se kterým si Vás dovoluji oslovit je ten, že na rohu ulice U Vodárny a...

Petr 12:30 - 16.10.
Dobrý den, prosím o intenzivnější průjezd hlídky MP Neratovice v ulici Ořechová, z důvodu pohybu...

Palečková 19:06 - 22.9.
Dobrý den, prosím o častější kontroly v ul. Kpt. Jaroše. Mezi domy 1341 a 1342 postávají neb...
Už se Vám někdy přihodilo, že Vás někdo po telefonu nutil odsouhlasit smlouvu na služby, které jste si neobjednali...?

Ano (31 hl.)
 
Ne (17 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 48

Fotogalerie

"Vzorný" řidič
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Vojtěšská rychlostí 47 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 30 km/h.
zobrazení: 132
známka: 0

Počasí

Počasí Neratovice - Slunečno.cz

Upozornění

25.03.2024:

Vyhraj cyklistické potřeby >>>>

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 587 nalezených)

Policie informuje
Povolání „policista“

MĚLNICKO – A co takový policista vlastně dělá? 

V průběhu měsíce května a června oslovilo několik základních a mateřských škol policisty z Územního odboru Mělník, zda by jejich žáčkům představili policejní práci a techniku. A tak se policejní preventistky a policisté vydali např. do ZŠ a MŠ Dřísy, ZŠ a MŠ H.Počaply, ZŠ Vysoké a dalších, seznámit děti s prací Policie ČR. Společně dali dohromady, co vlastně ten policista dělá, kde všude se děti s policisty mohou setkat a čísla tísňových linek. Jak správně volat na tísňovou linku si i nanečisto zkusily. Policisté jim také vysvětlili, jak se zachovat v různých nebezpečných situacích (např. při nálezu nebezpečného předmětu, když je osloví neznámý člověk a láká je k vozidlu apod.)

A co se dětem nejvíce líbilo? Samozřejmě policejní technika – vozidlo, kolo, čtyřkolka. Policisté jim předvedli vybavení služebního vozidla (záchranný batoh, zastavovací pás a spoustu dalšího) a nakonec se mohly posadit i za volant policejního vozidla.

Některé nadšeně vykřikovaly, že v budoucnu budou také policisty a my se na ně budeme těšit.

prap. Bc. Martina Hamplová
PČR Mělník

| Vydáno dne 17. 06. 2024 |
Policie informuje
"Lajky" ti peníze nevydělají

KUTNOHORSKO/MĚLNICKO/PŘÍBRAMSKO - Policisté šetří několik případů podvodného jednání. 

Policisté z Kutnohorska, Mělnicka a Příbramska šetří několik případů podvodného jednání na internetu, které mělo slibovat výdělek za tzv. lajkování videí na internetu. Místo výdělku, ale poškození prodělali i několik set tisíc korun.

Poškození vždy zareagovali na inzerát na různých internetových platformách a sociálních sítích, který sliboval snadný a rychlý přivýdělek za to, že budou u videí dávat "LIKE". 

Ve všech případech byla požadována a registrace a zaplacení vstupního poplatku. Pak už měly chodit vydělané peníze na účet poškozených. V některých případech se tak skutečně i stalo, aby podvodník vzbudil důvěru. Později ale, po postoupení na vyšší úroveň,  požadoval vložení větší částky peněz, aby ve spolupráci mohli pokračovat. Tímto způsobem poškození naposílali i třeba 300 tisíc korun. Až později bohužel poznali, že naletěli podvodníkovi a obrátili se na policisty.

Policisté v jednotlivých případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu, kde v případech, kdy byla poškozeným způsobena větší škoda, hrozí pachateli až 5letý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí

| Vydáno dne 08. 06. 2024 |
Policie informuje
Speed Marathon 2024

MĚLNICKO - Výsledky dopravně bezpečnostní akce. 

V pátek 19. dubna 2024 se mělničtí dopravní policisté a policisté z Obvodního oddělení Mšeno zapojili do celoevropské dopravně bezpečnostní akce s názvem SPEED MARATHON 2024.

Do akce bylo nasazeno na desítku policistů, 3 silniční laserové rychloměry a měřeno bylo na 15 místech. Pravděpodobně díky rozsáhlé medializaci, ale i ukázněnosti řidičů, policisté řešili překročení rychlosti u 4 hříšníků, kterým byla na místě udělena pokuta v příkazním řízení.

Policisté se samozřejmě zaměřili i na dodržování ostatních pravidel v silničním provozu. Zkontrolovali celkem 65 motorových vozidel. V průběhu celodenní dopravní akce zjistili 10 přestupků, které vyřešili na místě pokutou v příkazním řízení. Dalšími přestupky, které policisté řešili, byl například špatný technický stav vozu nebo nepoužití bezpečnostních pásů.

Mnoho řidičů nerespektuje maximální dovolenou rychlost jízdy. Cílem Speed Marathonu je ovlivnit nekázeň těchto účastníků silničního provozu a tím snížit nehodovost na našich silnicích.

Výsledky naleznete na těchto odkazech:.

Krajské: https://www.policie.cz/clanek/vyslednost-speed-marathon-2024.aspx

Celorepublikové : https://www.policie.cz/clanek/vyhodnoceni-akce-speed-marathon-2024.aspx

prap. Martina Hamplová
preventistka ÚO Mělník

| Vydáno dne 24. 04. 2024 |
Policie informuje Děti v dopravě aneb na silnicích bezpečně

MĚLNICKO - V minulých dnech proběhl ve Společenském domě v Neratovicích preventivní projekt zaměřený na bezpečnost dětí v dopravě. 

V prostorách Společenského domu v Neratovicích  se v úterý 9. dubna 2024 otevřel první  sociálně preventivní projekt pro školy Děti v dopravě aneb na silnicích bezpečně. Jde o vyvrcholení dlouhodobé spolupráce týmu prevence kriminality města Neratovice,  Krajského ředitelství policie Středočeského kraj a Městské policie Neratovice, který zacílil na bezpečnost v dopravě.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 19. 04. 2024 (74 přečtení) |
Policie informuje Kontroly cyklistů, chodců a motorkářů.

MĚLNICKO – Dopravně bezpečnostní akce zaměřená především na cyklisty a chodce. 

Ve středu 10.4.2024 se policisté dopravního inspektorátu Mělník primárně zaměřili na kontrolu nejzranitelnějších účastníků silničního provozu a to na cyklisty a chodce, ale také na řidiče motocyklů.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 18. 04. 2024 (69 přečtení) |
Policie informuje Setkání se seniory

Mělnicko - Policistka zavítala do domova seniorů v Neratovicích s přednáškou o nástrahách v reálném, ale i virtuálním světě. 

V úterý 9. dubna 2024 navštívili policejní preventistka Územního odboru Mělník s manažerem prevence města Neratovice Mgr. Jaroslavem Mikešem seniory v Neratovicích v Domově Kněžny Emmy – domově pro seniory. Přednášku si přišlo poslechnout na tři desítky seniorů. Protože tato věková skupina patří mezi nejzranitelnější oběti trestných činů, preventistka nejdříve zdůraznila různé rady a doporučení, jak se nenechat „napálit“ a na co si dát pozor, dále se věnovala kriminalitě páchané v kyberprostoru – převážně podvodným telefonátům, kde se pachatelé vydávají za vnuky/vnučky, bankéře, lékaře a podvodným SMS zprávám. Vysvětlila, proč je důležité během hovoru nesdělovat jména příbuzných, adresu a další údaje a nakonec si pustili názorné ukázky takovýchto telefonátů.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 18. 04. 2024 (73 přečtení) |
Policie informuje Pozor na rychlou jízdu!

MĚLNICKO - Policisté měřili rychlost. 

V průběhu minulého týdne se mělničtí policisté zapojili do celorepublikové akce věnované dodržování stanovené rychlosti jízdy. Hlídky se pohybovaly po nejvíce vytížených silnicích na Mělnicku, ale nejen na nich. Ačkoliv byla kontrola zaměřená na dodržování rychlosti jízdy, neopomněli ani na další kontroly v rámci bezpečnosti silničního provozu (užití alkoholu nebo jiné návykové látky před jízdou, používání bezpečnostních pásů, telefonování za jízdy a dalších).

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 18. 04. 2024 (74 přečtení) |
Policie informuje Zebra se za tebe nerozhlédne!

Zebra se za tebe nerozhlédne! aneb bezpečně v dopravě.

MĚLNICKO – Policistka si s dětmi zopakovala správné chování v silničním provozu. 

Ve středu 3.dubna a ve čtvrtek 4.dubna 2024 navštívila policejní preventistka Územního odboru Mělník základní školu ve Všetatech, kde si pedagogové pro žáky připravili dvoudenní dopravní akci s přednáškami a soutěžemi, ve středu pro 1.stupeň a ve čtvrtek pro 2.stupeň. V rámci této akce policistka dětem 1.stupně představila preventivní projekt „Zebra se za tebe nerozhlédne!“. Společně si vysvětlili rozdíly mezi chodcem a řidičem, názorně si ukázali, proč se při přecházení přechodu pro chodce/silnice nejprve podíváme vlevo, proč je užívání sluchátek v silničním provozu nebezpečné, důležitost nošení cyklistické helmy, a že jezdec na koloběžce opravdu není chodec. Většinu věcí žáci věděli, ale „ opakování je matka moudrosti“ a sami přiznali, že některé informace byly pro ně nové.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 05. 04. 2024 (71 přečtení) |
Policie informuje Konference na téma „ZÁVISLOST ≠ NEZÁVISLOST?“

MĚLNICKO – Setkání odborníků v oblasti závislostní problematiky na návykových látkách. 

Ve čtvrtek 21. března uspořádala komise prevence Města Mělník za podpory Města Mělník setkání odborníků z oblasti drogové problematiky, sdílení jejich zkušeností a praxe, v sále Masarykova kulturního domu v Mělníku.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 05. 04. 2024 (83 přečtení) |
Policie informuje Motorkářská sezona začíná

MĚLNICKO - S příchodem teplejšího počasí se na vozovkách stále častěji objevují motorkáři. 

I sebelepší výbava však není zárukou bezpečné jízdy, pokud motocyklista jede riskantně a nepřizpůsobí rychlost stavu komunikace, počasí či hustotě provozu. Zejména je nutné dbát zvýšené opatrnosti, pokud je vozovka mokrá, je na ní spadané listí, olejové skvrny, různé nerovnosti, jako spáry na mostech, přechod na jiný povrch např. z dlažebních kostek. Je nutné si uvědomit, že ostatní motoristé mohou motorkáře snadno přehlédnout, obvykle nesprávně odhadnou jeho rychlost. Při předjíždění je potřeba mít od automobilů dostatečný boční odstup, je zde riziko náhlého vybočení auta nebo otevření dveří při vystupování. Předjíždění zprava zpravidla řidiči vozidel ani neočekávají a předjíždění v nepřehledných místech je vyloženě hazard se životem.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 05. 04. 2024 (65 přečtení) |
Policie informuje Velikonoce a jaro v silničním provozu

KRAJ - Jarní měsíce a tedy i velikonoční svátky přinášejí z hlediska dopravy mnoho úskalí. 

Stále se zlepšující povětrnostní podmínky lákají na silnice řidiče, kteří přes zimu raději nevyjíždějí. Do provozu se vracejí motorkáři a cyklisté. Je tedy nutné počítat s větší intenzitou provozu. Řidiči by však neměli zapomínat na proměnlivost jarních povětrnostních podmínek, teplotní a tlakové výkyvy. Velmi často se tvoří mlhy a lokální námrazy.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 28. 03. 2024 (80 přečtení) |
Policie informuje
Kontroly na vodních plochách

MĚLNICKO - V minulém týdnu proběhla na Mělnicku kontrola rybářů a dodržování veřejného pořádku u vodních ploch. 

S hezkým počasím, které vylákalo na břehy řek a vodních ploch rybáře, vyrazili policisté  společně se strážníky Městské policie Mělník a rybářskou stráží v minulém týdnu na kontrolu vodních ploch ve svém teritoriu. Jednalo se o řeky  Vltavu a Labe a přilehlé vodní plochy. Hlídky se zaměřily především na kontrolu rybářů, a to zejména zda chytají pouze ryby, které v této době mají, zda vlastní rybářský lístek a další ustanovení rybářského řádu Prováděly také dohled na veřejný pořádek. Při této společné akci využily pěší hlídky. Během kontrol nezaznamenaly žádná pochybení.

Obdobné kontroly budou probíhat i nadále, a to nejen ve spolupráci s Městskou policií Mělník , ale i Městskou policií Neratovice, případně dalšími kolegy v celém teritoriu Územního odboru policie Mělník.

por. Mgr. Markéta Johnová

| Vydáno dne 28. 03. 2024 |
Policie informuje Pro zbraně a materiál z pohodlí domova

KRAJ - Středočeské pracoviště odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál zlepšuje komfort pro občany. Na sedm pracovišt v rámci kraje se lze objednat z pohodlí domova, on-line. 

Odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Krajského ředitelství policie Středočeského kraje rozšiřuje komfort poskytovaných služeb v oblasti státní správy v oblasti zbraní, střeliva a bezpečnostního materiálu.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 28. 03. 2024 (76 přečtení) |
Policie informuje Kriminalisté vyšetřují vraždu na Mělnicku

Středočeští kriminalisté vyšetřují vraždu na Mělnicku

KRAJ - Devětatřicetiletý muž skončil ve vazbě. 

V pátek 15. března vyjížděly policejní hlídky do obce Kostelec nad Labem - Jiřice na Mělnicku, kde byla v jednom z bytů nalezena žena bez známek života. S ohledem na to, že její úmrtí policisté vyhodnotili jako podezřelé, celý případ si na místě převzali krajští kriminalisté a současně zadrželi podezřelou osobu, 39letého partnera ženy.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 19. 03. 2024 (47 přečtení) |
Policie informuje Speed Marathon 2024

MĚLNICKO - Zapojte se do výběru míst, kde budou policisté dohlížet na bezpečnost a plynulost na našich silnicích. 

SPEED MARATHON je akce zaměřená na dodržování stanovených rychlostních limitů. Policie České republiky na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu vytipuje na svém území rizikové lokality, kde bude provádět po celý den měření rychlosti. Nejsou to ale jen policisté, kteří vybírají úseky, na kterých dopravně bezpečnostní akce proběhne. Jste to i Vy, občané.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 14. 03. 2024 (83 přečtení) |

© 2024 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.