Městská policie Neratovice

Vyhledávání


Vyhledat text

Bezpečné městoREFIZKalendář

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Přihlášení

Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
Adam 7:44 - 4.1.
Krásný den,
Problém, se kterým si Vás dovoluji oslovit je ten, že na rohu ulice U Vodárny a...

Petr 12:30 - 16.10.
Dobrý den, prosím o intenzivnější průjezd hlídky MP Neratovice v ulici Ořechová, z důvodu pohybu...

Palečková 19:06 - 22.9.
Dobrý den, prosím o častější kontroly v ul. Kpt. Jaroše. Mezi domy 1341 a 1342 postávají neb...
Už se Vám někdy přihodilo, že Vás někdo po telefonu nutil odsouhlasit smlouvu na služby, které jste si neobjednali...?

Ano (31 hl.)
 
Ne (17 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 48

Fotogalerie

"Vzorný" řidič
Řidič tohoto vozidla jel po ul. U Závor 73 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 50km/h.
zobrazení: 2497
známka: 3.75

Počasí

Počasí Neratovice - Slunečno.cz

Upozornění

25.03.2024:

Vyhraj cyklistické potřeby >>>>

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 662 nalezených)

Prevence kriminality
Přednáška v MŠ Sluníčko

MŠ Sluníčko proběhla dne 22. května 2024, v rámci prevence kriminality, přednáška o bezpečném chování nejen o letních prázdninách. Preventistka si s dětmi povídala o bezpečném koupání, cestování dopravními prostředky, jízdě na kole s ochrannou přilbou, používání oblečení pestrých barev a používání reflexních prvků na oblečení. Došlo i na vážnější témata, jako je nález injekční stříkačky nebo kontakt s cizí osobou. Při nálezu injekční stříkačky byly děti upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům.

| Vydáno dne 27. 05. 2024 |
Prevence kriminality
Přednáška v MŠ Zahrádka

MŠ Zahrádka proběhla dne 21. května 2024, v rámci prevence kriminality, přednáška o bezpečném chování nejen o letních prázdninách. Preventistka si s dětmi povídala o bezpečném koupání, cestování dopravními prostředky, jízdě na kole s ochrannou přilbou, používání oblečení pestrých barev a používání reflexních prvků na oblečení. Došlo i na vážnější témata, jako je nález injekční stříkačky nebo kontakt s cizí osobou. Když se dětí ptala, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostala od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou.

| Vydáno dne 24. 05. 2024 |
Prevence kriminality
Přednáška pro ZŠ Záryby

Dne 20. 5. 2024 navštívila preventistka v rámci prevence kriminality základní školu v Zárybech. Jednalo se o žáky první až páté třídy. Přednáška pro první a druhou třídu byla zaměřena na nebezpečí oslovení cizí osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Během povídání se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. Pro žáky třetí až páté třídy byla přednáška zaměřena na bezpečné chování v silničním provozu z pohledu chodce a cyklisty. Dětem bylo vysvětleno, že i jako řidiči nemotorového vozidla musí dodržovat dopravní předpisy. Velká pozornost byla věnována povinné výbavě jízdního kola včetně povinného nošení ochranné přilby, vhodného oblečení a používání reflexních prvků na oblečení.

| Vydáno dne 23. 05. 2024 |
Prevence kriminality
Přednáška v lesním klubu Dubínek

V lesním klubu Dubínek v Lobkovicích proběhla dne 15. května 2024, v rámci prevence kriminality, přednáška o bezpečném chování nejen o letních prázdninách. Preventistka si s dětmi povídala o bezpečném koupání, oslovení cizí osobou a nálezu injekční stříkačky. Děti byly upozorněny, aby na injekční stříkačku v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále preventistka s dětmi hovořila o nebezpečí související s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se dětí ptala, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostala od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. Děti byly moc šikovné a jako odměnu jim preventistka umožnila prohlídku služebního vozidla.

| Vydáno dne 20. 05. 2024 |
Prevence kriminality
Přednáška o veřejném pořádku

Dne 2. 5. 2024 a 3. 5. 2024 proběhla v rámci prevence kriminality pro žáky čtvrté a páté třídy základní školy Tišice přednáška na téma „veřejný pořádek“. V úvodu bylo žákům vysvětleno, že každý má svá práva, ale zároveň povinnosti, což znamená, že v běžném životě se každý musí řídit určitými pravidly. Respektování zákonů a pravidel veřejného pořádku je základem jejich zodpovědného chování. Žáci se dozvěděli, že sprejerství či jakékoli malování po objektech, veřejně prospěšných zařízeních apod. je vždy trestným činem, za který lze uložit trest odnětí svobody. Mimo jiné bylo hovořeno i o odhazování odpadků či o pravidlech silničního provozu apod. Věříme, že si žáci odnesli nějaké informace a poučení, aby se prohřeškům proti zákonu do budoucna vyvarovali.

| Vydáno dne 14. 05. 2024 |
Prevence kriminality
Přednáška na téma šikana a kyberšikana

29. 4. 2024 proběhla, v rámci prevence kriminality, pro studenty SOŠ a SOU v Neratovicích, přednáška na téma vandalismus a kyberšikana. V rámci vandalismu jsme se zaměřili na přestupky proti majetku, výtržnictví a sprejerství. Studenti měli představu, co to vandalismus je, ale netušili, jaké tresty za něj mohou hrozit. Studentům byl také vysvětlen rozdíl mezi přestupkem a trestným činem a hlavně to, že hranice mezi přestupkem a trestným činem je v mnoha případech velmi tenká. V rámci povídání o kyberšikaně bylo žákům vysvětleno, co je to kyberšikana, byla vysvětlena možná rizika a příčiny kyberšikany a jak se v takových situacích zachovat.

| Vydáno dne 13. 05. 2024 |
Prevence kriminality
Prvorepublikový den Četnické stanice

S radostí jsme přijali pozvání na slavnostní prvorepublikového dne Četnické stanice v Lobkovicích, které proběhlo 27. 4. 2024. V tento den si mohli návštěvníci prohlédnout četnickou stanici, dozvěděli se zajímavosti z oblasti výstroje a výzbroje četnictva, z jejich pracovního i osobního života a nechyběly ani informace o samotné budově č. p. 19/36 jejichž historie sahá až do roku 1710. Své  střelecké umění si pak přítomní mohli vyzkoušet na vzduchové střelnici.  U našeho informačního stanu preventista dětem i dospělým umožnil pomocí speciálních brýlí si vyzkoušet pohled na svět tak, jak ho vidí člověk silně opilý nebo člověk pod vlivem extáze, LSD či pervitinu. Návštěvníci se nejvíce ptali na odchyt toulavých zvířat, přitom je hodně zajímala čtečka čipů, ale i výzbroj. Děkujeme četníkům z Lobkovic za pozvání a těšíme se na další setkání.

Fotogalerie

| Vydáno dne 29. 04. 2024 |
Prevence kriminality
Společné odpoledne na dopravním hřišti

Dne 10. 4. 2024 a 24. 4. 2024 proběhlo společné odpoledne dětí a preventistky městské police na dopravním hřišti v Neratovicích. Za její přítomnosti byla na dopravním hřišti využita světelná signalizace, která navodila reálné situace v silničním provozu. Preventistka zároveň dohlížela na dodržování dopravních předpisů, aby u dětí nedocházelo k osvojení  špatných návyků, které jsou pro bezpečný pohyb v silničním provozu nežádoucí. Děti si jízdu na svých kolech i koloběžkách, kdy dodržovaly dopravní předpisy a byly pod dohledem preventistky, užily s nadšením.

| Vydáno dne 26. 04. 2024 |
Prevence kriminality
Přednáška na téma vandalismus a kyberšikana

Dne 24. 4. 2024 proběhla, v rámci prevence kriminality, pro studenty SOŠ a SOU v Neratovicích, přednáška na téma vandalismus a kyberšikana. V rámci vandalismu jsme se zaměřili na přestupky proti majetku, výtržnictví a sprejerství. Většina studentů měla představu, co to vandalismus je, ale netušili, jaké tresty za něj mohou hrozit. Studentům byl také vysvětlen rozdíl mezi přestupkem a trestným činem a hlavně to, že hranice mezi přestupkem a trestným činem je v mnoha případech velmi tenká. V rámci povídání o kyberšikaně bylo žákům vysvětleno, co je to kyberšikana, byla vysvětlena možná rizika a příčiny  kyberšikany a jak se v takových situacích zachovat.

| Vydáno dne 26. 04. 2024 |
Prevence kriminality
Přednáška v MŠ Zahrádka

V mateřské školce Zahrádka v Neratovicích proběhla, dne 23. dubna 2024, v rámci prevence kriminality přednáška o bezpečném chování týkající se nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Dětem byla na obrázku ukázána injekční stříkačka a přitom byly upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále preventistka s dětmi hovořila o nebezpečí související s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se dětí ptala, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostala od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Během povídání se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. Děti si např. názorně vyzkoušely správné přecházení na přechodu pro chodce.

| Vydáno dne 26. 04. 2024 |
Prevence kriminality
Dopravní výchova

Dne 17. 4. 2024 a 19. 4. 2024 proběhly v rámci prevence kriminality přednášky o dopravní výchově pro žáky 4. tříd  základní školy Ing. M. Plesingera Božinova v Neratovicích. Přednášky byly zaměřeny na bezpečné chování v silničním provozu z pohledu chodce a cyklisty. Dětem bylo vysvětleno, že i jako řidiči nemotorového vozidla musí dodržovat dopravní předpisy. Velká pozornost byla věnována povinné výbavě jízdního kola včetně povinného nošení ochranné přilby, vhodného oblečení a používání reflexních prvků na oblečení.

| Vydáno dne 21. 04. 2024 |
Prevence kriminality
Dopravní výchova

Dne 15. 4. a 16. 4. 2024 proběhly v rámci prevence kriminality přednášky o dopravní výchově pro žáky 4. tříd základní školy 28. října v Neratovicích. Přednáška byla zaměřena na bezpečné chování v silničním provozu z pohledu chodce a cyklisty. Velká pozornost byla věnována povinné výbavě jízdního kola včetně povinného nošení ochranné přilby, vhodného oblečení a používání reflexních prvků na oblečení. Dětem bylo vysvětleno, že i jako řidiči nemotorového vozidla musí dodržovat dopravní předpisy.

| Vydáno dne 17. 04. 2024 |
Prevence kriminality Uteč – Skryj se – Bojuj

Na začátku dubna proběhla, v malém kinosále Společenského domu v Neratovicích, přednáška na téma problematiky tzv. měkkých cílů. Přednášku vedla primárně republiková policie a účastnili se jí zástupci vzdělávacích, ale i volnočasových organizací pro děti a mládež v Neratovicích a rovněž zástupci obcí s rozšířenou působnosti města Neratovic. Tuto akci organizovalo krizové řízení pod MěÚ Neratovice.

Ochrana měkkých cílů (dokumenty),  Ochrana měkkých cílů (video).

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 06. 04. 2024 (32 přečtení) |
Prevence kriminality
Přednáška nejen o vandalismu

Dne 3. 4. 2024 proběhla, v rámci prevence kriminality, pro studenty SOŠ a SOU v Neratovicích, přednáška na téma vandalismus a kyberšikana. V rámci vandalismu jsme se zaměřili na  sprejerství, výtržnictví a přestupky proti majetku. Většina dotázaných měla představu, co to vandalismus je, ale netušili, jaké tresty za něj mohou hrozit. Studentům byl také vysvětlen rozdíl mezi přestupkem a trestným činem a hlavně to, že hranice mezi přestupkem a trestným činem je v mnoha případech velmi tenká. V rámci povídání o kyberšikaně bylo žákům vysvětleno, co je to kyberšikana, byla vysvětlena možná rizika a příčiny  kyberšikany a jak se v takových situacích zachovat. Společně jsme probrali i možné zabezpečení mobilních telefonů proti případným zlodějům citlivých dat.

| Vydáno dne 05. 04. 2024 |
Prevence kriminality Dopravní výchova pro naše děti

Na přelomu roku 2022 a 2023 byla dokončena rekonstrukce dopravního hřiště v ulici Dr. E. Beneše u základní školy Ing. M. Plesingera – Božinova. V rámci rekonstrukce bylo rovněž vybudováno světelné signalizační zařízení, a to jak pro pěší, tak pro cyklisty. Prozatím se toto světelné zařízení používalo pouze v souvislosti s konkrétními akcemi dopravní výchovy v rámci prevence kriminality.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 02. 04. 2024 (43 přečtení) |

© 2024 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.