Městská policie Neratovice

Vyhledávání


Vyhledat text

Bezpečné městoREFIZKalendář

<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

Přihlášení

Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
Palečková 19:06 - 22.9.
Dobrý den, prosím o častější kontroly v ul. Kpt. Jaroše. Mezi domy 1341 a 1342 postávají neb...

MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...

Jitka Landergotová 14:13 - 14.10.
Dobrý den,
na křižovatce ulic Kojetická a Bří Čapků - v ulici Bří.Čapků - je neustále...
Už se Vám někdy přihodilo, že Vás někdo po telefonu nutil odsouhlasit smlouvu na služby, které jste si neobjednali...?

Ano (31 hl.)
 
Ne (17 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 48

Fotogalerie

"Vzorný" řidič
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Mládežnická okolo plaveckého bazénu rychlostí 52 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 30km/h.
zobrazení: 285
známka: 0

Počasí

Počasí Neratovice - Slunečno.cz

Upozornění

13.08.2020: VAROVÁNÍ POLICIE ČR

POZOR NA PODVODY V KYBERPROSTORU!!!

Celý článek  zde

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 504 nalezených)

Prevence kriminality I cyklista je řidič

Podle zákona o provozu na pozemních komunikacích je cyklista řidič nemotorového vozidla a platí pro něj daná pravidla. Pro připomenutí uvádíme, že pravidla pro jízdu na jízdním kole (ale i koloběžky popř. elektro koloběžky) jsou uvedena v § 57 a § 58 zákona č. 361/ 2000  Sb. o silničním provozu

Zde jsou některá z nich:

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 29. 09. 2022 (6 přečtení) |
Prevence kriminality Program prevence kriminality pro rok 2022

Mateřské školy: Základní informace pro děti v mateřské škole-správné přecházení, vybrané dopravní značky, cizí osoba, cizí pejsek, nebezpečný předmět, co dělat když se ztratím. Délka přednášky je 45-50 minut. Učebna školky.

Základní školyDopravní výchova – na kole, koloběžce, ale i jako chodec, jak se správně pochybovat na silnici a na co si dát velký pozor. Délka přednášky 45 minut s možností praktického nácviku přecházení přes přechod pro chodce v blízkosti školy. Pro žáky 1-5 třídy. Učebna školy, okolí školy. 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 11. 09. 2022 (25 přečtení) |
Prevence kriminality
Den bezpečí

Dne 9. 9. 2022 se na náměstí Republiky konal projekt DEN BEZPEČÍ. K vidění byly prezentace republikové policie, městské policie a HZS. Projektu se zúčastnil i BESIP

Všechny složky integrovaného záchranného systému předvedly několik ukázek své práce. Na jednom místě si návštěvníci mohli prohlédnout  policejní vozy jednotlivých policejních oddělení jako například policejní loď, kolo, vozidlo se skrytým dohledem, auto a vybavení prvosledové hlídky a spousty dalších. U stánku městské policie si děti mohly pomocí tzv. alkoholových a drogových brýlí vyzkoušet, jak se cítí člověk pod vlivem alkoholu nebo drog, což se jim velmi líbilo. Stejně byly nadšené z laserové střelnice a ukázek práce jednotlivých složek. U stánku HZS a Besipu našli nejen děti mnoho dalších skvělých ukázek techniky a možnost si vyzkoušet simulovaný náraz ve vozidle. I díky krásnému počasí se den vydařil a děti odcházely plné dojmů a zážitků.

Fotografie

Video

| Vydáno dne 10. 09. 2022 |
Prevence kriminality
Dětská hřiště

Provoz na všech dětských hřištích v Neratovicích se řídí určitými pravidly a ta jsou shrnuta v návštěvním řádu, který je umístěn u každého hřiště.  Protože někteří návštěvníci dětských hřišť ještě neumí číst a někteří ho číst nechtějí, umístili jsme blízkosti vstupů výstražné piktogramy. Jedná se o zákaz vstupu se psy a zákaz kouření. Samozřejmě existuje celá řada možností, jak návštěvní řád porušit, ale tyhle zákazy jsou porušovány nejčastěji. Vyhláška města Neratovice č. 2/2017 zakazuje požívání alkoholu na dětských hřištích, stejně tak odhazování lahví, papírků, kelímků apod. je klasifikováno jako znečišťování veřejného prostranství podle zákona o některých přestupcích anebo odhazování odpadu mimo vyhrazená místa podle vyhlášky města č. 6/2016 o čistotě veřejných prostranství. I nadále budeme provádět kontroly jak na dětských hřištích, tak po celém území města a v případě zjištění výše uvedených porušení bude provinilec projednán v příkazním řízení na místě nebo bude jeho provinění postoupeno příslušnému správnímu orgánu. V tomto případě je horní hranice sankce podle zákona o některých přestupcích 10000 Kč.

| Vydáno dne 04. 09. 2022 |
Prevence kriminality
Rozloučení s koupalištěm

Jako se už pomalu, ale jistě děti loučily s prázdninami, tak nastal čas se rozloučit i s letním koupalištěm. Městské koupaliště Neratovice v pondělí 29. 8. 2022 připravilo ve svém  areálu pro děti a jejich rodiče odpoledne plné soutěží ve vodě i na suchu. Městská policie se na pozvání vedení bazénu této akce zúčastnila poprvé a věříme, že ne naposledy. Jedním ze soutěžních stanovišť bylo i místo, kde preventista MP zkoušel děti ze základních  dopravních značek a se staršími pak probíral problematiku drog, při které si děti vyzkoušely brýle simulující účinky halucinogenů.  Děkujeme organizátorům za pozvání a těšíme se na další ročník.

| Vydáno dne 01. 09. 2022 |
Prevence kriminality
Mini kvíz končí

Milé děti, stejně jako prázdniny, končí i náš soutěžní mini kvíz. Během prázdnin se „podíval“ celkem na čtyři dětská hřiště, byl na letním koupališti a zavítal i na slavnostní otevření Četnické stanice Lobkovice. Naposledy byl na letním koupališti na akci "Rozloučení s koupalištěm". Děkujeme všem, kdo si kvíz vyzkoušel a snad se i něčemu přiučil. Případní úspěšní luštitelé se mohou ještě dostavit na naší služebnu pro malou odměnu, ale POZOR, nejpozději do 31. 8. 2022 do 15:00 hod. Přejeme Vám šťastné vykročení do nového školního roku.

| Vydáno dne 30. 08. 2022 |
Prevence kriminality
Podpora malého Vojtíška

Poslední prázdninová neděle již tradičně patří akci Vojtíškův dětský den - rozloučení s prázdninami. Stejně jako v minulosti i letos městská policie s radostí přijala pozvání od organizátorů dětského dne. Celé odpoledne se pak neslo v duchu her a zábavy. U našeho stanu si děti i dospělí mohli vyzkoušet brýle simulující požití drog nebo alkoholu. Děti si mohly ověřit své znalosti z dopravní výchovy, především v poznávání dopravních značek. I když měly občas menší mezery, všichni slíbily, že se do dalšího ročníku této akce vše doučí. Velké dík patří organizátorům celé akce a už se těšíme na další ročník. Na této akci návštěvníci dobrovolně přispívali na finanční sbírku pro Vojtíška.  Kdo se nemohl zúčastnit a přispět, může dodatečně na transparentní účet zde. FB stránky zde.

| Vydáno dne 29. 08. 2022 |
Prevence kriminality
Otevření četnické stanice

S radostí jsme přijali pozvání na slavnostní otevření Četnické stanice Lobkovice, které proběhlo 27. 8. 2022. V tento den si mohli návštěvníci prohlédnout četnickou stanici, dozvěděli se zajímavosti z oblasti výstroje a výzbroje četnictva, z jejich pracovního i osobního života a nechyběly ani informace o samotné budově č. p. 19/36 jejichž historie sahá až do roku 1710. Své  střelecké umění si pak přítomní mohli vyzkoušet na vzduchové střelnici.  U našeho informačního stanu preventista dětem i dospělým umožnil pomocí speciálních brýlí si vyzkoušet pohled na svět tak, jak ho vidí člověk silně opilý nebo člověk pod vlivem extáze, LSD či pervitinu. Při komunikaci s návštěvníky se řešili např. otázky  alkoholu za volantem, bezpečnosti chodců nebo i nevhodného dopravního značení ve městě. Došlo i na historii a vznik MP Neratovice, která mimo jiné tento rok slaví 30 let od založení. Slavnostnímu otevření byl přítomen Plk. JUDr. Michal Dlouhý Ph.D., který je označován za "duchovního otce" a autora námětů úspěšného televizního seriálu "Četnické humoresky" a se kterým plánujeme do budoucna bližší spolupráci. Děkujeme četníkům z Lobkovic za pozvání a těšíme se na další setkání.

| Vydáno dne 28. 08. 2022 |
Prevence kriminality
Bezpečnostní řetízky

Na podzim roku 2022 budeme v rámci prevence kriminality realizovat projekt zaměřený na bezpečnost seniorů  nazvaný „Nevíte, kdo je za dveřmi". Během něj bude instalován bezpečnostní řetízek na vstupní dveře bytů seniorům starších 70 let. Celý projekt bude koordinován preventistou městské policie. Samotnou montáž provede profesionální zámečník firmy Kovos Neratovice-Lobkovice, které tímto současně děkujeme za spolupráci. Senioři, kteří mají zájem o instalaci bezpečnostního řetízku, se mohou zaregistrovat osobně na služebně městské policie nebo na telefonním čísle 315650356 anebo na e-mailu robert.krejci@neratovice.cz od 7:00 do 15:00 hod. Registrace bude probíhat od 3. 10. 2022 do naplnění plného stavu. V první fázi projektu budeme instalovat 20 bezpečnostních řetízků, čili neváhejte, pište anebo volejte. Budeme se těšit.

| Vydáno dne 28. 08. 2022 |
Prevence kriminality
Kontrola koupaliště

Jednou z činností, kterou má většina z nás spojenou s létem, je koupání. Při  současných letních teplotách je neratovické koupaliště doslova obleženo návštěvníky. Na koupaliště se většinou vydáváme s různými cennostmi, mobilním telefonem nebo osobními doklady.  To všechno pak  pochopitelně láká zloděje. Městská policie proto provádí na koupališti pravidelné kontroly. Ne jinak tomu bylo i dne 16. 08. 2022, kdy byla kontrola provedena naším preventistou. Na koupališti pak byli návštěvníci upozorňováni, aby nenechávali cennosti na dece bez dozoru, a i na to že batoh pod ručníkem není nejlepší místo pro uložení peněženky a hodinek. Pro tyto případy jsou na koupališti v prostorách pokladny umístěny bezpečnostní schránky, které je možno za mírný poplatek využít.

| Vydáno dne 19. 08. 2022 |
Prevence kriminality
Přednáška v Rodinném centru Myšák

Dne 16. 8. 2022 proběhlo v Rodinném centru Myšák setkání dětí z příměstského tábora s městskou policií. Věk dětských účastníků tábora byl velmi pestrý a to od nejmladších „předškolkových“ dětí až po skoro třeťáky základní školy. Strážníci vzhledem k věku všech zúčastněných dětí nezvolili klasickou přednášku, ale formou her a s dětmi probrali různé nezvyklé situace. Děti si vyzkoušely oznamování fiktivní události na tísňovou linku 156, jednalo se např. o nález injekční stříkačky na linku 155, oznamovaly také úraz na dětském hřišti. Vyzkoušely si, jak se chovat v případě, že je osloví neznámý člověk. Došlo i na procvičení správného přecházení přes přechod pro chodce. Nakonec se děti seznámily s vybavením strážníků, se služebním vozidlem a došlo i na prohlídku nových služebních motocyklů. Závěrem bychom chtěli dětem poděkovat za obrázky, které nám nakreslily a které budou k vidění na oddělení dopravně preventivní skupiny.

Fotogalerie

| Vydáno dne 19. 08. 2022 |
Prevence kriminality
Kontrola dětských hřišť

V rozmezí čtyř dnů tohoto měsíce provedl preventista preventivní kontrolu dětských hřišť se zaměřením na vyhledávání  věcí, které na ně nepatří. Mezi nejzávažnější nález byly bílé pilulky v plastovém sáčku. Ale ani nedopalky nebo pivní zátky či plechovky od piva nebo lahve od vína na pískoviště rozhodně nepatří. Chtěli bychom upozornit, že na dětských hřištích je zakázáno návštěvním řádem kouřit či pít alkoholické nápoje. Požívání alkoholických nápojů pak upravuje i vyhláška města Neratovice č. 2/2017. Stejně tak odhazování lahví, papírků, kelímků apod. na dětských hřištích může být klasifikováno jako znečišťování veřejného prostranství podle zákona o některých přestupcích anebo odhazování odpadu mimo vyhrazená místa podle vyhlášky města či zákona o odpadech. I nadále budeme provádět kontroly po celém území města a v případě zjištění výše uvedených porušení bude provinilec projednán v příkazním řízení na místě nebo bude jeho provinění postoupeno příslušnému správnímu orgánu. V tomto případě je horní hranice sankce podle zákona o některých přestupcích 10000 Kč.

| Vydáno dne 10. 08. 2022 |
Prevence kriminality
Přednáška v DDM Neratovice

29. 7. 2022 proběhlo s naším preventistou setkání dětí z příměstského tábora v Domu dětí a mládeže. Vzhledem k velkému věkovému rozdílu dětí mezi 5 a 13 lety preventista zvolil praktické modelové situace na místo cílené přednášky. Děti si tak mohly postupně vyzkoušet situace, kdy oznamovaly fiktivní události na tísňovou linku 156. Například se je neznámý člověk pod smyšlenou záminkou snažil vlákat do svého vozidla nebo se lstí dostat do jejich bytu anebo třeba násilím odvést. Křičení: Pomóóóc, cizí člověk, šlo dětem opravdu skvěle. Samozřejmě došlo i na rady ohledně nálezu injekční stříkačky nebo třeba bezpečného chování ve vztahu k cizím psům. Dále se pak děti seznámily s vybavením strážníků a služebního vozidla. Podívaly se např., jak se nasazuje TPZOV - tedy tolik nepopulární botička na vozidlo, vyzkoušely si neprůstřelné vesty nebo si třeba  zahrály na opilce pomocí speciálních brýlí. 

| Vydáno dne 02. 08. 2022 |
Prevence kriminality

Prázdninový kvíz

Milé děti, připravili jsme pro Vás malý prázdninový kvíz. Pokuste se zodpovědět všech 11 otázek a zapamatujte si výslednou odpověď. Pak už jen přijďte k nám služebnu, sdělte správné heslo a malá odměna Vás nemine. Kvíz bude během prázdnin postupně měnit svoje místo. Bude rozmísťován různě po dětských hřištích, parcích nebo třeba na letním koupališti. Je pouze na Vás, zda a  kde se rozhodnete soutěž splnit. Přejeme hodně štěstí při luštění a hezké prázdniny.

Robert Krejčí Dis.

prevence kriminality


| Autor: MP | Vydáno dne 08. 07. 2022 (32 přečtení) |
Prevence kriminality
Přednáška na téma šikana a kyberšikana

Dne 20. 6. 2022 proběhla pro žáky 5. C základní školy 28. října v Neratovicích přednáška na téma šikana a kyberšikana. Preventista si se žáky povídal o tom, co je to šikana, kdo je agresor a kdo oběť, dále byl kladen důraz na rizika šikany a jejich dopad na šikanovanou osobu. Žákům bylo přiblíženo, jak se snadno a rychle mohou dostat do role oběti nebo agresora, který šikanuje a terorizuje své okolí. Žákům bylo dále vysvětleno, co je to kyberšikana, jak se chránit a co dělat v případě, že se na nich někdo kyberšikany dopouští. Zároveň jim byla vysvětlena všechna možná rizika a příčiny šikany i kyberšikany a jak se v takových situacích zachovat s tím, aby nebyli lhostejní k ostatním a v případě, že o takovém chování vědí, tak ať ho nahlásí třídnímu učiteli, rodičům, nebo kontaktovali policii. Cílem této přednášky bylo, aby si žáci „odnesli“ poučení, jak se chovat v případě, že se stanou oběťmi šikany nebo kyberšikany. Dále jim byl vysvětlen pojem sociální sítě, především, aby na nich neuveřejňovali své fotografie nebo videa s tím, jak je jednoduché takové příspěvky zneužít. Přednáška žáky zaujala, o čemž svědčilo jejich aktivní zapojení a četné dotazy k daným tématům.

| Vydáno dne 30. 06. 2022 |

© 2022 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.