Být správným rybářem není jen tak!

Autor: PČR Neratovice <me.tisk@pcr.cz>, Téma: Policie informuje, Zdroj: pcr.cz, Vydáno dne: 09. 07. 2024

MĚLNICKO: Během prvního svátečního červencového víkendu proběhly kontroly rybářů a dodržování veřejného pořádku u vodních ploch.

Kontroly vůdců plavidel a rybářů začaly již ve čtvrtek 4. července 2024 během bezpečnostního opatření Bezpečně u vody, kdy bylo zkontrolováno 11 osob (vůdců malých plavidel). Veškeré kontroly proběhly v pořádku.

Ve večerních a nočních hodinách z pátku 5. července 2024 na sobotu 6. července 2024 v rámci projektu „Být správným rybářem není jen tak“ proběhlo bezpečnostní opatření Policie ČR, kdy policisté z Obvodního oddělení Mělník ve spolupráci s rybářskou stráží ČSR MO Mělník a strážníky Městské policie Mělník vyrazili na kontrolu vodních ploch v jejich teritoriu. Jednalo se o řeky Vltavu a Labe a přilehlé vodní plochy. Hlídky se zaměřily především na kontrolu rybářů, a to zejména na dodržování ustanovení rybářského řádu. Prováděly také dohled na veřejný pořádek. Při této společné akci zkontrolovali 60 osob. Ve většině případů bylo vše v pořádku, jedné osobě byla rybářskou stráží zadržena povolenka.

Bohužel ne všichni se chovají jako správní rybáři. Rybářská stráž se setkala s tzv. „rybářem“, kterému se kontrola natolik nelíbila, až na člena stráže fyzicky zaútočil. Toto jednání je již v řešení Policie ČR - Služby kriminální policie a vyšetřování pro podezření ze spáchání trestného činu podle § 325 trestního zákona - násilí proti úřední osobě. V případě odsouzení může být pachatel potrestán odnětím svobody až na 4 léta.

Většina rybářů vnímá kontroly pozitivně, proto se chovejme k sobě slušně, abychom se u vody cítili všichni bezpečně.

Obdobné kontroly budou i nadále pokračovat.

prap. Bc. Martina Hamplová

PČR Mělník