V tomto roce proběhla výměna třech digitálních IP kamer se začleněním do systému MKDS a byla provedena kompletní rekonstrukce kamerového systému na OO PČR Neratovice. Přidáním další mobilní kamery do systému MKDS se zvýšil počet těchto kamer ze třech na čtyři. Byla vyměněna zastaralá technologie kamery v ul. Jarošova sloužící jak pro kameru v této ulici, tak na relax zóně. Došlo k rozšíření kamerového systému HikVision umístěním kamery u fontány v ul. Smetanova se kterou lze pohybovat a mapovat celé okolí tamní ulice. Kamery v ul. Kojetická začleněné do MKDS jsou provozovány na optickém kabelu, stejným způsobem jsou provozovány kamery na nám. Republiky a kulturním domě, ostatní kamery jsou provozovány bezdrátovým přenosem.
V současné době je monitorován kamerovým systémem veřejný prostor před MěÚ a vestibul v ul. Kojetická, vestibul MěÚ na nám. Republiky a dům dětí a mládeže. Rovněž je monitorován jak kamerovým, tak zvukovým záznamem veřejný prostor služebny a kanceláře dopravních přestupků městské policie. Prostřednictvím StelaLite jsou zaznamenávány veškeré telefonické hovory na operačním středisku městské policie. Hlavní monitorovací kamerový systém disponuje 17 kamerami, které jsou napojeny do systému Geutebrück, který je ovládán zařízením se softwarem GSCView1 s průměrně 15 monitorovacími body a je přenášen i na OO PČR Neratovice, kde je zobrazován zařízením a softwarem GSCView.
Městská policie mimo jiné disponuje elektronickým zápisem knihy služeb událostí a policejním softwarem DERIK. V posledním čtvrtletí 2017 byl software Derik aktualizován o nadstavbu mobilního Derika. Mobilní Derik byl počátkem tohoto roku aktualizován na nejvyšší možnou verzi. Serverový software Derik je propojen s mobilními telefony, na kterých je instalován mobilní Derik a jeho prostřednictvím jsou odesílány řešené události na server k dalšímu zpracování. Mobilní Derik umožňuje přístup ke všem uloženým událostem v serverovém systému Derika. Nezávisle na hlavním software Derik je možné z mobilního Derika provést kontrolu, zdali se nejedná o osobu v pátrání nebo odcizené vozidlo anebo registrační značku a kontrolu platného dokladu. Dále je možné provést lustraci osoby v systému ROB, EO, RSV, CRŘ a CRP. Tento systém mimo jiné vytváří mapové podklady založených a řešených událostí na základě pozic GPS.
Městská policie používá pro svou činnost digitální radiostanice. Základem je dispečerská konzole, jedná se v podstatě o stolní počítač, který slouží především jako základnová radiostanice, ale ve kterém se např. ukládají polohy jednotlivých radiostanic pomocí GPS, které lze operátorem sledovat a zvukové stopy z komunikace mezi jednotlivými stanicemi. Služební vozidla mají navíc mimo GPS umístěných v radiostanicích i modul GPS „online“, který ukazuje aktuální pozici vozidel a lze je sledovat taktéž v dispečerské konzoli prostřednictvím „Fleetware“, včetně velmi podrobné knihy jízd. Mobilní radiostanice jsou vybaveny např. prvky nouzového spínače, komunikace pouze s jedním uživatelem, odposlechu pomocí dispečerské konzole apod. Pomoci digitálního převaděče je možné komunikovat mezi jednotlivými mobilními radiostanicemi až na vzdálenost 10 km bez pomoci základnových stanic.
Městská policie má ve vozovém parku dvě užitková vozidla se začleněním do IZS, Peugeot Expert Tepee a Peugeot Rifter. Tento rok do vozového parku přibyly dva motocykly zn. Honda, rovněž se začleněním do IZS, které nahradily již nefunkční elektro skútry Akumoto 300/L45. Vozidlo Peugeot Rifter je v současné době pro časté poruchy, které se opravovaly ještě v záruční době, mimo vozový park a čeká se na vyjádření prodejce Peugeotu v Mělníku. Bohužel chybějící vozidlo způsobuje nemalé potíže při výjezdech na různá oznámení od občanů v případech, kdy vozidlo Peugeot Tepee je na výjezdu. Městská policie má dále k dispozici vozidlo Škoda Octavia bez označení IZS.