Hlavní Menu
  Kalendář
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
  Počasí

  Diskuzní fórum
08.07. Obytná zóna staré Ne ...
Ohledně obytné zóny či zpomalovacích pruhů se můžete s žádostí obrátit na odb ... »

07.07. Obytná zóna staré Ne ...
Dobrý den,
kde bych mohl zažádat, aby město/MP nebo SP navrhli obytnou ... »


12.06. "Driftování" v obci
Drifting je řízený přetáčivý smyk. Ano, je postižitelný, ale záleží, kde a kd ... »

12.06. "Driftování" v obci
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je nějak postižitelné "d ... »


14.12. foto
děkuji za reakci,budu sledovat :)

Originál vložil Rostislav... ... »


14.12. foto
Fotografie vkládáme průběžně a jedná se především o vozidla, která překročila ... »

  Ankety
Od kolika let byste povolili přístup na sociální sítě?

Od 13 let (68 hl.)
 
Od 15 let (64 hl.)
 
Od 18 let (68 hl.)
 
Od 21 let (62 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 262
  Tísňové linky
156 - městská policie
150 - hasiči
155 - záchranná služba
158 - policie ČR
112 - j. č. t. v. v evropě
724 192 728 - číslo pro neslyšící k zaslání SMS
  Bezpečné město
  Přihlášení
Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
  OnLine
1106
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Fotogalerie
  Fotogalerie
"Vzorný" řidič
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Kostelecká rychlostí 70 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 50km/h.
zobrazení: 266
známka: 0
  Videa
Dětský den s FC LobkovicePřehraj
Dětský denPřehraj
Den DV 2015Přehraj
Den DV 2015Přehraj
Vypiš všechna media
MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...

Jitka Landergotová 14:13 - 14.10.
Dobrý den,
na křižovatce ulic Kojetická a Bří Čapků - v ulici Bří.Čapků - je neustále...

Rostislav Oplt 9:20 - 3.7.
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v neděli nefungoval přístup do evidence psů, byl kontakt zjišt...

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 35 nalezených)

| 0-15 | 15-30 | 30-35 |
Informace MP
BEZPEČNOSTNÍ DOBROVOLNÍK

Vážení občané, v lednu roku 2017 byla schválena Strategie prevence kriminality města Neratovice na období let 2017 – 2020 a k ní akční plán Program prevence kriminality města Neratovice na rok 2017. Inspirovali jsme se v dalších městech a kromě jiných projektů a opatření, jež máme v plánu v rámci výše uvedených dokumentů realizovat nebo je již realizujeme, bychom se rádi stejně jako i jiné obce zapojili do projektu „Bezpečnostní dobrovolník“. Předmětem této akce je na dobrovolnické bázi založené zapojování občanů Neratovic do preventivně-bezpečnostních aktivit na území města, a to s hlavním cílem podporování přirozeného zájmu o dění kolem sebe (zejména v oblasti bezpečnosti) a chuti se do tohoto dění aktivně zapojovat a pozitivně ho svou činností ovlivňovat. Mezi klíčové aktivity dobrovolníků patří: 1) Mapování a oznamování škod na majetku města (nefunkční osvětlení, vandalismus na dětských hřištích apod.), poškozeného dopravního značení a komunikací, černých skládek, autovraků a zefektivnění tak řešení těchto problémů, 2) Mapování a předávání informací o potencionálně rizikových místech z pohledu běžného občana a jeho pocitu bezpečí – např. nedostatečně osvětlené nebo neoplocené místo apod. a 3) Pomoc dobrovolníků při nárazových kulturních, společenských a preventivních akcích. Podmínkou účasti v tomto projektu je věk 18 a více let, trestní bezúhonnost a dobrý zdravotní stav. Zájemci o tuto pozici nechť se hlásí do 31. 7. 2017 na e-mail: romana.kacirkova@neratovice.cz nebo osobně na odboru soc. věcí a školství v kanceláři č. 115 u manažerky prevence kriminality.

| Vydáno dne 30. 06. 2017 |
Informace MP Výběrové řízení na pozici strážník městské policie

Městská policie Neratovice přijme do svých řad pracovníka na pozici „strážník městské policie“. Strážník musí zastávat a ctít zákon a musí být psychicky natolik vyspělý, aby ke každému občanovi přistupoval individuálně a spravedlivě. Máte zájem stát se strážníkem? Jestliže si umíte na tuto otázku kladně odpovědět, zkuste to u nás. Uchazeč o práci strážníka musí být starší jednadvaceti let, trestně bezúhonný, spolehlivý, fyzicky a duševně způsobilý a musí mít střední vzdělání s maturitní zkouškou. Nabízíme nestereotypní práci v platovém zařazení v souladu se Zákoníkem práce včetně příplatku za noční směny, víkendy a svátky, rizikový příplatek, péči o rozvoj zaměstnanců, dovolenou na zotavenou v délce 5 týdnů, zvyšování fyzické kondice, bezplatné výstrojní součásti, stravenky, přátelský kolektiv, příspěvek na penzijní připojištění, permanentky do posilovny a bazénu, možnost získání služebního bytu. Odborná způsobilost pro výkon funkce strážníka (platné osvědčení strážníka), zbrojní průkaz pro sk. D a E.

Pokud máte zájem, neváhejte se seznámit s úplným zněním výběrového řízení a podáním vyplněné přihlášky, ke stažení zde, nebo rozkliknutím celého článku.

Náborové videoYouTube

Bližší informace u velitele MP: na tel. č. 721 765 953 (každý den od 8:00 do 19:00)

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 22. 05. 2017 (793 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Informace MP Zpráva o činnosti za rok 2016

Zpráva o činnosti Městské policie Neratovice za rok 2016 a koncepce pro rok 2017

a)  Zpráva o činnosti městské policie

1)    Personální zabezpečení:

Na začátku roku byl stav pracovníků městské policie v počtu sedmnácti zaměstnanců, dva strážníci byli nuceni odejít pro nesplnění podmínky o doplnění vzdělání dle novely zákona o obecní policii a byl ukončen pracovní poměr čekatele, který neuspěl u zkoušky na MV z odborné způsobilosti. Maximální stav je dvacet zaměstnanců, který se v průběhu roku podařilo v prvním pololetí naplnit přijetím tří čekatelů. V druhém pololetí byl stav již v počtu dvaceti zaměstnanců. Šestnáct strážníků ve výkonu služby s platným osvědčením a čtyři operátoři MKDS. Strážník (vedoucí operačního střediska) byl dlouhodobě nemocen a na konci roku odešel do starobního důchodu, jeho agenda byla po dobu jeho nepřítomnosti zpracovávána určenými strážníky. Služebna městské policie je v nepřetržitém provozu po dobu celého roku, který zabezpečují čtyři směny, na které je vždy operátor MKDS a tři strážníci. Administrativu spojenou s chodem městské policie zabezpečují tři strážníci v denním pracovním režimu, stejně tak jako strážník preventista, který zabezpečuje přednášky aj. akce v rámci prevence kriminality a vykonává běžnou práci strážníka městské policie. 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 09. 01. 2017 (129 přečtení) |
Informace MP
MKDS

V průběhu dne operátoři MKDS sledují prostřednictvím kamerového systému velkou část území města Neratovic za účelem odhalování protiprávního jednání, ať už v oblasti dopravy či veřejného pořádku. Dne 28. 10. 2016 v 10:56 hod. operátor MKDS sledoval dění na nám. Republiky, kde mimo jiné byl v minulých dnech vysázen nový záhon, a v blízkosti kašny zahlédl „pejskaře“, jak venčí psa, kterého má na vodítku. V tomto případě lze ženu jen pochválit za vzorné dodržení vyhlášky obce, kdy nejen, že měla psa na vodítku, ale především po svém čtyřnohém kamarádovi odklidila exkrement. Děkujeme všem, kteří se chovají stejným způsobem a přispívají tak k čistotě v našem městě. Bohužel to tak není vždy a v některých případech je přistoupeno k represivnímu opatření. Ale jak je vidět na fotografii, tak uklidit po svém čtyřnohém kamarádovi není problém. 

| Vydáno dne 01. 11. 2016 |
Informace MP
Budeme dohlížet na dušičky

Tak jako každý rok, budou strážníci již od pátku 28. 10. 2016 dohlížet na veřejný pořádek na hřbitově a jeho okolí v Lobkovicích v souvislosti s důstojným průběhem uctění Památky zesnulých, aby se tak co nejvíce zabránilo vandalství. Častější namátkové kontroly hřbitova budou probíhat i 1. a 2. listopadu. Zároveň budou strážníci provádět kontroly vozidel parkujících v blízkosti hřbitova, která mohou být cílem vloupání, nebo aby občany uchránili před nezvanými návštěvníky, opilci apod., kteří by mohli narušit pokojný průběh „dušiček“. V souvislosti s „dušičkami“ si dovolujeme připomenout, že vozidlo není trezor a všem občanům přejeme klidný „dušičkový“ víkend. V případě, že máte podnět či připomínku, neváhejte se obrátit na linku 156 nebo 315682607, které jsou v nepřetržitém provozu.

| Vydáno dne 14. 10. 2016 |
Informace MP Řešení vraků

Řešení vraků vozidel očima strážníků Městské policie Neratovice

Je možné, že se Vám již někdy přihodilo, že strážník městské policie provádí šetření v okolí vozidla, které jeví známky vraku. Ve většině případů se tak děje z kontrolní činnosti každého strážníka ve svém obvodu, ale samozřejmě i na telefonické oznámení občanů. Při šetření provádí fotodokumentaci a další nezbytné úkony, ale od té doby mohou uplynout dva až tři měsíce (někdy i déle) a vrak vozidla stále stojí na stejném místě. Co tedy strážník tak dlouho dělá? Proč vozidlo nenechá odtáhnout? Řeší vůbec tento problém? Na tyto otázky je celkem jednoduchá odpověď - ano řeší, ale bohužel tyto další úkony jsou pro občany neviditelné. Proto se vám pokusíme vysvětlit zákonný postup, který začíná s každým objevením vraku.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 10. 02. 2016 (327 přečtení) |
Informace MP Zpráva o činnosti za rok 2015

Zpráva o činnosti Městské policie Neratovice za rok 2015 a koncepce pro rok 2016

  1. Zpráva o činnosti městské policie
  1. Personální zabezpečení:

V tomto roce byl stav pracovníků městské policie v počtu dvaceti zaměstnanců, což je maximální stav. Šestnáct strážníků ve výkonu služby s platným osvědčením a čtyři operátoři MKDS. Služebna městské policie je v nepřetržitém provozu po dobu celého roku, který zabezpečují čtyři směny, na každé směně je vždy operátor MKDS a tři strážníci. Administrativu spojenou s chodem městské policie zabezpečují tři strážníci v denním pracovním režimu, stejně tak jako strážník preventista, který zabezpečuje přednášky aj. akce v rámci prevence kriminality a vykonává běžnou práci strážníka městské policie. Během tohoto roku skončil pracovní poměr jednoho strážníka, kterému zaniklo osvědčení o odborných předpokladech a dvou strážníků, kteří nesplnili podmínku zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii o doplnění vzdělání a nedosáhli tak k 31. 12. 2016 středního vzdělání s maturitní zkouškou.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 19. 01. 2016 (219 přečtení) |
Informace MP Budeme dohlížet na dušičky

Tak jako každý rok, budou strážníci již od pátku dohlížet na veřejný pořádek na hřbitově a jeho okolí v Lobkovicích v souvislosti s důstojným průběhem uctění Památky zesnulých. Již od dnešního dne budou probíhat častější namátkové kontroly hřbitova a o víkendu, tj. 1. a 2. listopadu bude stálá hlídka přímo na hřbitově a v jeho okolí, aby se tak co nejvíce zabránilo vandalství. Zároveň budou prováděny kontroly vozidel parkujících v blízkosti hřbitova, která mohou být cílem vloupání, nebo aby občany uchránili před nezvanými návštěvníky, opilci apod., kteří by mohli narušit pokojný průběh „dušiček“. V souvislosti s „dušičkami“ si dovolujeme připomenout, že vozidlo není trezor a všem občanům přejeme klidný „dušičkový“ víkend. V případě, že máte podnět či připomínku, neváhejte se obrátit na linku 156 nebo 315682607, které jsou v nepřetržitém provozu.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 30. 10. 2015 (196 přečtení) |
Informace MP Zpráva o činnosti za rok 2014

Zpráva o činnosti Městské policie Neratovice za rok 2014 a koncepce pro rok 2015

a) Zpráva o činnosti městské policie

1) Personální zabezpečení:

V tomto roce byl stav pracovníků městské policie v počtu dvaceti zaměstnanců, což je maximální stav. Šestnáct strážníků ve výkonu služby s platným osvědčením a čtyři operátoři MKDS. Služebna městské policie je v nepřetržitém provozu po dobu celého roku, který zabezpečují čtyři směny, na každé směně je vždy operátor MKDS a tři strážníci. Administrativu spojenou s chodem městské policie zabezpečují tři strážníci v denním pracovním režimu, stejně tak jako strážník preventista, který zabezpečuje přednášky aj. akce v rámci prevence kriminality a vykonává běžnou práci strážníka městské policie.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 22. 01. 2015 (236 přečtení) |
Informace MP
Budeme dohlížet na dušičky

Tak jako každý rok, budou strážníci již od pátku dohlížet na veřejný pořádek na hřbitově a jeho okolí v Lobkovicích v souvislosti s důstojným průběhem uctění Památky zesnulých. Již od dnešního dne budou probíhat častější namátkové kontroly hřbitova a o víkendu, tj. 1. a 2. listopadu bude stálá hlídka přímo na hřbitově a v jeho okolí, aby se tak co nejvíce zabránilo vandalství. Zároveň budou prováděny kontroly vozidel parkujících v blízkosti hřbitova, které mohou být cílem vloupání, nebo aby občany uchránili před nezvanými návštěvníky, opilci apod., kteří by mohli narušit pokojný průběh „dušiček“. V souvislosti s „dušičkami“ si dovolujeme připomenout, že vozidlo není trezor a všem občanům přejeme klidný „dušičkový“ víkend. V případě, že máte podnět či připomínku, neváhejte se obrátit na linku 156 nebo 315682607, které jsou v nepřetržitém provozu.

| Vydáno dne 30. 10. 2014 |
Informace MP Domácí násilí

Co je domácí násilí
 

Domácím násilím se rozumí chování jednoho z partnerů, které logicky způsobuje strach u partnera druhého. Je to trestný čin, je neospravedlnitelný, nesmí být tolerován a neexistuje pro něj omluva. Tak jako u jiných trestných činů, je odpovědný za násilí pachatel a musí za své chování nést následky. Pojem domácí násilí zahrnuje psychické, fyzické, sexuální, sociální nebo ekonomické násilí. K tomuto násilí dochází mezi blízkými osobami, např. partnery, manželi, sourozenci, rodiči a dětmi či prarodiči a dětmi.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 08. 10. 2014 (621 přečtení) |
Informace MP
Schránky důvěry

Městská policie provozuje tzv. schránky důvěry, které jsou rozmístěny po území města a slouží ke komunikaci mezi občanem a MP, ať už anonymní či adresní formou. V současné době je v provozu 7 těchto schránek.

Od začátku roku byly ve schránkách nalezeny tři peněženky, dvě karty zdravotní pojišťovny, tři kreditní či debetní karty, jedenáct občanských průkazů, dva žákovské průkazy, řidičský průkaz, dvoje klíče a jiné drobnosti, jako různé kartičky, vizitky apod. Osobní doklady jsou vždy předávány na příslušné správní orgány a ostatní věci jsou proti podpisu v protokolu o předání a převzetí věci předány.

Schránky jsou umístěny:

  • úřad práce v ul. Na výsluní
  • městská nemocnice
  • kulturní dům na nám. Republiky
  • prodejna potravin v Mlékojedech
  • budova MěÚ v ul. Kojetická
  • pod úřední deskou v Lobkovicích
  • pod úřední deskou v Byškovicích
| Vydáno dne 07. 10. 2014 |
Informace MP Informativní "bloky"

Vážení občané, chtěli bychom Vás seznámit s projektem kontroly objektů a vozidel, který byl započat 1. 9. 2011. Strážníci Městské policie Neratovice provádějí tyto kontroly v denních i nočních hodinách a výsledek Vám oznámí prostřednictvím „bloku“ s evidenčním číslem. Pokud najdete ve své poštovní schránce či jinde umístěný tento „blok“, je to pro Vás informace, že strážník provedl kontrolu Vašeho majetku. Již tři roky funguje tento způsob kontroly objektů a vozidel a za tuto dobu bylo strážníky vypsáno tisíce těchto informativních bloků. Kontroly probíhají v drtivé většině v ranních hodinách o noční směně a jsou rozdávány formou pěších obchůzek ve všech ulicích města, ale i na stojící vozidla či garáže apod., zhruba v počtu 10-20 bloků. Každý strážník má svůj obvod a proto ve většině případů jsou informativní bloky umístěny při noční kontrole právě tam. Tento způsob informování občanů o kontrole jejich domova formou obchůzky je z jejich strany kladně hodnocen, a proto budeme i nadále tímto způsobem v kontrolách pokračovat.
| Celý článek |
| Autor: MP | Vydáno dne 06. 10. 2014 (859 přečtení) |
Informace MP
Otevření dětských hřišť

Dne 16. 05. 2014 v 10:00 hod. otevíralo město Neratovice dětské hřiště v ul. Alšova ve spolupráci s Městskou policií Neratovice, která při otevírání asistovala. Městská policie si pro příchozí děti s rodiči připravila program, soutěže a odměny za splněné soutěže. Bohužel z důvodu nepřízně počasí byla celá akce ukončena dříve. Věříme, že si následující dny děti nového hřiště náležitě užijí. V pátek 23. 5. v 17:00 hod. bude otevřeno další dětské hřiště v ul. 28. října vedle mateřské školky Čtyřlístek, na které Vás tímto, mimo jiné srdečně zveme. I tato dětská hřiště bude městská policie provozovat, stejně, jako dětská hřiště v Olšinkách a v ul. Dr. E. Beneše, která budou strážníci pravidelně otevírat a zavírat. Tímto bychom chtěli občany požádat, jestliže uvidí něco, co je v rozporu s řádem umístěným na hřištích, zejména pokud jde o shlukování omladiny, která by narušovala poklidné užívání hřiště, nebo dokonce poškozovala zařízení, zavolali na služebnu městské policie. Tímto si dovolujeme zmínit, že mimo jiné je na těchto hřištích zakázán vstup se psy a zákaz kouření. Všem návštěvníkům doporučujeme seznámit se s provozním řádem na hřištích a ještě jednou děkujeme všem, kteří nejsou lhostejní k nevhodnému chování a poškozování zařízení.

| Vydáno dne 22. 05. 2014 |
Informace MP Centrální registr jízdních kol

Již na konci minulého roku se Městská policie Neratovice začala zapojovat do projektu CEREK (Centrální registr jízdních kol), který slouží jako prevence proti krádežím jízdních kol, které jsou stále častější. Příprava na smlouvě o spolupráci byla zdárně zakončena v lednu tohoto roku s tím, že Městská policie Neratovice v únoru uzavřela se společností CEREK – evidence jízdních kol s.r.o. smlouvu o spolupráci a získala tak přístup do její evidence. Nyní si tedy budou moci strážníci ověřit, kdo je majitelem jízdního kola, nebo zda není kolo vedené jako odcizené.

Důležité upozornění: Městská policie Neratovice již vkládání jízdních kol do systému CEREK neprovádí. K této změně došlo ze strany CEREKU. Další informace na www.cerek.cz

| Celý článek |
| Autor: MP | Vydáno dne 08. 04. 2014 (657 přečtení) |
| 0-15 | 15-30 | 30-35 |

 

© 2014 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu, je zakázáno.