Hlavní Menu
  Kalendář
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
  Počasí
Počasí Neratovice - Slunečno.cz
  Diskuzní fórum
08.07. Obytná zóna staré Ne ...
Ohledně obytné zóny či zpomalovacích pruhů se můžete s žádostí obrátit na odb ... »

07.07. Obytná zóna staré Ne ...
Dobrý den,
kde bych mohl zažádat, aby město/MP nebo SP navrhli obytnou ... »


12.06. "Driftování" v obci
Drifting je řízený přetáčivý smyk. Ano, je postižitelný, ale záleží, kde a kd ... »

12.06. "Driftování" v obci
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je nějak postižitelné "d ... »


14.12. foto
děkuji za reakci,budu sledovat :)

Originál vložil Rostislav... ... »


14.12. foto
Fotografie vkládáme průběžně a jedná se především o vozidla, která překročila ... »

  Ankety
Od kolika let byste povolili přístup na sociální sítě?

Od 21 let (77 hl.)
 
Od 18 let (36 hl.)
 
Od 15 leti (61 hl.)
 
Od 13 let (35 hl.)
 
Sociální sítě by vůbec neměly být (65 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 274
  Tísňové linky
156 - městská policie
150 - hasiči
155 - záchranná služba
158 - policie ČR
112 - j. č. t. v. v evropě
724 192 728 - číslo pro neslyšící k zaslání SMS
  Bezpečné město  REFIZ
  Přihlášení
Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Fotogalerie
  Fotogalerie
Vzorný "řidič"
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Kostelecká rychlostí 73 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 50km/h.
zobrazení: 1177
známka: 0
  Videa
Dětský den roku 2019Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Vypiš všechna media
MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...

Jitka Landergotová 14:13 - 14.10.
Dobrý den,
na křižovatce ulic Kojetická a Bří Čapků - v ulici Bří.Čapků - je neustále...

Rostislav Oplt 9:20 - 3.7.
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v neděli nefungoval přístup do evidence psů, byl kontakt zjišt...
  Upozornění
13.03.2020: Upozornění

Sebeobrana v rámci projektu „Pojď cvičit. Odhoď ulici.“ vedená Městskou policií Neratovice, byla prozatím ukončena.

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 374 nalezených)

Policie informuje Pomáháme seniorům, chráníme seniory

Pomáháme seniorům, chráníme seniory - podvodní prodejci

MĚLNICKO -Tentokrát se zaměříme na podezřelé pouliční prodejce. 

Mimo domov se můžete dostat do situací, které mohou být nejen nepříjemné, ale i ohrožující majetek nebo dokonce život a zdraví. Jedním z takových případů může být nabízení zboží od pouličního prodejce, který nabízí zboží z tašky či ruky bez řádného zázemí kamenného obchodu.

Pouliční prodejci mají velkou zásobu triků, jak Vás oklamat. Jsou schopní být i agresivní a především jsou dotěrní a neodbytní. Tito lidé jsou velmi dobře vyškoleni na tzv. „rychlý“ prodej a než stačíte napočítat do pěti, vybalí na Vás úžasnou nabídku. Z prodeje mají dost vysoký zisk a jsou proto dost motivovaní prodat výrobek za každou cenu. U seniorů se zaměřují opět na komunikaci. Spoléhají na to, že staří lidé si rádi povídají a budou se bát nabídku nevýhodného nákupu odmítnout.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 23. 11. 2021 (8 přečtení) |
Policie informuje
Den obětí dopravních nehod

MĚLNICKO - Během letošního roku zemřely na mělnických silnicích 2 osoby. 

První život dvaapadesátileté motorkářky vyhasl začátkem července v obci Liběchov. Druhý začátkem listopadu na silnici I/16 v katastru obce Spomyšl. Řidič osobního vozidla vjel do protisměru, kde se střetl s nákladním autem a posléze ještě s dodávkou

Třetí listopadová neděle patří v mnoha státech světa již tradičně vzpomínce na oběti dopravních nehod. Světová zdravotnická organizace tímto připomíná, že tragické dopravní nehody připraví ročně o život přes milion lidí. Od začátku letošního roku bylo jen v České republice při dopravních nehodách usmrceno téměř 400 osob. Světový den obětí silničních dopravní nehod je připomínkou  obětí dopravních nehod, utrpění těch, kteří přežili, ale i jako připomínka všem ostatním, že lidský život je potřeba mít v úctě.  Řada  obětí  umírá za velkého utrpění, pro mnoho z těch, kteří přežili, se život stává každodenní starostí, nemluvě o trápení jejich příbuzných a přátel. Přitom většina dopravních nehod není nevyhnutelná a většině z nich by se dalo předejít. Pravidla musí respektovat všichni a jejich dodržování je věcí celé společnosti. Život vrátit nelze!

| Vydáno dne 19. 11. 2021 |
Policie informuje
Bubnování na pomoc týraným dětem

MĚLNICKO - 19. listopadu, kdy je Světový den prevence týrání a zneužívání dětí dejme společně najevo, že jakákoliv forma násilí páchaná na dětech je pro společnost nepřijatelná. 

Do letošní BUBNOVAČKY se zapojila Policie ČR, která  též na podporu Světového dne prevence týrání a zneužívání dětí zabubnuje a v rámci svých preventivních besed s dětmi ve školních třídách na problematiku násilí v rodinách upozorní. Do České republiky tuto aktivitu přináší Centrum Locika z. ú., které se dlouhodobě věnuje komplexní odborné péči pro děti zažívající domácí násilí. Spolupráce Policie České republiky a Centra Locika je důležitým nástrojem pro boj s násilím páchaným na dětech.

Pojďte se proto společně zapojit do tohoto boje. Vybubnujte spolu s námi 19. listopadu 2021 v 11:00 hodin, že násilí ve společnosti nechceme. Pojďme poslat vzkaz dětem, které prožívají násilí, že se nemusí bát požádat o pomoc. Zabubnujte sami, se svými kamarády, třídními kolektivy a připojte se k BUBNOVAČCE 2021. Pomozte nám přesvědčit děti, že se nemusí bát mluvit o svých problémech a trápeních.

„O násilí v rodinách se dozvídáme obvykle, až když se něco vážného stane, což však znamená, že pomoc nepřišla včas, „ upozorňuje plk. Zuzana Pidrmanová, vedoucí oddělení prevence Policejního prezidia ČR, čímž zdůrazňuje skutečnost, že násilí na dětech probíhá skrytě, a že se před ním nesmí zavírat oči. V sousedním Slovensku se BUBNOVAČKA stala již tradicí. Široká veřejnost tam v tento den bubnuje kdekoliv a na cokoliv. Poselství je jednoduché, pojďme všichni vybubnovat do světa, že násilí ve společnosti nemá co dělat a že „Ticho děti před násilím neochrání“. 

Na československé hranici se k podpoře aktivity setkali bubeníci Hudby hradní stráže a Policie České republiky a Hudby ministerstva vnitra Slovenské republiky. Signál k týraným dětem tak byl vyslán pomyslně na území dvou států.

| Vydáno dne 19. 11. 2021 |
Policie informuje Pomáháme seniorům, chráníme seniory

Pomáháme seniorům, chráníme seniory - vylákání citlivých údajů a přístupových hesel

MĚLNICKO - Jedním z dalších případů podvodů páchaných nejen na seniorech, je vylákávání citlivých údajů a přístupových hesel, kódů k bankovním účtům nebo platebním kartám například formou SMS komunikace. 

Podvodníci využívají především důvěřivosti obětí a scénáře takových jednání bývají obdobné. 

V současné době se všeobecně stále víc rozvíjí komunikace přes telefon, e-mail, sociální sítě a internet. To se děje nejen z důvodu technologického vývoje, ale nyní i kvůli omezení sociálních kontaktů vzhledem k pandemii onemocnění COVID-19. V tomto prostředí je o to více nutné zachovávat obezřetnost a nepodlehnout i zdánlivě pravdivým zprávám a žádostem o zaslání citlivých údajů nebo přístupových hesel.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 19. 11. 2021 (8 přečtení) |
Policie informuje
Kriminalisté obvinili 48letého muže

Kriminalisté obvinili 48letého muže, ten pěstoval marihuanu

MĚLNICKO - Teď může skončit až na 10 let ve vězení 

Mělničtí kriminalisté minulý týden obvinili 48letého muže ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, které spáchal dílem dokonaným i dílem ve stádiu pokusu.

Právě u 48letého muže provedli policisté domovní prohlídku, a to jak venkovních tak i vnitřních prostor, kde nalezli opravdu velké množství marihuany. Zde měl muž v obci Mlékojedy na Mělnicku nejméně od dubna do července 2021, tedy do dne, kdy policisté k muži na prohlídku přišli, pěstovat marihuanu pro svou potřebu a z té dále vyrábět další produkty.

Ve venkovním fóliovníku policisté objevili téměř 200 rostlin konopí, uvnitř budovy pak 44 čerstvých řízků rostliny a 144 větviček částečně usušených. Usušené konopí pak měl muž používat pro vlastní potřebu a na výrobu konopných tablet a mastí.

Policisté ve vnitřních i venkovních prostorách nalezli i příslušenství pro pěstování konopí. Celkové množství zabavených rostlin konopí a všechen usušený materiál zajištěný na pozemku v souhrnu vážil 8 kilogramů.

Nyní muži hrozí dle § 283 odst.1, odst. 2 písmene c) trestního zákoníku trest odnětí svobody na 2 roky až 10 let.

kpt. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí
15. listopadu 2021

| Vydáno dne 16. 11. 2021 |
Policie informuje Pomáháme seniorům, chráníme seniory

Pomáháme seniorům, chráníme seniory - domácí nebezpečí

MĚLNICKO -Násilí na seniorech řadíme mezi jeden z nejpalčivějších problémů, s nimiž se potýkají. 

Není však možné vnímat násilí jen jako fyzický útok na zdraví či život, ale jako cokoliv, co je způsobilé přivodit druhému újmu. Bohužel dochází i k útokům, které skrytě před zraky veřejnosti přicházejí od členů rodiny či jiných blízkých osob. Jedná se o útoky na majetek, osobní integritu, zdraví či dokonce život. Toto násilí může mít mnoho projevů, to fyzické je jen špičkou ledovce.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 12. 11. 2021 (10 přečtení) |
Policie informuje Připravte své vozidlo na zimu

MĚLNICKO - Rady pro řidiče 

Každoročně doplácí řada řidičů na to, že nejsou v zimních měsících dostatečně vybaveni. I zdánlivé maličkosti, které mohou řidiči potřebovat a které nejsou součástí povinné výbavy vozidla, se mohou stát v nepředvídaných situacích vděčným pomocníkem. Dobrá příprava vozidla také snižuje riziko dopravních nehod a prodlužuje jeho životnost. Řidič se v takovém vozidle navíc cítí při jízdě jistěji. Co je tedy v tomto období pro řidiče i vozidlo nejdůležitější?

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 12. 11. 2021 (8 přečtení) |
Policie informuje
Dopravně bezpečnostní akce

MĚLNICKO – Další akce na viditelnost chodců a ostatních účastníků silničního provozu. 

V úterý 9.11.2021 proběhla na Mělnicku další dopravně bezpečnostní akce. Tentokrát se ve večerních a brzkých ranních hodinách policisté dopravní a pořádkové zaměřili na nejohroženější účastníky silničního provozu, chodce a cyklisty.

Velmi často dopravní policisté při dopravní nehodě slýchávají větu, že řidič chodce neviděl nebo ho viděl až na poslední chvíli. O zavinění nehody (rychlost vozidla, pohyb chodce....) nemá cenu diskutovat, ale stále zůstává otázka následků. Při nehodě vozidla s chodcem bývají pro chodce následky bohužel velmi často tragické.

Stejně tak je velmi důležité, aby řidič, který má nějakou závadu na vozidle, z něho vystupoval s již nasazenou reflexní vestou. Řidič vyměňující například potmě či za jinak snížené viditelnosti , který není dostatečně osvětlený se velmi často stane účastníkem dopravní nehody. A při tom stačí tak málo, navléci si reflexní vestu.

Policisté během dopravně bezpečnostní akce zkontrolovali během několika hodin, na něž byla naplánovaná, 55 vozidel. Zjistili 16 přestupků, 15 z nich vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení, 1 předali k vyřešení příslušnému správnímu orgánu. V 6 případech se jednalo o nevyhovující technický stav vozidel. Bezpečnostní pásy nepoužili řidiči a jejich spolujezdci ve 3 případech.

Policisté oslovili 14 chodců a 13 cyklistů. Všem zdůraznili význam reflexních prvků. Upozorňovali je, že musejí dbát na svou vlastní bezpečnost a udělat maximum pro to, aby nebyl ohrožen jejich život či zdraví. Při akci ohrožené skupině rozdali desítky reflexních pásek, reflexní šle, vesty či tašky.

Obdobné akce budou pokračovat i v následujících dnech.

| Vydáno dne 11. 11. 2021 |
Policie informuje Pomáháme seniorům–falešný bankovní úředník

Pomáháme seniorům, chráníme seniory – falešný bankovní úředník
 
MĚLNICKO - Současný trend, kdy se komunikace ve velké míře přesouvá do prostředí internetu, všem na jednu stranu usnadňuje život a umožňuje komunikaci s přáteli, na druhou stranu však nahrává podvodníkům. Ti používají různé praktiky, kterými se snaží důvěřivé jedince připravit o jejich úspory. Jedním z aktuálních trendů těchto nezákonných praktik podvodníků je tak zvaný vishing.Modus operandi jednoho z typických případů jednoduchý. Pachatel zatelefonuje na vytipované číslo v neobvyklou hodinu, často se tak stává v noci. Představí se jako pracovník banky, který zjistil napadení bankovního účtu. Falešní bankovní úředník následně tvrdí, že je velká hrozba ztráty finančních úspor a že je potřeba rychle jednat, aby tomu mohl zabránit. Těmito slovy pochopitelně volané osoby vystraší a zároveň se je snaží přimět peníze z bankovního účtu převést na bankovní účet, který je dle jeho tvrzení bezpečný. Velmi často přitom argumentuje slovy, že se jedná pouze o dočasné bezpečnostní opatření a zajištěné peníze budou po vyřešení situace navráceny zpět.Dalším nebezpečným znakem popisovaných případů vishingu je, že podvodníci, vydávající se za bankovní úředníky, znají většinou ještě před prvotním zavoláním různé informace o volaných osobách a využívají také tak zvaný spoofing, při kterém dokáží velmi věrohodně napodobit telefonní čísla bank. Aby nepojal volaný žádné podezření, následuje v blízké době navíc další telefonát, kdy se druhý podvodník vydává za policistu, který jednání „bankovního úředníka“ potvrzuje a nabádá k provedení transakce. Může však také nastat situace, že podvodník, vydávající se za policistu zavolá jako první a nabádá k uposlechnutí pokynů bankovního úředníka, který klientovi následně zavolá. Samozřejmě se o pravého úředníka banky nejedená!
| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 10. 11. 2021 (13 přečtení) |
Policie informuje Viditelnost na silnicích

MĚLNICKO - Vidět a být viděn, je základní pravidlo a za snížené viditelnosti to platí dvojnásob. 

Začněme od těch, kteří jsou vidět na silnicích nejvíce, automobily. Zásady správně osvětleného vozidla mnozí nedodržují. Problémy mnohdy mívají řidiči při snížené viditelnosti (za soumraku, za svítání, mlhy, deště, v tunelu) u aut vybavených světly pro denní svícení. Občas potkáme vozy, které nejsou osazeny světly pro denní svícení, a za snížené viditelnosti nesvítí vůbec. Řada řidičů po přepnutí dálkových světel na potkávací příslušně nesníží rychlost jízdy a různých nešvarů bychom určitě našli více. Velmi důležité jsou správně seřízené světlomety. Jejich nesprávné seřízení snižují dohlednost až o 30 metrů, mohou však také až 20x zvýšit riziko oslnění protijedoucích řidičů.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 02. 11. 2021 (11 přečtení) |
Policie informuje
Dopravně bezpečnostní akce

Dopravně bezpečnostní akce zaměřená na viditelnost chodců a ostatních účastníků silničního provozu.

MĚLNICKO - Ve středu 27. října 2021 a v pátek 29. října 2021 proběhla na Mělnicku dopravně bezpečnostní akce. 

Tentokrát ve večerních hodinách policisté dopravní a pořádkové služby rozdávali na vytipovaných místech reflexní materiály nejohroženějším účastníkům silničního provozu. Děti dostaly reflexní pásky, řidiči reflexní vesty a senioři tašky s reflexními prvky. V této oblasti působili policisté hlavně preventivně. Upozorňovali řidiče, chodce, cyklisty, že musejí dbát na svou vlastní bezpečnost a udělat maximum pro to, aby nebyl ohrožen jejich život či zdraví.

Velmi často dopravní policisté při dopravní nehodě slýchávají větu, že řidič chodce neviděl nebo ho viděl až na poslední chvíli. O zavinění nehody (rychlost vozidla, pohyb chodce....) nemá cenu diskutovat, ale stále zůstává otázka následků. Při nehodě vozidla s chodcem bývají pro chodce následky bohužel velmi často tragické.

Stejně tak je velmi důležité, aby řidič, který má nějakou závadu na vozidle, z něho vystupoval s již nasazenou reflexní vestou. Řidič vyměňující například potmě či za jinak snížené viditelnosti , který není dostatečně osvětlený se velmi často stane účastníkem dopravní nehody. A při tom stačí tak málo, navléci si reflexní vestu.

Policisté během dopravně bezpečnostní akce zkontrolovali během několika hodin, na něž byla naplánovaná, 189 vozidel. Zjistili 30 přestupků, z nichž 29 vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení, 1 předali k vyřešení příslušnému správnímu orgánu.  V 15 případech se jednalo o nevyhovující technický stav vozidel. Celkem 5 cyklistů nemělo předepsané osvětlení za snížené viditelnosti, policisté jim na místě udělili pokutu a kolo museli vést.  U chodců nebyl zjištěn žádný přestupek.

Dá se předpokládat, že obdobné akce budou pokračovat i nadále.

| Vydáno dne 02. 11. 2021 |
Policie informuje Výměna pneumatik z letních na zimní

MĚLNICKO – Brzdná dráha na letních pneumatikách je o čtvrtinu delší.

Počasí začíná ukazovat i svou horší stránku, jde o značný pokles teplot, noční mráz, brzy se může přidat také padající sníh. Pro mnohé řidiče není jednoduché zvládnout jízdu na namrzlé, zledovatělé nebo zasněžené vozovce. Každý rok dochází ke zvýšenému počtu dopravních nehod, chvíli trvá, než si šoféři na nové podmínky zvyknou. Je proto nutné předvídat, že komunikace mohou být kluzké a této skutečnosti přizpůsobit zejména rychlost jízdy.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 01. 11. 2021 (11 přečtení) |
Policie informuje Památka zesnulých se blíží

MĚLNICKO - Památka zesnulých připadá na 2. listopadu. 

Nejen druhého listopadu,  ale i dny před a po tomto svátku lidé ve větší míře navštěvují místa posledního odpočinku zesnulých, aby zde uctili jejich památku. Na silnicích v této době houstne provoz a zvyšuje se nebezpečí vzniku dopravních nehod. Příčinou může být nejen podzimní počasí, kdy jsou časté mlhydeště, ale zvýšenému silničnímu provozu moc neprospívá ani zvýšený počet různých uzavírek, oprav vozovek, objížděk apod. To vše vyžaduje na řidičích, aby se o to více věnovali řízení vozidla, dodržovali stanovenou rychlost, bezpečnou vzdálenost mezi vozidly, obrnili se trpělivostí a přidali i trochu ohleduplnosti mezi sebou.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 01. 11. 2021 (11 přečtení) |
Policie informuje Alkohol, drogy a mládež 2021

MĚLNICKO - V nadcházejících dnech spojených s podzimními prázdninami se policisté ve spolupráci s dalšími orgány státní správy při celostátních preventivních kontrolách opět zaměří na zakázaný prodej alkoholu dětem. 

Bezpečnostní opatření, které tematicky navazuje na tzv. akci HAD (hazard, alkohol a děti) realizovanou v předchozích letech, si klade za cíl preventivně působit v provozovnách, které jsou častým místem setkávání mládeže a souvisejícím zakázaným prodejem alkoholu.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 27. 10. 2021 (10 přečtení) |
Policie informuje Podzimní mlhy a déšť

MĚLNICKO – Dva z rizikových faktorů, na které by řidiči měli brát zřetel. 

Léto už je definitivně pryč, nastává pravé podzimní počasí plné mlh a deště. Je velmi nutné, aby si řidiči uvědomili změnu počasí i s ohledem na styl jízdy.

Vnímání za mlhy

Jízda za mlhy je nebezpečná. Výrazně klesá viditelnost. Mlha zkresluje vnímání rychlosti, jakou se vozidlo pohybuje. To je dáno tím, že řidiči nemohou porovnávat rychlost jedoucího vozidla s okolními předměty, které vidí nezřetelně, jen v nejasných obrysech. Motoristé tak podvědomě vyhodnocují svou rychlost jako výrazně pomalejší, než je tomu ve skutečnosti. Často stojící vozidla považují za jedoucí. Vzdálenost od okolních předmětů považují za větší, než odpovídá realitě. Na zdánlivě suché vozovce mlha kondenzuje, brzdná dráha se tak výrazně prodlužuje. Pokud řidič jede rychle, před překážkou nestačí zastavit a naráží do ní v plné rychlosti. Nehody se zraněním mívají tak za mlhy horší následky.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 22. 10. 2021 (11 přečtení) |

 

© 2014 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.