Hlavní Menu
  Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
  Počasí
Počasí Neratovice - Slunečno.cz
  Diskuzní fórum
08.07. Obytná zóna staré Ne ...
Ohledně obytné zóny či zpomalovacích pruhů se můžete s žádostí obrátit na odb ... »

07.07. Obytná zóna staré Ne ...
Dobrý den,
kde bych mohl zažádat, aby město/MP nebo SP navrhli obytnou ... »


12.06. "Driftování" v obci
Drifting je řízený přetáčivý smyk. Ano, je postižitelný, ale záleží, kde a kd ... »

12.06. "Driftování" v obci
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je nějak postižitelné "d ... »


14.12. foto
děkuji za reakci,budu sledovat :)

Originál vložil Rostislav... ... »


14.12. foto
Fotografie vkládáme průběžně a jedná se především o vozidla, která překročila ... »

  Ankety
Od kolika let byste povolili přístup na sociální sítě?

Od 21 let (24 hl.)
 
Od 18 let (18 hl.)
 
Od 15 leti (23 hl.)
 
Od 13 let (19 hl.)
 
Sociální sítě by vůbec neměly být (36 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 120
  Tísňové linky
156 - městská policie
150 - hasiči
155 - záchranná služba
158 - policie ČR
112 - j. č. t. v. v evropě
724 192 728 - číslo pro neslyšící k zaslání SMS
  Bezpečné město  REFIZ
  Přihlášení
Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Fotogalerie
  Fotogalerie
Vzorný "řidič"
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Kostelecká rychlostí 83 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 50km/h.
zobrazení: 1294
známka: 0
  Videa
Dětský den roku 2019Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Vypiš všechna media
MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...

Jitka Landergotová 14:13 - 14.10.
Dobrý den,
na křižovatce ulic Kojetická a Bří Čapků - v ulici Bří.Čapků - je neustále...

Rostislav Oplt 9:20 - 3.7.
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v neděli nefungoval přístup do evidence psů, byl kontakt zjišt...
  Upozornění
13.03.2020: Upozornění

Sebeobrana v rámci projektu „Pojď cvičit. Odhoď ulici.“ vedená Městskou policií Neratovice, byla prozatím ukončena.

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 224 nalezených)

Policie informuje Mezinárodní den pohřešovaných dětí

MĚLNICKO – Stále aktuální téma pohřešovaných a opuštěných dětí si připomínáme 25. května. 

Mezinárodní den pohřešovaných dětí nebo také ,,Pomněnkový den“ připadá na pondělí 25. května. V České republice si ho připomínáme již od roku 2004. Původ vzniku tohoto dne  mají „na svědomí“ Spojené státy americké, konkrétně tehdejší americký prezident Ronald Reagan, který v roce 1983 vyhlásil 25. květen Mezinárodním dnem pohřešovaných dětí, a to jako vzpomínku na 6letého Etana Patze, který se právě 25. května 1979 v New Yorku ztratil při cestě do školy. (Jeho rodiče spustili rozsáhlou pátrací akci, Etanova fotografie byla dokonce i na krabicích od mléka. Vyšetřovatelé ho však nikdy nenašli.) 

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 25. 05. 2020 (5 přečtení) |
Policie informuje Podvodníci na internetu

MĚLNICKO – Policie varuje všechny uživatele facebookových profilů před rozšiřujícími se podvody. 

Princip těchto podvodů je velice jednoduchý.  Někdo si vytipuje facebookový profil spojený s e-mailovou adresou a nabourá se do něho. Poté kontaktuje známé těchto profilů, aby jim sdělili svá telefonní čísla, nebo si ověřují, zda používají telefonní číslo uvedené u kontaktu.  Pokud číslo získá, pokusí se ho využít v rámci internetového nákupu. K uhrazení částky za zboží zvolí tzv. m-platbu, tedy platbu z paušálního účtu mobilního operátora. Aby ji mohl dokončit, potřebuje ověřovací kód, který přijde právě na konkrétní zneužité telefonní číslo i několikrát. Přestože i v zaslané sms zprávě je upozornění, že se kód nemá přeposílat, poškozený ho přepošle na napadený facebookový profil v domnění, že jde o jeho známého.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 25. 05. 2020 (5 přečtení) |
Policie informuje Ukončení nouzového stavu

Informace o provozu na zbraních

KRAJ - Vláda ČR rozhodla o ukončení nouzového stavu, některá opaření ale zůstávají v platnosti. Jak bude fungovat provoz na zbraních pro občany? 

Dnem 17. května 2020 ukončila Vláda ČR nouzový stav, který trval od 12. března 2020. I přes toto ukončení zůstávají ale v platnosti některá z krizových opatření. Zde několika informací a doporučení pro občany.

Elektronická a korespondenční komunikace

Bez ohledu na ukončení nouzového stavu se nadále doporučuje využívat v maximální míře prostředky elektronické komunikace nebo korespondenční cestu. V případě fyzické návštěvy příslušného pracoviště se doporučuje se předem u příslušné pobočky telefonicky informovat na možnosti vyřízení dané záležitosti.
Od 18. května však již bude možné elektronické podání pouze prostřednictvím emailu opatřeného uznávaným elektronickým podpisem nebo datové schránky.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 21. 05. 2020 (9 přečtení) |
Policie informuje Domácí násilí

MĚLNICKO -Nebuďme slepí k domácímu násilí! 

Domácí násilí samo nezmizí! Jeho skrývání není řešením! Lhostejnost a skrývání domácího násilí je nejhorší možnou reakcí!

Mezi partnery a v rodinách může docházet k různým násilným incidentům. Ne všechny lze označit jako domácí násilí. Podstatu domácího násilí vystihuje pojem "týrání", který činí soužití nesnesitelným.

Domácí násilí je zejména fyzické, psychické anebo sexuální násilí, ke kterému dochází mezi blízkými osobami. O domácí násilí se jedná vždy, pokud jsou přítomny všechny následující znaky.

Domácí násilí samo od sebe neskončí, naopak má nebezpečnou tendenci eskalovat. Ohrožené osoby potřebují včasnou a účinnou pomoc, ochranu a podporu.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 21. 05. 2020 (7 přečtení) |
Policie informuje
Rouška píše dějiny

MĚLNICKO - V Muzeu Policie ČR vznikne unikátní "rouškovník" 

Prožíváme složitou dobu, pro kterou bychom v našich životech hledali jen těžko srovnání. Píše se milník dějin lidstva zvaný pandemie koronaviru. Zvlášť v naší zemi je jejím symbolem pokrývka obličeje všeobecně nazývaná rouškou.

Kousek látky rozličných tvarů, barev i vzorů. Chrání naše blízké, sousedy, kolegy, všechny kolem a v důsledku i nás samotné. Do našich pamětí se vrylo notoricky známé heslo“ „moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě.“ Kousek látky, který stmelil národ a ukázal kolik solidarity a ochoty pomoci druhým v nás je. Jako symbol doby si zaslouží pozornost současníků, ale i příštích generací. Rozhodli jsme se proto vytvořit jejich unikátní sbírku a expozici v Muzeu Policie České republiky a zanechat tak historickou stopu. Do projektu se může zapojit každý. Pošlete nám zajímavou vámi zhotovenou roušku, třeba i se vzkazem policistům či konkrétnímu policistovi a my z vašich děl vytvoříme historickou sbírku, odkaz dalším budoucím generacím.

Zapište se i vy sami do historie koronavirové krize vlastnoručně vyrobenou rouškou pro hrdiny.
Své výtvory posílejte přímo na adresu: Muzeum Policie České republiky, Ke Karlovu 453/1, 120 00, Praha 2. Už se na ně moc těšíme. Dle podmínek České pošty je až do odvolání možné zasílat roušky zdarma, pokud jsou umístěné v průhledném obalu a jsou označeny nápisem „Roušky“.

| Vydáno dne 21. 05. 2020 |
Policie informuje Hříšníci za volantem

MĚLNICKO - Od začátku roku odhalili policisté na Mělnicku 95 řidičů, kteří byli pod vlivem návykových látek. 

Z uvedeného počtu 50 motoristů usedlo za volant po požití drog a 23 osob mělo více než jedno promile alkoholu, čímž se dopustily trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Od pátku do neděle mělničtí policisté přistihli 7 řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog, u jednoho musí požití ještě potvrdit lékařské vyšetření spojeném s odběrem krve a moči. Dva řidiči měli vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel pro všechny skupiny.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 29. 04. 2020 (14 přečtení) |
Policie informuje Služební pes opět pomáhal

MĚLNICKO – Vše mělo nakonec šťastný konec. 

Operační důstojník vyslal dne 18. dubna 2020 na základě přijatého oznámení na linku 158 policejní hlídku Obvodního oddělení Lužec nad Vltavou do obce Zálezlice.

V blízkosti místního zemědělského družstva se měla pohybovat dvojice podezřelých, nejspíše cizinců s plnými batohy a taškami, která se poté co byla spatřena jedním z občanů, dala na útěk. Vzhledem k tomu, že osoby utekly do hustého remízku, byla na místo přivolána i psovodka ze skupiny základních kynologických činností Mělník se svou fenou Ornou. Orně se okamžitě po příjezdu na místo podařilo zachytit stopu, po které se rozeběhla.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 29. 04. 2020 (11 přečtení) |
Policie informuje Kriminalita a nehodovost na Mělnicku

MĚLNICKO - Zhodnocení od začátku roku v porovnání se stejným obdobím roku předchozího 

Za první tři měsíce roku 2020 řešili policisté Územního odboru policie Mělník 402 trestných činů, tedy o 92 méně, než v roce předešlém. V porovnání s loňským rokem klesla kriminalita zejména v oblasti násilných trestných činů 26 (-10), mravnostní kriminality 9 (-7) či hospodářské trestné činnosti (50/-25). Naopak stejný počet zůstal u majetkové trestné činnosti jako takové 173 trestných činů.

Současná situace v ČR, tedy nouzový stav vyhlášený Vládou ČR, přináší kromě různých omezení také zpřísnění trestů za některé trestné činy. U některých přečinů trestní zákoník přímo stanoví přísnější trestní sazby, přičemž se to netýká jen trestných činů, které souvisí se zdravím, jako např.: šíření nakažlivé nemoci, apod., ale i trestných činů, jako jsou krádeže, podvody, apod. Oproti běžnému stavu, kdy může být pachatel krádeže potrestán dvouletou trestní sazbou, v období spáchání nouzového stavu může soud uložit až osmiletou trestní sazbu. Totožná je situace např. také u trestných činů kvalifikovaných jako podvod, kdy jsou pachatelé ohroženi rovněž až osmiletým vězením oproti dvěma létům za běžného stavu.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 17. 04. 2020 (16 přečtení) |
Policie informuje Od pondělí již vyřizování záležitostí na zbraních

KRAJ - S odkazem na Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví bylo přistoupeno k rozvolnění některých vládních opatření. Občané již například mohou fyzicky navštívit pobočky Odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál, ale i nadále musí dodržovat krizová opatření. 

Na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 9. dubna 2020, kdy bylo přistoupeno k rozvolňování některých opatření vyhlášených Vládou ČR, bude

od pondělí, 20. dubna 2020 obnovena činnost na Odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál,

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 17. 04. 2020 (17 přečtení) |
Policie informuje Kontroly na dodržování nouzového stavu pokračují

I nadále kontrolujeme dodržování opatření ve vyhlášeném nouzovém stavu

KRAJ - Už více jak dva týdny trvá na území republiky nouzový stav kvůli boji s novým typem koronaviru. Složkám Integrovaného záchranného systému, tedy i policistům, vyvstaly ruku v ruce s touto situací i nové povinnosti. 

Již přes dva týdny kontrolují policisté napříč republikou, tedy i středočeští policisté, dodržování vládního nařízení v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu Vládou ČR poté, co se počátkem března objevil v Česku první případ koronaviru a nákaza se následně rozšířila po celé republice.

Omezení v nouzovém stavu

Nouzový stav, vyhlášený Vládou ČR dnem 12. března 2020 s sebou přinesl celou řadu omezení jak pro fyzické, tak i právnické osoby, a také krizová opatření, která je nutno dodržovat, aby se dosáhlo zmírnění šíření nákazy až po „vyléčení“ republiky. V důsledku vyhlášení nouzového stavu došlo k omezení různých aktivit, které výrazným způsobem zasáhly do života každého občana České republiky.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 03. 04. 2020 (18 přečtení) |
Policie informuje Dočasně uzavíráme přepážky na zbraních

KRAJ - Žádáme občany o respektování dočasných opatření z důvodu eliminace šíření nákazy koronaviru. 

S ohledem na současnou situaci -  vyhlášení nouzového stavu z důvodu šíření nákazy virem SARS-COVID-19 - přistupuje Odbor pro zbraně a bezpečnostní materiál Krajského ředitelství policie Středočeského kraje k dočasnému opatření. 

Počínaje dnem 16. 3. 2020 se ruší úřední dny na kontaktních místech v celém Středočeském kraji. 

Od 16. března 2020 se pro veřejnost ruší úřední hodiny na všech kontaktních místech pracovišť odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál v rámci Středočeského kraje. Pro případy nutnosti jsou od pondělí 16. 3. 2020 -  8:00 hodin zřízeny následující infolinky na jednotlivá pracoviště:

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 17. 03. 2020 (25 přečtení) |
Policie informuje Nastává čas nákupu vánočních dárků

MĚLNICKO - Dávejte si při tom pozor na své věci. 

V obchodech je již vánoční zboží a výzdoba a pomalu nastává čas nákupů vánočních dárků. Pro tyto nákupy je příznačný shon, nervozita a v neposlední řadě i více peněz v peněžence, než v jiném období roku. Tato doba láká mnohé zloděje, kteří se sjíždějí do míst většího soustředění osob a obratně využívají každou příležitost ke krádeži. Nejlépe se cítí v tlačenicích v obchodních domech, hromadných dopravních prostředcích apod. Kromě finančních prostředků kradou vše, co mohou dále zpeněžit např. (mobilní telefony, oděvní svršky), nebo mít z ukradené věci jiný prospěch např. (platební karty, osobní doklady apod.). Každá krádež věcí v předvánočním období je pro naprostou většinu lidí velmi nepříjemná a stresující. Mnohdy takto okradení lidé během okamžiku přijdou o většinu peněz na dárky.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 04. 12. 2019 (53 přečtení) |
Policie informuje Nákup vánočních dárků přes e-shopy

MĚLNICKO - Buďte obezřetní Blíží se doba vánočních svátků.

Mnozí lidé budou řešit nákupy dárků prostřednictvím e-shopů. Nákupy přes internet totiž z praktických důvodů využívá stále více lidí. Pozitiva jsou jasná. Lidé bez stresu a čekání ve frontách nakoupí zboží, které si vybrali. Naprostou většinu e-shopů tvoří seriózní prodejci. Nicméně policie občas přijme oznámení občanů, že zboží, za které zaplatili, jim nebylo doručeno a oni tak přišli o své peníze.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 29. 11. 2019 (57 přečtení) |
Policie informuje
Krádež v obchodě

MĚLNICKO – Několikrát byl již za krádeže odsouzen.

Sedmadvacetiletý muž v neděli 24. listopadu 2019 ve večerních hodinách odcizil v jednom z obchodů v Neratovicích láhev rumu. Svého jednání se dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech několikrát pravomocně za krádeže odsouzen. Policisté z Obvodního oddělení Neratovice věc vyšetřují ve zkráceném přípravném řízení. Podezřelý může skončit za mřížemi až na dvě léta.

| Vydáno dne 29. 11. 2019 |
Policie informuje
Nenastoupil do vězení

MĚLNICKO – Byl eskortován policisty. 

Policisté Obvodního oddělení Neratovice vypátrali šestadvacetiletého muže,  na kterého Okresní soud v Mělníku vydal příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Výkon trestu měl nastoupit do poloviny října letošního roku. V neděli 17. listopadu 2019 ve večerních hodinách po provedení všech potřebných úkonů byl do věznice dovezen policejní hlídkou.

Odsouzený  je nyní  navíc podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což si může pobyt za mřížemi ještě prodloužit.

| Vydáno dne 20. 11. 2019 |

 

© 2014 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.