Hlavní Menu
  Kalendář
<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  Počasí

  Diskuzní fórum
08.07. Obytná zóna staré Ne ...
Ohledně obytné zóny či zpomalovacích pruhů se můžete s žádostí obrátit na odb ... »

07.07. Obytná zóna staré Ne ...
Dobrý den,
kde bych mohl zažádat, aby město/MP nebo SP navrhli obytnou ... »


12.06. "Driftování" v obci
Drifting je řízený přetáčivý smyk. Ano, je postižitelný, ale záleží, kde a kd ... »

12.06. "Driftování" v obci
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je nějak postižitelné "d ... »


14.12. foto
děkuji za reakci,budu sledovat :)

Originál vložil Rostislav... ... »


14.12. foto
Fotografie vkládáme průběžně a jedná se především o vozidla, která překročila ... »

  Ankety
Od kolika let byste povolili přístup na sociální sítě?

Od 13 let (165 hl.)
 
Od 15 let (134 hl.)
 
Od 18 let (138 hl.)
 
Od 21 let (136 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 573
  Tísňové linky
156 - městská policie
150 - hasiči
155 - záchranná služba
158 - policie ČR
112 - j. č. t. v. v evropě
724 192 728 - číslo pro neslyšící k zaslání SMS
  Bezpečné město  REFIZ
  Přihlášení
Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
  OnLine
operator
1106 - chatuje
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Fotogalerie
  Fotogalerie
"Vzorný" řidič
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Mládežnická okolo plaveckého bazénu rychlostí 68 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 30km/h.
zobrazení: 56
známka: 0
  Videa
Dětský den s FC LobkovicePřehraj
Dětský denPřehraj
Den DV 2015Přehraj
Den DV 2015Přehraj
Vypiš všechna media
MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...

Jitka Landergotová 14:13 - 14.10.
Dobrý den,
na křižovatce ulic Kojetická a Bří Čapků - v ulici Bří.Čapků - je neustále...

Rostislav Oplt 9:20 - 3.7.
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v neděli nefungoval přístup do evidence psů, byl kontakt zjišt...

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 356 nalezených)

Prevence kriminality
Den bezpečí

Den bezpečí Neratovice 2018 proběhl 7. 9. 2018. Této akce se zúčastnily všechny složky integrovaného záchranného systému. Cílem této akce bylo seznámit občany města, a to především žáky a studenty základních škol s činností v oblasti bezpečnosti a prevence kriminality a letošní akce byla především zaměřena na bezpečnost v dopravě. Účastníci mohli, zhlédnou ukázky práce záchranné služby, hasičského sboru či dopravní policie. V rámci této akce bylo i značení jízdních kol. Jedná se o preventivní opatření proti jejich odcizení. Tajemství spočívá v tom, že bicykly jsou označeny pomocí tzv. syntetické DNA, která není pouhým okem viditelná, a proto je jízdní kolo nebo pomůcka označena nálepkou. Služba je pro občany prováděna bezplatně, jelikož je realizována prostřednictvím projektu „Forenzní identifikační značení kol a kompenzačních pomůcek“, který je finančně podporován Ministerstvem vnitra ČR a na této akci byly označeny dvě jízdní kola. Bližší info zde. U našeho stánku si účastníci mohli vyzkoušet brýle simulující alkohol nebo drogy, ale i znalosti dopravních značek. Na závěr akce začalo pršet, ale i tak se celá akce velmi zdařila a především dětem se líbila.

Fotografie

| Vydáno dne 12. 09. 2018 |
Prevence kriminality
Pojď cvičit. Odhoď ulici.

Městská policie Neratovice pokračuje již pátým rokem v projektu, v rámci prevence kriminality pro děti školního věku, pod názvem „Pojď cvičit. Odhoď ulici.“, který byl spuštěn v květnu roku 2013 a v současné době se jedná o kroužek GFP pod patronátem Městské policie Neratovice. Tréninky budou každý čtvrtek od 16:15 do 17:30 hod. v tělocvičně GFP v ul. Masarykova a začínáme 27. 9. 2018. Tréninky, zaměřené především na sebeobranu, vede velitel MP, který má trenérské zkoušky v karate a absolvoval nespočet seminářů v sebeobraně. Jedním z cílů tohoto projektu je zabývat se tématy s tím souvisejícími, např. jak se mají děti zachovat v situacích, kdy budou svědky, nebo obětí protiprávního jednání apod. Dalším cílem je získat jejich důvěru a mladistvé vyskytující se v rizikových sociálních skupinách z tohoto prostředí vytáhnout a ukázat jim, že je i jiný způsob trávení volného času, který většinou "proflákají" po ulicích a který jejich zdraví a psychice jen prospěje. Nejen z těchto důvodů je chceme nadchnout pro cvičení, ale také jim dát průpravu k zapojení se do jiných kroužků bojových umění.

| Vydáno dne 11. 09. 2018 |
Prevence kriminality
Podpora malého Vojtíška

Dne 1. 9. 2018 se městská policie zapojila do dětského dne, pořádaného v restauraci Terasa, na podporu malého Vojtíška Kvapila z Neratovic trpícího komplikovanou srdeční vadou s Downovým syndromem. Na dětském dni bylo několik disciplín, strážníci přispěli disciplínou skákání v pytli a současně dárky pro děti v podobě reflexních prvků (vesty, pásky, klíčenky, apod.), pastelkami, létajícími talíři aj. Na této akci návštěvníci dobrovolně přispívali na finanční sbírku pro Vojtíška a zároveň byla připravena dětská diskotéka, kreslení na obličej, soutěž fotografií apod. Po zdolání všech úkolů byly děti odměněny připravenými dárečky.

Kdo se nemohl zůčastnit a přispět, může dodatečně na transparentní účet zde. FB stránky zde.

| Vydáno dne 06. 09. 2018 |
Prevence kriminality
Přednáška v MŠ Dubínek

V mateřské školce  MŠ Dubínek v Lobkovicích proběhla dne 19. července 2018, v rámci prevence kriminality, přednáška o bezpečném chování v letním období. Preventistkou bylo povídání zaměřeno na bezpečné chování u ohně, jak se chovat u vody, dodržování pitného režimu, jak předejít popáleninám, jak se zachovat v případě nálezu injekční stříkačky apod. Děti měly mnoho dotazů nejen na fungování městské policie, na které strážníci rádi odpověděli, ale i k danému tématu, které byly rovněž zodpovězeny. Dětem se přednáška velice líbila a určitě si z přednášky odnesly zajímavé poznatky a zážitky.

Fotografie

| Vydáno dne 27. 07. 2018 |
Prevence kriminality Vyhraj cyklistické potřeby

Městská policie Neratovice v rámci prevence kriminality pořádá v období od 1. 5. do 10. 6. 2018 již IX. ročník soutěže o cyklistické potřeby. V tomto ročníku, stejně jako v minulém, se bude soutěžit o poukazy na libovolný nákup cyklistických potřeb v prodejně Cykloservis v Lobkovicích. Soutěž je určena především dětem, ale i mládeži do osmnácti let. Podmínkou je dodržování zákona, cyklista mladší 18 let je totiž povinen za jízdy používat ochrannou přilbu a proto do slosování o poukázky v celkové hodnotě 13000,- Kč budou zařazeni jen ti cyklisté, kteří při kontrole splní tuto zákonnou povinnost. Po dobu soutěže budou strážníci zastavovat cyklisty, ale také je možné, aby se cyklista sám strážníkovi přihlásil, a ten s ním vyplní krátký dotazník, který, pokud bude mít cyklista přilbu, bude zařazen do slosování o zmíněné poukázky. Do soutěže je možné zařadit jen jeden platný dotazník.

Partneři soutěže: Pneuservis a prodejna cyklistických potřeb www.nerakola.cz, zakázkové truhlářství z Lobkovic www.bdtruhlarstvi.cz a Autolakovna Josef Staněk Neratovice-Lobkovice.

Dne 28. 6. 2018 proběhlo za účasti místostarostky Bc. Markéty Rajchertové, zástupce velitele MP Františka Hrdličky, velitele MP Neratovice Rostislava Oplta, preventisky MP Miroslavy Dobsové a zástupce spolupořadatele firmy B&D Truhlářství předávání dárkových poukazů s dárkovou taškou, ve které děti našly drobné reflexní dárečky, pexeso či pastelky a sladkosti.

Fotogalerie

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 29. 06. 2018 (239 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Přednáška v MŠ Písnička

V mateřské školce Písnička v Neratovicích proběhla dne 21. června 2018, v rámci prevence kriminality, přednáška o bezpečném chování týkající se nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si během přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí související s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během povídání se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít a protože děti byly velmi šikovné, dostaly na závěr sladkou odměnu.

Fotografie

| Vydáno dne 25. 06. 2018 |
Prevence kriminality
Přednáška pro klienty z Rybky

Dne 20. 6. 2018 se v rámci prevence kriminality uskutečnila přednáška pro klienty služby chráněného bydlení Rybka, poskytovatele sociálních služeb o fungování Městské policie Neratovice a zásady bezpečného chování v letním období. Preventistkou a strážníkem bylo povídání zaměřeno na bezpečné rozdělávání ohně, jak se chovat u vody, dodržování pitného režimu apod. Klienti měli mnoho dotazů nejen na fungování městské policie, na které strážníci rádi odpověděli, ale i k danému tématu, které byly rovněž zodpovězeny. Klientům se návštěva velice líbila a určitě si z přednášky odnesli zajímavé poznatky a zážitky.

| Vydáno dne 22. 06. 2018 |
Prevence kriminality
Přednáška o MKDS

Dne 19. 6. 2018 se v rámci prevence kriminality uskutečnila přednáška pro žáky 2. třídy ZŠ 28. října o provozu MKDS. Přednáška byla rozdělena na dvě části. V první části byl strážníkem a operátorkou žákům přiblížen provoz městského kamerového dohlížecího systému s ukázkou ovládání kamer a při tom byly zmíněny výhody tohoto systému. Dále bylo žákům vysvětleno fungování pultu centralizované ochrany (PCO), kterým jsou zabezpečeny pouze městské objekty, vše o tísňové lince 156, na kterou se v případě volání z mobilního telefonu občané dovolají na městskou policii v Mělníku, odkud je přepojí do Neratovic, ale i o ostatních telefonních linkách, které jsou mimo jiné nahrávány. Následně byly studentům předvedeny radiostanice, včetně jejich funkcí a výhod, např., že je veškerá komunikace mezi operačním střediskem a strážníky nahrávána, nebo že služební vozidla jsou monitorována pomocí GPS apod. V druhé části byl žákům přiblížen pracovní den strážníka, který je velmi různorodý s názornou ukázkou, např. přes měření rychlosti, měření hluku, měření hladiny alkoholu, čtečky čipů na psy apod. Žákům se návštěva MKDS líbila a určitě si odnesli zajímavé poznatky nejen o MKDS, ale i o práci strážníků.

| Vydáno dne 21. 06. 2018 |
Prevence kriminality
Dětský den FC Lobkovice

Dne 9. 6. 2018 pořádal FC Lobkovice  dětský den, který se konal na hřišti v Lobkovicích. Pořadatel fotbalového klubu požádal MP Neratovice o ukázku vozidla s možností disciplín. Pro malé návštěvníky jsme tedy připravili testy, pomocí kterých si mohli vyzkoušet znalosti v oblasti „Besipu“ nebo střelbu ze vzduchovky. Ale velký zájem, a nejen mezi dětmi, byl především o možnost si vyzkoušet brýle, které simulují požití alkoholu, drog nebo jiných návykových látek. Některé děti měly obrovský zájem se vyfotografovat v uniformě městské policie. Dětský den byl velmi pestrý, na děti čekala spousta disciplín, občerstvení v podobě klobás či párku v rohlíku, a bohatý doprovodný program. Nechyběla pěna od hasičů a od strážníků dostaly děti za znalosti v oblasti „Besipu“ odměnu v podobě reflexního prvku a bonbónu. Nejen krásné počasí přispělo k tomu, že se dětský den povedl a děti prožily úžasné dopoledne.

Fotografie

| Vydáno dne 11. 06. 2018 |
Prevence kriminality Dětský den 2018

8. června 2018 v rámci prevence kriminality proběhl v pořadí již šestnáctý dětský den, pořádaný Městskou policií Neratovice. Pro děti bylo připraveno celkem sedm disciplín; střelba ze vzduchovky, házení míčků na klauna s otvory, skákání v pytli, chůze na lyžích, slalom s pneumatikou, jízda koloběžkou a dopravní výchova. Po ukončení všech disciplín na ně čekaly sáčky se sladkou odměnou. Pro děti byly po ukončení disciplín připraveny ukázky dravců, dětského tanečního kroužku, dvou karatistek z SK Shotokan Neratovice, které předvedly katy Bassai Dai a Tekki Shodan a nechyběli psovodi z místního policejního oddělení.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 10. 06. 2018 (65 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Přednáška v MŠ Zahrádka

V mateřské školce Zahrádka v Neratovicích proběhla dne 3. května 2018, v rámci prevence kriminality, přednáška o bezpečném chování týkající se nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si během přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí související s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během povídání se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít a protože děti byly velmi šikovné, dostaly na závěr sladkou odměnu.

| Vydáno dne 08. 06. 2018 |
Prevence kriminality
Dětský den v Měšicích

U rybníka Kruh v Měšicích se v sobotu 2. 6. 2018 pořádal dětský den a městská policie byla na tomto dni požádána o ukázku vozidla a techniky. Pro malé návštěvníky jsme připravili testy, pomocí kterých si mohli vyzkoušet znalosti v oblasti „Besipu“. Ale velký zájem, a nejen mezi dětmi, byl především o možnost si vyzkoušet brýle, které simulují požití alkoholu nebo návykových látek. Některé děti měly obrovský zájem se vyfotografovat v uniformě městské policie. Dětský den byl velmi pestrý, na děti čekala spousta disciplín, občerstvení v podobě klobás či párku v rohlíku, a bohatý doprovodný program. Nechyběla pěna od hasičů a od strážníků dostaly děti za znalosti v oblasti „Besipu“ odměnu v podobě reflexního prvku.

Fotografie

| Vydáno dne 08. 06. 2018 |
Prevence kriminality
Dětský den v AVZO

V prostorách AVZO se v sobotu 26. 5. 2018 pořádal dětský den, který pořádalo sdružení různých zájmových klubů a městská policie byla na tomto dni požádána o ukázku vozidla a techniky. Pro malé návštěvníky jsme připravili střelbu ze vzduchovky na kovový terč se zvířátky, ukázku části technického vybavení a elektro skútry. Střelba ze vzduchovky byla pro malé návštěvníky velmi zajímavá a lákavá, ale velký zájem byl i o možnost si vyzkoušet brýle, které simulují požití alkoholu nebo návykových látek. Některé děti měly obrovský zájem se vyfotografovat v uniformě městské policie. Dětský den byl velmi pestrý, na děti čekala spousta disciplín, občerstvení v podobě buřtu, který si samy opekly a mnoho dalších krásných ukázek, ať už od hasičů, vojenské techniky, modelů apod. Od strážníků dostaly děti za střelbu odměnu v podobě reflexního prvku a v neposlední řadě si mohly vyzkoušet znalosti v oblasti „Besipu“.

Fotografie

| Vydáno dne 28. 05. 2018 |
Prevence kriminality
Přednáška v MŠ Měšice

V mateřské školce v Měšicích byla 24. května 2018 v rámci prevence kriminality uskutečněna pracovníky městské policie přednáška. Ve školce proběhla beseda na téma nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si během přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly strážníky důrazně upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí souvisejícím s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během besedy se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít a protože děti byly velmi šikovné, dostaly na závěr sladkou odměnu.

Fotografie

| Vydáno dne 28. 05. 2018 |
Prevence kriminality
Přednáška v MŠ Dubínek

V mateřské školce  MŠ Dubínek v Lobkovicích proběhla dne 17. května 2018, v rámci prevence kriminality, přednáška o bezpečném chování týkající se nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si během přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí související s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během povídání se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít a protože děti byly velmi šikovné, dostaly na závěr sladkou odměnu.

Fotografie

| Vydáno dne 17. 05. 2018 |

 

© 2014 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.