Hlavní Menu
  Kalendář
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28     
  Počasí

  Diskuzní fórum
08.07. Obytná zóna staré Ne ...
Ohledně obytné zóny či zpomalovacích pruhů se můžete s žádostí obrátit na odb ... »

07.07. Obytná zóna staré Ne ...
Dobrý den,
kde bych mohl zažádat, aby město/MP nebo SP navrhli obytnou ... »


12.06. "Driftování" v obci
Drifting je řízený přetáčivý smyk. Ano, je postižitelný, ale záleží, kde a kd ... »

12.06. "Driftování" v obci
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je nějak postižitelné "d ... »


14.12. foto
děkuji za reakci,budu sledovat :)

Originál vložil Rostislav... ... »


14.12. foto
Fotografie vkládáme průběžně a jedná se především o vozidla, která překročila ... »

  Ankety
Od kolika let byste povolili přístup na sociální sítě?

Od 13 let (165 hl.)
 
Od 15 let (134 hl.)
 
Od 18 let (138 hl.)
 
Od 21 let (136 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 573
  Tísňové linky
156 - městská policie
150 - hasiči
155 - záchranná služba
158 - policie ČR
112 - j. č. t. v. v evropě
724 192 728 - číslo pro neslyšící k zaslání SMS
  Bezpečné město  REFIZ
  Přihlášení
Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
  OnLine
operator - chatuje
1106
1103
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Fotogalerie
  Fotogalerie
"Vzorný" řidič
Řidič tohoto motocyklu jel po ul. Dr. E. Beneše rychlostí 77 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 50km/h.
zobrazení: 689
známka: 0
  Videa
Dětský den s FC LobkovicePřehraj
Dětský denPřehraj
Den DV 2015Přehraj
Den DV 2015Přehraj
Vypiš všechna media
MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...

Jitka Landergotová 14:13 - 14.10.
Dobrý den,
na křižovatce ulic Kojetická a Bří Čapků - v ulici Bří.Čapků - je neustále...

Rostislav Oplt 9:20 - 3.7.
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v neděli nefungoval přístup do evidence psů, byl kontakt zjišt...
  Upozornění
16.02.2018: Pojď cvičit. Odhoď ulici.

Pokračování tréninků od čtvrtka 1. 3. 2018.

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 328 nalezených)

Prevence kriminality
Přednáška v MŠ Libiš

V mateřské školce v Libiši byla 16. února 2018 v rámci prevence kriminality uskutečněna pracovníky městské policie přednáška. Ve školce proběhla beseda na téma nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si během přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly strážníky důrazně upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí souvisejícím s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během besedy se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít a protože děti byly velmi šikovné, dostaly na závěr sladkou odměnu.

Fotografie

| Vydáno dne 19. 02. 2018 |
Prevence kriminality
Pojď cvičit. Odhoď ulici.

Městská policie Neratovice pokračuje již čtvrtým rokem v projektu, v rámci prevence kriminality pro děti školního věku, pod názvem „Pojď cvičit. Odhoď ulici.“, který byl spuštěn v květnu roku 2013 a v současné době se jedná o kroužek GFP pod patronátem Městské policie Neratovice. V současné době jsou tréninky každý čtvrtek od 16:15 do 17:30 hod. v tělocvičně GFP v ul. Masarykova. Tréninky, zaměřené především na sebeobranu, vede velitel MP, který má trenérské zkoušky v karate a absolvoval nespočet seminářů v sebeobraně. Jedním z cílů tohoto projektu je zabývat se tématy s tím souvisejícími, např. jak se mají děti zachovat v situacích, kdy budou svědky, nebo obětí protiprávního jednání apod. Dalším cílem je získat jejich důvěru a mladistvé vyskytující se v rizikových sociálních skupinách z tohoto prostředí vytáhnout a ukázat jim, že je i jiný způsob trávení volného času, který většinou "proflákají" po ulicích a který jejich zdraví a psychice jen prospěje. Nejen z těchto důvodů je chceme nadchnout pro cvičení, ale také jim dát průpravu k zapojení se do jiných kroužků bojových umění.

Před jarními prázdninami si děti mezi sebou vyzkoušely určité obranné techniky a na závěr "protáhly" svalové partie. Pokračování tréninků od čtvrtka 1. 3. 2018.

Fotografie

| Vydáno dne 16. 02. 2018 |
Prevence kriminality
Přednáška o sebeobraně

Dne 13. 2. 2018 proběhla v rámci prevence kriminality na základní škole Ing. M. Plesingera Božinova pro žáky 8. C přednáška o sebeobraně. Přednáška byla rozdělena na dvě části. V první, krátké teoretické části, byly žákům vysvětleny principy, jak se co nejbezpečněji chovat na ulici, jako nechodit v blízkosti „živých“ plotů, sami parkem, především v nočních hodinách, apod. s názornými ukázkami možných technik, kterými se lze na ulici proti napadení bránit. Určité techniky byly strážníky okomentovány s tím, že na jejich provedení je nutný pravidelný trénink, ale v těchto případech se dá účinně bránit i jinými způsoby. Následně si vyzkoušeli různé obranné techniky, které jim strážníci předvedli. Tyto techniky si vyzkoušeli pod dohledem strážníků, kteří žákům radili, jak zareagovat ve stresových situacích a na co nezapomenout, když je ohroženo jejich zdraví a život. Žáci si mimo jiné vyzkoušeli pár technik proti úchopu za oděv, zezadu, nebo proti škrcení a k tomu jim byly ukázány další techniky proti úderům. V průběhu cvičení bylo žákům připomínáno, že včasná reakce ulehčí provedení obranné techniky a že zvýšená obezřetnost může pomoci předcházet možným rizikům. Cílem této přednášky bylo, aby si žáci odnesli alespoň základní poznatky, jak předcházet možným rizikům a když už jim hrozí, aby měli alespoň nějaké podvědomí o tom, co mohou udělat ke své obraně.

| Vydáno dne 14. 02. 2018 |
Prevence kriminality
Přednáška v ZŠ Obříství

Dne 8. 2. 2018 proběhla pro žáky 7., 8. a 9. třídy na základní škole Obříství beseda na téma šikana, kyberšikana a v deváté třídě beseda na téma základy právního povědomí. Tyto témata jsou pro vyšší ročníky velmi zajímavá jak z pohledu žáků tak i strážníků. Mnoho žáků se v tomto věku již nějakým způsobem setkalo s šikanou nebo kyberšikanou, aniž by si to uvědomovali, a proto je možné s nimi na toto téma rozsáhleji hovořit a strážníci tak mohou odpovídat i na jejich konkrétní dotazy. V tomto věku je pohyb na sociálních sítích ve většině z nich zcela automatický, ale možná rizika si nejsou v tomto věku schopni plně uvědomit ani připustit. Při besedě v deváté třídě o právním povědomí si mnoho žáků uvědomilo, jak moc se jich vlastně zákon a jiné právní normy týkají, protože většina z nich dovršila patnáctého roku věku. Věříme, že se žákům beseda líbila a přinesla jim alespoň malou představu o tomto tématu, které je velmi zajímalo, neboť je v této době velmi aktuální.

| Vydáno dne 13. 02. 2018 |
Prevence kriminality
Teorie dopravní výchovy

Dne 6. 2. 2018 proběhla v rámci prevence kriminality beseda na téma Dopravní výchova v 7. C ze základní školy Ing. M. Plesingera Božinova. Cílem besedy bylo opakování učiva o dopravních předpisech, které se probírají v první až páté třídě a poté vyzkoušet jejich pozornost a vědomost v tomto tématu. V první části bylo s žáky probráno jak se bezpečně chovat a pohybovat v silničním provozu z pohledu chodce a cyklisty. Dále byly žákům připomenuty nejdůležitější dopravní značky, přechod pro chodce, jednosměrná ulice, jak má být správně vybaveno jízdní kolo apod. V druhé části vyučovací hodiny byl dětem rozdán krátký písemný test s jednoduchými otázkami, které jsme si zopakovali v první části. Závěrem lze říci, že po dvou letech si již děti z dopravní výchovy moc nepamatují, byť všichni venku kolo v silničním provozu používají. Písemný test ukázal, že většina chyb byla napsána hlavně z důvodu nepozornosti v době přednášky v první části a to i přesto, že jim byly některé předpisy vysvětleny. Kdyby možná věděli, že je v druhé části přednášky čeká písemná část, dopadly by testy lépe. Celkově přednáška dopadla dobře, žákům se líbila a žáci s nejlépe napsaným testem byli odměněni reflexními předměty od Městské policie Neratovice.

| Vydáno dne 09. 02. 2018 |
Prevence kriminality
Přednáška v ZŠ Obříství

Dne 6. 2. 2018 proběhla pro žáky 4., 5. a 6. třídy na základní škole Obříství přednáška na téma šikana a kyberšikana, kde byl kladen důraz na rizika šikany a její dopad na šikanovanou osobu. Žákům bylo přiblíženo, jak se snadno a rychle mohou dostat do role oběti nebo agresora, který šikanuje a terorizuje své okolí, např. vynucováním svačiny či peněz na spolužácích, ale také posmíváním se na účet hendikepované osoby či žáka, který se nějakým způsobem odlišuje od ostatních. Žákům bylo vysvětleno, co je to kyberšikana, jak se chránit a co dělat v případě, že se na nich někdo kyberšikany dopouští. Žákům byli předneseny konkrétní případy ze zahraničí o psychickém útoku formou kyberšikany i šikany ve škole na děti v jejich věku, které se skutečně odehrály. Bohužel tyto příběhy neměly moc dobrý konec, ale o to byly pro ně emotivnější a posloužily jako příklady, čeho se vyvarovat. Zároveň jim byla vysvětlena všechna možná rizika a příčiny šikany i kyberšikany a jak se v takových situacích zachovat s tím, aby nebyli lhostejní k ostatním a v případě, že o takovém chování vědí, tak ať ho nahlásí třídnímu učiteli, nebo rodičům. Věříme, že se žákům beseda líbila a přinesla jim alespoň malou představu o tomto tématu, které je velmi zajímalo, neboť je v této době velmi aktuální.

| Vydáno dne 08. 02. 2018 |
Prevence kriminality Přednáška v ZŠ Sluhy

Dne 30. 1. 2018 proběhly v rámci prevence kriminality další 2 besedy v ZŠ Sluhy. Žákům 1. a 2. třídy bylo ukázáno vybavení, s kterým může městská policie pracovat např. radar na měření rychlosti, hlukoměr, Dräger na měření hladiny alkoholu, čtečky čipů na psy, defibrilátor apod. Žáci si mohli na figuríně vyzkoušet masáž srdce a mimo jiné proběhla debata na různé zvídavé otázky, které je zajímali ohledně práce MP.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 02. 02. 2018 (19 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality Nejen přednáška v MŠ Sluhy

V mateřské školce v obci Sluhy byla 23. ledna 2018 v rámci prevence kriminality uskutečněna pracovníky městské policie přednáška. Ve školce proběhla beseda na téma nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si na začátku přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly strážníky důrazně upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí souvisejícím s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Dále strážníci dětem vysvětlili, proč na zvířata, která neznají, nemají sahat, nebo si s nimi hrát s tím, že o takovém zvířátku by měly říci rodičům, nebo paní učitelce. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během besedy se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít a protože děti byly velmi šikovné, dostaly na závěr sladkou odměnu.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 26. 01. 2018 (18 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Přednáška o sebeobraně

Dne 18. 1. 2018 proběhla v rámci prevence kriminality v tělocvičně II. základní školy pro šestou třídu přednáška o sebeobraně, a mimo velmi důležitou teorii, jak se chovat a předcházet možnému riziku napadení, byla zmíněna i reálná obrana s nácvikem. Techniky sebeobrany, které si žáci vyzkoušeli, byly strážníky okomentovány, jak se mají správně provést, jak pokračovat, co se nesmí opomenout a jak reagovat v různých situacích apod. Jedna hodina, která samozřejmě na nácvik nestačí, bylo víceméně hovořeno hlavně o tom, jak se správně pohybovat v nočních ulicích a jak se zachovat, když si budou myslet, že je někdo sleduje. Jak mají jít po ulici či chodníku, kde je plot nebo zeď, protože např. právě chůze v blízkosti živého plotu apod. jim odebírá možný čas na obrannou reakci. Při samotném nácviku byla žákům předvedena ukázka technik proti úchopu za oděv zepředu i zezadu, úchopu za ruku, proti škrcení a vykrývání úderů, což si následně vyzkoušeli ve dvojicích. Jak již bylo zmíněno, nácviky by se musely velmi dlouho opakovat, což vyžaduje čas, aby si je osvojili a mohly být účinné. Přesto měla přednáška svoje opodstatnění, žákům se líbila a věříme, že se dozvěděli mnoho nových informací a rad, které mohou využít a dále využijí v kroužku sebeobrany, který je každý čtvrtek v tělocvičně GFP od 16:15 hod. pod patronátem městské policie.

Fotografie

| Vydáno dne 19. 01. 2018 |
Prevence kriminality
Přednáška o sebeobraně

Dne 16. 1. 2018 proběhla v rámci prevence kriminality na II. základní škole pro sedmou a devátou třídu přednáška o sebeobraně. Přednáška proběhla v tělocvičně této školy a mimo velmi důležitou teorií, jak se chovat a předcházet možnému riziku napadení, byla zmíněna i reálná obrana s nácvikem. Techniky sebeobrany, které si žáci vyzkoušeli, byly strážníky okomentovány, jak se mají správně provést, jak pokračovat nebo navazovat, když se nepovedou, co se nesmí opomenout a jak reagovat v různých situacích apod. Tři hodiny, během kterých se vystřídaly dvě třídy, samozřejmě na nácvik nestačí, bylo víceméně hovořeno hlavně o tom, jak se správně pohybovat v nočních ulicích a jak se zachovat, když si budou myslet, že je někdo sleduje. Jak mají jít po ulici či chodníku, kde je plot nebo zeď, protože např. právě chůze v blízkosti živého plotu apod. jim odebírá možný čas na obrannou reakci. Při samotném nácviku jim byla předvedena ukázka technik proti škrcení ze všech stran, úchopu zezadu, zepředu či za paži, vykrytí úderu aj., které si vyzkoušeli ve dvojicích. Jak již bylo zmíněno, nácviky by se musely velmi dlouho opakovat, což vyžaduje čas, aby si je osvojili a mohly být účinné. Přesto měla přednáška svoje opodstatnění, žákům se líbila a věříme, že se dozvěděli mnoho nových informací a rad, které mohou využít a dále využijí i kroužek sebeobrany, který je každý čtvrtek od 16:15 hod. v tělocvičně GFP pod patronátem městské policie.

Fotografie

| Vydáno dne 17. 01. 2018 |
Prevence kriminality Přednáška na téma Základy právního povědomí...

Dne 11. 1. 2018 proběhla v rámci prevence kriminality pro žáky ZŠ v Byškovicích přednáška na téma Základy právního povědomí, vandalismus a agresivita. V úvodu bylo žákům vysvětleno, že každý má svá práva, ale zároveň povinnosti, což znamená, že v běžném životě se každý musí řídit určitými pravidly. Téměř většina žáků nevěděla, že dosažením právě 15 roku věku se stává odpovědným za své protiprávní jednání.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 16. 01. 2018 (24 přečtení) |
Prevence kriminality Přednáška na téma zásady bezpečného chování

Dne 11. 1. 2018 proběhla v rámci prevence kriminality na ZŠ v Byškovicích přednáška na téma zásady bezpečného chování. V první části bylo s dětmi hovořeno o zásadách bezpečného chování na cestě do školy, bezpečném pohybu ve škole, cestě do svých domovů a také o běžném pohybu venku. Žákům byla vysvětlena rizika, jako kontakt s cizí osobou, toulavé zvíře apod., která se jim mohou přihodit a v této souvislosti byli poučeni, jak se v dané situaci zachovat. 

 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 15. 01. 2018 (22 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality Nabídka přednášek pro rok 2018

Nabídka přednášek v rámci prevence kriminality pro rok 2017

Pro školky:

Besedy:

  • o bezpečném chování
    • povídáním s dětmi za pomoci obrázků se nastíní základní znalosti o používání reflexních předmětů, základy dopravní výchovy, jak se chovat ke zvířatům, kde si mají hrát a co dělat, když najdou injekční stříkačku, nebo když je osloví cizí osoba, apod.
| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 05. 01. 2018 (19 přečtení) |
Prevence kriminality
Senioři v nákupních střediscích

V rámci prevence kriminality byla dne 19. 12. 2017 preventistkou uskutečněna návštěva v nákupních střediscích, kde se s kolegou zaměřili na seniory. Sledovali, jak nakupují a zda nechávají opuštěné nákupní tašky volně a bez dohledu v nákupních košících, což se, bohužel stejně jako minulý rok, během 10 minut potvrdilo hned u několika osob. Je překvapivé, že v dnešní době je stále tolik lidí neopatrných. 

 

Několik rad k tématu:

1. Peníze, doklady i klíče noste v příruční uzavřené tašce nebo kabelce vždy odděleně.

2. Peněženku uložte na dno nebo do spodní části kabelky nebo tašky.

3. Tašky nebo batohy, kde máte peníze nebo jiné cennosti, nenoste na zádech, kam nevidíte.

4. Kabelku nebo tašku nikdy neodkládejte do nákupních košíků, ale mějte je stále při sobě.

5. Vyhýbejte se návalům nebo tlačenicím.

6. Již zaplacené zboží v nákupních košících nenechávejte bez dozoru.

| Vydáno dne 20. 12. 2017 |
Prevence kriminality
Soutěž dětí - Pojď cvičit. Odhoď ulici.

Městská policie Neratovice pokračuje již čtvrtým rokem v projektu, v rámci prevence kriminality pro děti školního věku, pod názvem „Pojď cvičit. Odhoď ulici.“, který byl spuštěn v květnu roku 2013 a v současné době se jedná o kroužek GFP pod patronátem Městské policie Neratovice. Tréninky jsou každý čtvrtek od 16:15 do 17:30 hod. v tělocvičně GFP v ul. Masarykova. Pro děti jsme na 14. 12. 2017 připravili soutěž, které se zúčastnilo čtrnáct dětí, a pro všechny byly připraveny skvělé ceny. Pro první čtyři navíc věrnostní plaketa Městské policie Neratovice. Mimo kliků, dřepů a sklapovaček, které měly za úkol v jedné minutě udělat co nejvíce, nechyběla motorika a koordinace pohybů či samotná obrana proti útočníkovi. Jsme rádi, že se soutěž dětem velmi líbila, a i když pochopitelně nemohly být všechny první, byly skvělý, soutěživý a věříme, že jim to vydrží.

Fotografie

| Vydáno dne 17. 12. 2017 |

 

© 2014 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu, je zakázáno.