Hlavní Menu
  Kalendář
<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
  Počasí
Počasí Neratovice - Slunečno.cz
  Diskuzní fórum
08.07. Obytná zóna staré Ne ...
Ohledně obytné zóny či zpomalovacích pruhů se můžete s žádostí obrátit na odb ... »

07.07. Obytná zóna staré Ne ...
Dobrý den,
kde bych mohl zažádat, aby město/MP nebo SP navrhli obytnou ... »


12.06. "Driftování" v obci
Drifting je řízený přetáčivý smyk. Ano, je postižitelný, ale záleží, kde a kd ... »

12.06. "Driftování" v obci
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je nějak postižitelné "d ... »


14.12. foto
děkuji za reakci,budu sledovat :)

Originál vložil Rostislav... ... »


14.12. foto
Fotografie vkládáme průběžně a jedná se především o vozidla, která překročila ... »

  Ankety
Od kolika let byste povolili přístup na sociální sítě?

Od 13 let (165 hl.)
 
Od 15 let (134 hl.)
 
Od 18 let (138 hl.)
 
Od 21 let (136 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 573
  Tísňové linky
156 - městská policie
150 - hasiči
155 - záchranná služba
158 - policie ČR
112 - j. č. t. v. v evropě
724 192 728 - číslo pro neslyšící k zaslání SMS
  Bezpečné město  REFIZ
  Přihlášení
Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Fotogalerie
  Fotogalerie
"Vzorný" řidič
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Kostelecká rychlostí 83 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 50km/h.
zobrazení: 666
známka: 0
  Videa
Dětský den roku 2019Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Vypiš všechna media
MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...

Jitka Landergotová 14:13 - 14.10.
Dobrý den,
na křižovatce ulic Kojetická a Bří Čapků - v ulici Bří.Čapků - je neustále...

Rostislav Oplt 9:20 - 3.7.
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v neděli nefungoval přístup do evidence psů, byl kontakt zjišt...

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 397 nalezených)

Prevence kriminality
Pojď cvičit. Odhoď ulici.

Od 18. 9. 2019 pokračuje projekt v rámci prevence kriminality pro děti školního věku, pod názvem „Pojď cvičit. Odhoď ulici.“, který byl spuštěn v květnu roku 2013. Tréninky budou každou středu od 14:00 hod. v „boxerně“ ve sportovní hale v ul. Kpt. Jaroše 233/26. Tréninky, zaměřené především na sebeobranu, vede velitel MP, který má patřičnou aprobaci v této oblasti. Jedním z cílů tohoto projektu je zabývat se tématy s tím souvisejícími, např. jak se mají děti zachovat v situacích, kdy budou svědky, nebo obětí protiprávního jednání apod. Dalším cílem je získat jejich důvěru a mladistvé vyskytující se v rizikových sociálních skupinách z tohoto prostředí vytáhnout a ukázat jim, že je i jiný způsob trávení volného času, který většinou "proflákají" po ulicích a který jejich zdraví a psychice jen prospěje. Nejen z těchto důvodů je chceme nadchnout pro cvičení, ale také jim dát průpravu k zapojení se do jiných kroužků bojových sportů.

| Vydáno dne 11. 09. 2019 |
Prevence kriminality
Podpora malého Vojtíška

Dne 01. 09. 2019 se městská policie zapojila do dětského dne, pořádaného v restauraci Terasa, na podporu malého Vojtíška Kvapila z Neratovic trpícího komplikovanou srdeční vadou s Downovým syndromem. Na dětském dni bylo několik disciplín, strážníci přispěli disciplínou slalomem mezi kužely s brýlemi simulující tvrdé drogy, alkohol a halucinogeny. Na konci na děti čekal dárek v podobě reflexního prvku (pásky, klíčenky, apod.). Na této akci návštěvníci dobrovolně přispívali na finanční sbírku pro Vojtíška a zároveň byla připravena dětská diskotéka, kreslení na obličej apod. Po zdolání všech úkolů byly děti odměněny připravenými dárečky.

Kdo se nemohl zůčastnit a přispět, může dodatečně na transparentní účet zde. FB stránky zde.

| Vydáno dne 03. 09. 2019 |
Prevence kriminality
Přednáška pro příměstský tábor

Dne 12. 7. 2019 proběhla v rámci prevence kriminality přednáška na téma činnost a vybavení MP, bezpečné chování o prázdninách a na silnicích. Přednášky se účastnilo přibližně 25 dětí z příměstského tábora DDM v Neratovicích. V první části přednášky dětem preventistka s kolegyní předvedly vybavení městské policie a přiblížily jim výkon služby. Největší zájem byl však o donucovací prostředky, které jim byly předvedeny s vysvětlením, na co se konkrétní donucovací prostředek používá a poté si mohly samy některé donucovací prostředky prohlédnout. Neméně zajímavé pro ně bylo vyzkoušení neprůstřelné vesty, se kterou běžely slalom. Dále byl k vidění Alcotest Dräger, který si mohly prohlédnout a v jednom případě i vyzkoušet dechovou zkoušku, a jak jinak, než s negativním výsledkem. V druhé části přednášky se děti rozdělily do skupin a vyzkoušely si simulační brýle simulující tvrdé drogy, alkohol a halucinogeny a mnoho z nich bylo velmi překvapeno, jaké problémy jim brýle způsobovaly při procházení slalomem. Na konci přednášky strážnice vyzkoušeli děti z dopravních značek a s tím souvisejícími znalostmi o bezpečnosti v silničním provozu, ze základů první pomoci, o bezpečném chování o prázdninách a při správné odpovědi byly odměněny reflexním prvkem a sladkostmi. Na závěr lze konstatovat, že děti byly vnímavé a spousta z nich si velice dobře poradila s položenými otázkami. Při odchodu jim bylo předvedeno vozidlo MP, které si mohly prohlédnout a sednou si do něj. Dětem se přednáška velice líbila a určitě si z přednášky odnesly zajímavé poznatky a zážitky.

 

| Vydáno dne 17. 07. 2019 |
Prevence kriminality Měření rychlosti za účasti žáků II. ZŠ

Dne 25. 6. 2019 proběhlo s třídou 6. B základní školy Ing. M. Plesingera Božinova, Neratovice měření rychlosti, v ul. Mánesova kde je snížená rychlost na 30 km/hod. Řidičům, kteří jeli předepsanou rychlostí, žáci poděkovali a odměnili je reflexním prvkem, ale naopak řidičům, kteří překročili rychlost, rozdávali citróny. V čele žáků vystupovali dva malí strážníci a po nějaké době, kdo měl zájem se vcítit do role strážníka, se vystřídali.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 01. 07. 2019 (31 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality Vyhraj cyklistické potřeby

Městská policie Neratovice v rámci prevence kriminality pořádá v období od 1. 5. do 10. 6. 2019 již X. ročník soutěže o cyklistické potřeby. V tomto ročníku, stejně jako v minulém, se bude soutěžit o poukazy na libovolný nákup cyklistických potřeb v prodejně Cykloservis v Lobkovicích. Soutěž je určena především dětem, ale i mládeži do osmnácti let. Podmínkou je dodržování zákona, cyklista mladší 18 let je totiž povinen za jízdy používat ochrannou přilbu a proto do slosování o poukázky v celkové hodnotě 13000,- Kč budou zařazeni jen ti cyklisté, kteří při kontrole splní tuto zákonnou povinnost. Po dobu soutěže budou strážníci zastavovat cyklisty, ale také je možné, aby se cyklista sám strážníkovi přihlásil, a ten s ním vyplní krátký dotazník, který, pokud bude mít cyklista přilbu, bude zařazen do slosování o zmíněné poukázky. Do soutěže je možné zařadit jen jeden platný dotazník.

Partneři soutěže: Pneuservis a prodejna cyklistických potřeb www.nerakola.cz, zakázkové truhlářství z Lobkovic www.bdtruhlarstvi.cz a Autolakovna Josef Staněk Neratovice-Lobkovice.

Dne 28. 6. 2019 proběhlo za účasti starosty Ing. Romana Kroužeckého, místostarostky Mgr. Lenky Mrzílkové, velitele MP Neratovice Rostislava Oplta, zástupce velitele MP Františka Hrdličky, preventisky MP Petry Kocourkové a Renaty Kovaczové předávání dárkových poukazů s dárkovou taškou, ve které děti našly drobné reflexní dárečky, pexeso či propagační materiály a sladkosti.

 

Fotogalerie

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 26. 06. 2019 (51 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Přednáška pro Rybku

V rámci prevence kriminality se dne 18. 6. 2019 uskutečnila přednáška pro klienty služby chráněného bydlení Rybka, poskytovatele sociálních služeb o fungování Městské policie Neratovice. Strážníky bylo povídání zaměřeno na bezpečné chování při pobytu doma, při procházkách venku, při rozdělávání ohně, jak se chovat u vody, pro letní období byl zmíněn velmi důležitý pitný režim apod. Klienti měli mnoho dotazů nejen na fungování městské policie, na které strážníci rádi odpověděli, ale i k danému tématu, které byly rovněž zodpovězeny. Klienti si na závěr prohlédli MKDS. Návštěva se jim velice líbila, jako dárečky dostali reflexní prvky s přáním krásného léta s tím, že se budeme těšit na jejich příští návštěvu.

| Vydáno dne 25. 06. 2019 |
Prevence kriminality
Přednáška v MŠ Měšice

Dne 21. 6. 2019 byla v mateřské školce Měšice v rámci prevence kriminality uskutečněna strážníky městské policie přednáška. Ve školce proběhla beseda na téma nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si během přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly strážníky důrazně upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí souvisejícím s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různé sladkosti, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během besedy se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít a protože děti byly velmi šikovné, dostaly na závěr sladkou odměnu a mohly si vyzkoušet část oblečení městské policie. 

 

| Vydáno dne 24. 06. 2019 |
Prevence kriminality Přednášky pro žáky 1. až 5. třídu ZŠ v Libiši

Dne 14. 6. 2019 proběhla pro žáky 1. až 5. tříd základní školy v Libiši přednáška na téma šikana, kyberšikany, první pomoci a prevenci jak se správně chovat a na co si dát pozor o prázdninách. Začátek přednášky byl zaměřen na téma šikana a kyberšikana pro 4. a 5. třídu, žákům bylo vysvětleno, co je to šikana a kyberšikana, dále byl kladen důraz na rizika šikany a kyberšikany, jejich dopad na šikanovanou osobu. Žákům bylo přiblíženo, jak se snadno a rychle mohou dostat do role oběti nebo agresora, který šikanuje a terorizuje své okolí, např. vynucováním svačiny či peněz na spolužácích, ale také posmíváním se na účet hendikepované osoby či žáka, který se nějakým způsobem odlišuje od ostatních. Jak se chránit a co dělat v případě, že se na nich někdo kyberšikany dopouští. Zároveň jim byla vysvětlena všechna možná rizika a příčiny šikany i kyberšikany a jak se v takových situacích zachovat s tím, aby nebyli lhostejní k ostatním a v případě, že o takovém chování vědí, tak ať ho nahlásí třídnímu učiteli, rodičům či přímo kontaktovali Městskou policii Neratovice. 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 17. 06. 2019 (33 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality Přednášky první pomoci na II. ZŠ

Dne 04. 06. 2019 proběhla v rámci prevence kriminality přednáška pro žáky 6. B a 7. C ze  základní školy Ing. M. Plesingera Božinova s praktickým nácvikem první pomoci. Na začátku teoretické části proběhla debata o tom, co to vlastně první pomoc je a jak správně postupovat při jejím poskytování k záchraně života a zdraví zraněného. Žákům byly vysvětleny základní životní funkce (vědomí, dech, srdeční činnost) a správný postup k jejich zjištění.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 06. 06. 2019 (38 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Dětský den FC Lobkovice

Dne 25. 5. 2019 pořádal FC Lobkovice dětský den, který se konal na hřišti v Lobkovicích. Pořadatel fotbalového klubu požádal MP Neratovice o spoluúčast na tomto dni s možností disciplín. Pro malé návštěvníky jsme tedy připravili slalom s brýlemi simulující THC drogy, podnapilost 2 promile alkoholu, nebo požití tvrdých drog. Ale velký zájem dětí byl o malování na obličej či svezení na skútru. Dětský den byl velmi pestrý, na děti čekala spousta disciplín, občerstvení v podobě klobás či párku v rohlíku, a bohatý doprovodný program. Nechyběla pěna od hasičů a od strážníků dostaly děti odměnu v podobě reflexního prvku a sladkosti. Nejen krásné počasí přispělo k tomu, že se dětský den povedl a děti prožily úžasné dopoledne.

Fotografie

| Vydáno dne 28. 05. 2019 |
Prevence kriminality Dětský den 2019

24. května 2019 proběhl v rámci prevence kriminality již v pořadí sedmnáctý dětský den, pořádaný Městskou policií Neratovice. Pro děti bylo připraveno celkem pět disciplín; házení míčků na klauna s otvory, skákání v pytli, jízda koloběžkou, slalom se lžící s pingpongovým míčkem a slalom s brýlemi simulující THC drogy, podnapilost 2 promile alkoholu, nebo požití tvrdých drog. Po absolvování každé disciplíny byly děti odměněny sladkou odměnou nebo reflexním prvkem. Po ukončení disciplín byla pro účastníky připravena ukázka dravců, ukázka zásahu strážníků proti pachatelům, kteří odcizili vozidlo a ukázky úderů na lapy a ti, kteří kombinaci úderů zvládli, čekala sladká odměna. Nechyběli ani psovodi z místního policejního oddělení, kteří ukázku předvedli ještě před zahájením disciplín.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 25. 05. 2019 (83 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality Dožij se dvaceti

Dne 7. 5. 2019 na GFP Neratovice proběhla praktická část projektu nadačního fondu Kolečko, podporovaný grantem z Norska s Názvem DOŽIJ SE 20. Tento projekt se zaměřuje právě na rizikovou skupinu mladých adeptů nebo čerstvých držitelů řidičského oprávnění, ale samozřejmě i na jejich potencionální spolujezdce nebo účastníky silničního provozu v jakékoliv roli. Dotknul se i nejčastějších úrazů při sportovních aktivitách. Kdo by se nechtěl dožít dvaceti?  Vypadá to jako hloupá otázka. Ale když si pročítáte statistiky dopravních nehod, vypadá to spíš tak, že hodně mladých lidí s řidičákem vonícím novotou touží zemřít „hrdinskou“ smrtí v troskách auta. A bohužel málokdy v tom jedou sami.

fotogalerie 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 07. 05. 2019 (37 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Přednáška o kyberšikaně a nebezpečí internetu

Dne 23. 4. 2019 proběhla v rámci prevence kriminality pro studenty prvního ročníku SOŠ a SOU Neratovice, přednáška na téma, vandalství, šikana, kyberšikana a nebezpečí internetu. S touto tématikou souvisí sociální sítě a elektronické komunikace, které jsou v dnešní době nejen mládeží velmi využívány, čímž se mohou vystavovat různým rizikům. Aby se snížila možná rizika, bylo jim vysvětleno jak nastavit a zabezpečit sociální síť Facebook a jim bylo ponecháno desatero online bezpečnosti s článkem "Škádlení nebo šikana?" s pomocnými odkazy na užitečné programy a webové stránky. Dále jim byl zanechán článek přibližující problematiku Facebooku a autorských práv, aby věděli, co na těchto stránkách mohou a nemohou zveřejňovat a jak se chránit. Přednáška se již v počátku částečně přenesla do diskuze, kdy mladí vznášeli různé dotazy a tak se dostalo např. i na to, jak zjistit, jestli právě naše e-mailová adresa není hacknuta, ale i na komplexní zabezpečení systému počítače. Pozornosti neunikl ani mobilní systém Android či operační systém Linux nebo Ubuntu a právě u systému Android byla diskuze zajímavá a to nejen proto, že se jedná v současné době o nejvíce napadnutelný systém, ale také i to, že je možné na mobilní telefon nahrát jiný systém apod. Cílem tohoto hodinového povídání bylo, aby si mladí „odnesli“ nějaké poučení o potenciálních rizicích v elektronické komunikaci, a tak již dnes vědí, že mít stejné a navíc jednoduché heslo k více službám je nebezpečné, stejně jako to, když na sociální síti budou psát příspěvky, které mohou personalizovat jejich budoucí zaměstnavatelé.

Užitečné odkazy:

Chraňte si své soukromíje Váš e-mail hacknutNestali jste se obětí krádeže dat?

| Vydáno dne 29. 04. 2019 |
Prevence kriminality Dožij se dvaceti

Dne 24. 4. 2019 pokračovala na SOU a SOŠ Neratovice praktická část projektu nadačního fondu Kolečko, podporovaný grantem z Norska s Názvem DOŽIJ SE 20. Tento projekt se zaměřuje právě na rizikovou skupinu mladých adeptů nebo čerstvých držitelů řidičského oprávnění, ale samozřejmě i na jejich potencionální spolujezdce nebo účastníky silničního provozu v jakékoliv roli. Dotknul se i nejčastějších úrazů při sportovních aktivitách.

fotogalerie 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 26. 04. 2019 (55 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Přednáška o kyberšikaně a nebezpečí internetu

Dne 17. 4. 2019 proběhla v rámci prevence kriminality pro studenty prvního ročníku SOŠ a SOU Neratovice, přednáška na téma, vandalství, šikana, kyberšikana a nebezpečí internetu. S touto tématikou souvisí sociální sítě a elektronické komunikace, které jsou v dnešní době nejen mládeží velmi využívány, čímž se mohou vystavovat různým rizikům. Aby se snížila možná rizika, bylo jim vysvětleno jak nastavit a zabezpečit sociální síť Facebook a jim bylo ponecháno desatero online bezpečnosti s článkem "Škádlení nebo šikana?" s pomocnými odkazy na užitečné programy a webové stránky. Dále jim byl zanechán článek přibližující problematiku Facebooku a autorských práv, aby věděli, co na těchto stránkách mohou a nemohou zveřejňovat a jak se chránit. Přednáška se již v počátku částečně přenesla do diskuze, kdy mladí vznášeli různé dotazy a tak se dostalo např. i na to, jak zjistit, jestli právě naše e-mailová adresa není hacknuta, ale i na komplexní zabezpečení systému počítače. Pozornosti neunikl ani mobilní systém Android či operační systém Linux nebo Ubuntu a právě u systému Android byla diskuze zajímavá a to nejen proto, že se jedná v současné době o nejvíce napadnutelný systém, ale také i to, že je možné na mobilní telefon nahrát jiný systém apod. Cílem tohoto hodinového povídání bylo, aby si mladí „odnesli“ nějaké poučení o potenciálních rizicích v elektronické komunikaci, a tak již dnes vědí, že mít stejné a navíc jednoduché heslo k více službám je nebezpečné, stejně jako to, když na sociální síti budou psát příspěvky, které mohou personalizovat jejich budoucí zaměstnavatelé.

Užitečné odkazy:

Chraňte si své soukromíje Váš e-mail hacknutNestali jste se obětí krádeže dat?

| Vydáno dne 23. 04. 2019 |

 

© 2014 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.