Hlavní Menu
  Kalendář
<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
  Počasí
Počasí Neratovice - Slunečno.cz
  Diskuzní fórum
08.07. Obytná zóna staré Ne ...
Ohledně obytné zóny či zpomalovacích pruhů se můžete s žádostí obrátit na odb ... »

07.07. Obytná zóna staré Ne ...
Dobrý den,
kde bych mohl zažádat, aby město/MP nebo SP navrhli obytnou ... »


12.06. "Driftování" v obci
Drifting je řízený přetáčivý smyk. Ano, je postižitelný, ale záleží, kde a kd ... »

12.06. "Driftování" v obci
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je nějak postižitelné "d ... »


14.12. foto
děkuji za reakci,budu sledovat :)

Originál vložil Rostislav... ... »


14.12. foto
Fotografie vkládáme průběžně a jedná se především o vozidla, která překročila ... »

  Ankety
Od kolika let byste povolili přístup na sociální sítě?

Od 21 let (77 hl.)
 
Od 18 let (36 hl.)
 
Od 15 leti (61 hl.)
 
Od 13 let (35 hl.)
 
Sociální sítě by vůbec neměly být (65 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 274
  Tísňové linky
156 - městská policie
150 - hasiči
155 - záchranná služba
158 - policie ČR
112 - j. č. t. v. v evropě
724 192 728 - číslo pro neslyšící k zaslání SMS
  Bezpečné město  REFIZ
  Přihlášení
Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Fotogalerie
  Fotogalerie
"Vzorný" řidič
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Mládežnická okolo plaveckého bazénu rychlostí 52 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 30km/h.
zobrazení: 62
známka: 0
  Videa
Dětský den roku 2019Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Vypiš všechna media
MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...

Jitka Landergotová 14:13 - 14.10.
Dobrý den,
na křižovatce ulic Kojetická a Bří Čapků - v ulici Bří.Čapků - je neustále...

Rostislav Oplt 9:20 - 3.7.
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v neděli nefungoval přístup do evidence psů, byl kontakt zjišt...
  Upozornění
13.03.2020: Upozornění

Sebeobrana v rámci projektu „Pojď cvičit. Odhoď ulici.“ vedená Městskou policií Neratovice, byla prozatím ukončena.

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 438 nalezených)

Prevence kriminality
Sportovní den

FC Lobkovice pořádal v sobotu 25. 9. 2021 sportovní den, který se konal na hřišti v Lobkovicích. Fotbalový klub požádal MP Neratovice o účast. Strážníci si připravili ukázku vybavení MP a děti si mohly ověřit své znalosti vyplněním obrázkového testu týkajícího se dění v dopravě, do čehož se rádi zapojili i rodiče. Mimo jiné byl velký zájem o vyzkoušení brýlí simulujících účinky alkoholu či návykových látek. Děti byly navíc odměněny sladkou odměnou či malým dárkem.

Fotografie

| Vydáno dne 28. 09. 2021 |
Prevence kriminality
Den zdraví

Na žádost vedení Nemocnice v Neratovicích se městská policie zúčastnila Dne zdraví, který byl pořádán před nemocnicí. Dětem strážníci představili činnost MP, čím vším se zabývá, rozsah oprávnění, ale i povinností apod. U našeho stanoviště proběhly přednášky tematicky zaměřené na dětské úrazy způsobené především v dopravě, jejich následky, ale především, jak jim předcházet. S dětmi si strážníci zopakovali jak se bezpečně chovat doma, venku nebo v dopravě. V této souvislosti s nimi strážníci okrajově probrali dopravní předpisy, pravidla pohybu chodců a cyklistů. Nezapomnělo se na povinnou výbavu jízdního kola s důrazem na nutnost používání ochranné přilby při jízdě na kole či reflexních prvků za snížené viditelnosti. Své znalosti si mohly ověřit v krátkém testu, ve kterém všichni uspěly a odměnou jim byl malý dáreček.

  • Úraz se stane během jedné vteřiny a jeho následky mohou být na celý život. Osvěta a prevence, které tomu mohou zabránit, mají smysl. Proto nás velmi potěšil velký zájem návštěvníků akce o naši prezentaci.
| Vydáno dne 10. 09. 2021 |
Prevence kriminality
Den bezpečí

Preventivní akce Den bezpečí pro žáky ze základní školy v Libiši se uskutečnil dne 3. září 2021 na louce u Labe v Lobkovicích. Policisté, hasiči a záchranáři zde předvedli svou nejnovější techniku a předvedli několik ukázek své práce. Děti si mohly prohlédnout řadu stánků, například BESIPU, IZS aj. U stánku městské policie si mohly pomocí tzv. alkoholových a drogových brýlí vyzkoušet, jak se cítí člověk pod vlivem alkoholu nebo drog. Strážníci je seznámili s činností MP převážně v oblasti bezpečnosti a prevence kriminality. Připomněli jim pravidla provozu na pozemních komunikacích, dopravní značky a bezpečné chování v silničním provozu. Své znalosti si mohly ověřit v krátkém testu, za který dostaly reflexní prvek. Celkově na celé akci děti získaly mnoho cenných informací z oblasti prevence a i přes vrtochy počasí se den vydařil a děti odcházely plné dojmů a zážitků.

Fotografie

| Vydáno dne 09. 09. 2021 |
Prevence kriminality
Děti odpalovaly petardy

Na služebnu MP bylo v poledne dne 1. 9. 2021 telefonicky oznámeno, že v ulici Na Výsluní u č. p. 1064 někdo odpaluje petardy. Strážníci na místě zastihli děti školního věku, které hlídce sdělily, že petardy odpálili dva chlapci, kteří poté utekli směrem k ulici Kojetická. Podle udaného popisu se strážníkům podařilo v ulici Kojetická oba chlapce ve věku 11 let zastihnout. Ti se doznali, že odpálili několik petard v blízkosti autobusové zastávky, které dostali od kamaráda. Strážníci chlapcům vysvětlili, že odpalování petard je nejen nebezpečné, ale také zakázané obecně závaznou vyhláškou s tím, že o celé události byli vyrozuměni rodiče.

| Vydáno dne 06. 09. 2021 |
Prevence kriminality Přednáška pro děti z příměstského tábora

V rodinném centru Myšák v Neratovicích proběhla dne 12. srpna 2021, v rámci prevence kriminality, přednáška o fungování městské policie pro děti z příměstského tábora. Strážnice s dětmi hovořily o nebezpečí související s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům nebo je lákat do vozidla a v této souvislosti jim připomenuly telefonní čísla IZS. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou a samy i zmínily, že nebudou otevírat dveře cizím lidem. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během povídání se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít. Nezapomnělo se ani na bezpečné chování týkající se nebezpečí spojené s injekční stříkačkou. V závěru děti projevily zájem o předvedení a vyzkoušení pout a další výzbroje včetně spuštění výstražného světelného a zvukového zařízení (maják), a protože byly velmi šikovné, dostaly na závěr reflexní předměty a strážnice od dětí dostaly obrázky, které jim nakreslily. 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 24. 08. 2021 (20 přečtení) |
Prevence kriminality Vyhraj cyklistické potřeby

Městská policie Neratovice v rámci prevence kriminality pořádá v období od 1. 5. do 15. 6. 2021 již XII. ročník soutěže o cyklistické potřeby. V tomto ročníku, stejně jako v minulém, se bude soutěžit o poukazy na libovolný nákup cyklistických potřeb v prodejně Cykloservis v Lobkovicích. Soutěž je určena především dětem, ale i mládeži do osmnácti let. Podmínkou je dodržování zákona, cyklista mladší 18 let je totiž povinen za jízdy používat ochrannou přilbu a proto do slosování o poukázky v celkové hodnotě 13000 Kč budou zařazeni jen ti cyklisté, kteří při kontrole splní tuto zákonnou povinnost. Po dobu soutěže budou strážníci zastavovat cyklisty, ale také je možné, aby se cyklista sám strážníkovi přihlásil, a ten s ním vyplní krátký dotazník, který, pokud bude mít cyklista přilbu, bude zařazen do slosování o zmíněné poukázky. Do soutěže je možné zařadit jen jeden platný dotazník.

Dne 28. 6. 2021 proběhlo za účasti místostarosty Marka Lence, velitele MP Neratovice Rostislava Oplta, zástupce velitele MP Františka Hrdličky a Renaty Kovaczové předávání dárkových poukazů s dárkovou taškou, ve které děti našly drobné reflexní dárečky.
| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 17. 06. 2021 (54 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Kontrola pískovišť

Dne 1. 6. 2021 byla v dopoledních hodinách ve spolupráci s policií provedena na území města Neratovice kontrola pískovišť na dětských hřištích.  Za přítomnosti strážníků a policistů provedl technik SKPaV detektorem kovu kontrolu pískovišť na přítomnost injekčních stříkaček. První kontrola proběhla na dětském hřišti u nemocnice, kde se nepodařilo najít jehly, ale několik ztracených autíček, což byla lepší varianta nálezu. Následně proběhla kontrola dětského hřiště v ul. Na Výsluní rovněž s negativním výsledkem.  

Jak postupovat při nálezu pohozené injekční jehly nebo stříkačky se dozvíte zde.

| Vydáno dne 09. 06. 2021 |
Prevence kriminality Podezřelá volání

V nedávné době se na nás obrátil muž s prosbou o pomoc a o radu. Zakoupil si úplně novou SIM kartu do mobilního telefonu a během několika hodin mu na nové telefonní číslo již volal neznámý muž ze skrytého čísla s tím, že má neuhrazenou pohledávku okolo pěti tisíc za Taxi služby. Aby toho nebylo málo, tak vzápětí, dle jeho slov, mu volal zástupce jemu neznámé společnosti a vyzýval ho k uhrazení pohledávky ve výši 30 tisíc korun s vyhrůžkou, že pokud pohledávku neuhradí, bude předána exekutorovi. Vzhledem k tomu, že muž si nic neobjednával a jak sám sdělil, právě z důvodu podobných telefonátů, si zakoupil novou dobíjecí sim kartu, mohlo by se jednat o telefonáty takzvaných „šmejdů“. Jedná se o osoby, které se vydávají za zástupce různých společností a snaží se využít důvěřivosti a naivity lidí a tímto způsobem z nich vylákat nemalé peníze. Muži jsme poradili, jak v těchto případech postupovat a současně jsme mu pomohli s blokací volajícího z neznámého čísla. Většina „chytrých“ telefonů umí přidat konkrétní telefonní číslo na černou listinu nebo blokovat neznámá anebo soukromá neveřejná čísla.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 28. 02. 2021 (57 přečtení) |
Prevence kriminality Podvodné e-maily

Českým internetem se v posledních dnech šíří nové vlny phishingových e-mailů. Tyto podvodné zprávy cílí na uživatele a snaží se od nich vylákat přihlašovací údaje k emailovým schránkám a dalším službám. Bankovní domy v současné době přicházejí s novou dvoufaktorovou autentizací zakládající se na mobilní aplikaci, kterou si musí uživatel nainstalovat do svého chytrého mobilu. Touto problematikou jsme se již v minulosti zabývali, v článku sice není zmiňována mobilní aplikace, ale princip je stejný.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 15. 02. 2021 (55 přečtení) |
Prevence kriminality
Komplikace spojené s počasím

Mnohé z nás překvapilo dnešní počasí, bylo obtížné se dostat do zaměstnání, na nákup, nebo do školy. Tak jako každý den dohlíželi strážníci u přechodu pro chodce, aby ani v tomto počasí nedošlo k neštěstí a lze konstatovat, že drtivá většina řidičů přizpůsobila jízdu povaze vozovky a za to děkujeme.

 

Pár důležitých bodů ze zákona o provozu na pozemních komunikacích:

  • Odstranit před jízdou z vozu nečistoty, námrazu a sníh, tak, aby nic nebránilo výhledu řidiče vpřed, vzad a ani do stran
  • Bezpečná vzdálenost mezi vozidly
  • Včasné znamení o změně směru jízdy
  • Zastavení a stání vpravo ve směru jízdy co nejblíže k okraji komunikace, pokud se jedná o dvousměrný provoz, v jednosměrné pozemní komunikaci vpravo i vlevo a další body, které by každý řidič měl znát a striktně se jimi řídit. 
| Vydáno dne 08. 02. 2021 |
Prevence kriminality Aplikace "ZÁCHRANKA"

Poměrně často se na nás obracejí lidé a oznamují nehybnou ležící osobu na zemi. Když strážníci přijedou na místo, tak ve většině případů zjistí, že se jedná o podnapilou osob. Může se ale rovněž stát, že si tato podnapilá osoba pádem přivodí zranění anebo se může jednat o nemocného člověka, který zkolaboval, dostal záchvat, nebo má jiné zdravotní problémy. Strážníci v první řadě u něho zkontrolují životní funkce a následně volají rychlou záchrannou službu. Proto není radno vzniklou situaci podceňovat a vždy je nutné dotyčnému poskytnout první pomoc, která může spočívat pouze v tom, že zavoláme rychlou záchrannou službu vytočením čísla 155 anebo o to požádáme kolemjdoucí a případné oznámení na městskou policii lze učinit bezprostředně poté. Strážníci jsou každoročně proškolovány v oblasti poskytnutí první pomoci včetně používání AED, kterým je vybaveno služební vozidlo a služebna.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 27. 01. 2021 (62 přečtení) |
Prevence kriminality
Senioři v nákupních střediscích

V rámci prevence kriminality byla preventistou dne 11. 12. 2020 uskutečněna návštěva v nákupních střediscích, kde se s kolegyní zaměřili na seniory. Sledovali, jak nakupují a zda nechávají opuštěné nákupní tašky volně a bez dohledu v nákupních košících, což se bohužel stejně jako minulý rok, během několika minut potvrdilo hned u několika osob. Je překvapivé, že je v dnešní době stále tolik lidí neopatrných. Proto by měli nejen senioři mít na paměti několik níže uvedených bodů.

1. Peníze, doklady i klíče noste v příruční uzavřené tašce nebo kabelce vždy odděleně.

2. Peněženku uložte na dno nebo do spodní části kabelky nebo tašky.

3. Tašky nebo batohy, kde máte peníze nebo jiné cennosti, nenoste na zádech, kam nevidíte.

4. Kabelku nebo tašku nikdy neodkládejte do nákupních košíků, ale mějte je stále při sobě.

5. Vyhýbejte se návalům nebo tlačenicím.

6. Již zaplacené zboží v nákupních košících nenechávejte bez dozoru.

| Vydáno dne 11. 12. 2020 |
Prevence kriminality
Vraky vozidel

Velmi často se na nás obracejí obyvatelé města s prosbou ohledně dlouhodobě parkujících vozidel na stejném místě či vozidel bez registrační značky nebo poškozených vozidel, která pochopitelně blokují parkovací místa řidičům jiných vozidel. Ti potom parkují tak, že se dopouští přestupků v silničním provozu. Všechna vozidla, která se nedají identifikovat podle registrační značky nebo výrobního identifikačního čísla VIN anebo nemají platnou technickou prohlídku či jsou nějakým způsobem poškozená nebo nabouraná, označujeme pojmem „VRAK“. Veškeré prvotní úkony směřujeme ke zjištění majitele nebo provozovatele takového vozidla s tím, aby si majitel vozidlo z pozemní komunikace odstranil anebo ho uvedl do způsobilého stavu schopného k provozu na pozemních komunikacích. Pokud není možné provozovatele vozidla nebo osobu odpovědnou za odstavení vraku vozidla dohledat, spolupracujeme s odborem správy majetku městského úřadu.

Za období od 1. 9. do 5. 11. 2020 bylo z naší strany provedeno šetření zaměřené na neoprávněné parkování vozidel na veřejných parkovištích. Celkem bylo zjištěno 22 vozidel, které neoprávněně parkují na území města Neratovice. 14 vozidel bylo předáno odboru správy majetku, z toho bylo 7 vozidel bez registrační značky a ani nebylo možné zjistit majitele prostřednictvím VIN kódu a 7 vozidel bez platné technické prohlídky ještě před rokem 2020. 2 vozidla si majitelé, poté co byli námi kontaktováni, odstranili. U třech vozidel probíhají z naší strany další úkony a další tři vozidla jsou součástí dědického řízení, a proto není možné zahájit jakékoliv úkony pro jejich odstranění. 

| Vydáno dne 08. 12. 2020 |
Prevence kriminality Vyhraj cyklistické potřeby

Vzhledem k stávající situaci je soutěž přesunuta na nový termín od 1. 8. do 10. 9. 2020. Městská policie Neratovice v rámci prevence kriminality pořádá v období od 1. 5. do 10. 6. 2020 již XI. ročník soutěže o cyklistické potřeby. V tomto ročníku, stejně jako v minulém, se bude soutěžit o poukazy na libovolný nákup cyklistických potřeb v prodejně Cykloservis v Lobkovicích. Soutěž je určena především dětem, ale i mládeži do osmnácti let. Podmínkou je dodržování zákona, cyklista mladší 18 let je totiž povinen za jízdy používat ochrannou přilbu a proto do slosování o poukázky v celkové hodnotě 13000 Kč budou zařazeni jen ti cyklisté, kteří při kontrole splní tuto zákonnou povinnost. Po dobu soutěže budou strážníci zastavovat cyklisty, ale také je možné, aby se cyklista sám strážníkovi přihlásil, a ten s ním vyplní krátký dotazník, který, pokud bude mít cyklista přilbu, bude zařazen do slosování o zmíněné poukázky. Do soutěže je možné zařadit jen jeden platný dotazník.

Dne 15. 10. 2020 proběhlo za účasti místostarosty Marka Lence, místostarostky Mgr. Lenky Mrzílkové, velitele MP Neratovice Rostislava Oplta, zástupce velitele MP Františka Hrdličky a preventisty Radka Osnera předávání dárkových poukazů s dárkovou taškou, ve které děti našly drobné reflexní dárečky, pexeso a propagační materiály.

Fotogalerie

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 16. 10. 2020 (228 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Nezapomínejte na Vaše vozidla

Během prázdnin proběhla na území města Neratovice rozsáhlá kontrola zaparkovaných vozidel za účelem zjištění jejich dlouhodobého stání bez platné technické kontroly či vraků vozidel, které zabírají potřebná parkovací místa ostatním vozidlům. Proto apelujeme na všechny řidiče, aby nezanedbávali povinnost vyplývající ze zákona č. 361/2000 Sb. o bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích, kde v § 5 odst. 1, písm. a), je uvedeno, že mezi povinnosti řidiče patří užití motorového vozidla, které splňuje technické podmínky stanovené zvláštním právním předpisem a v návaznosti na zákon č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích, kde v § 19, odst. 2, písm. h), je uvedeno, že vozidlo, které má propadlou technickou prohlídku déle než 6 měsíců, nesmí být zaparkováno na veřejném parkovišti.

Evropská unie vydala nařízení, které z důvodu koronavirové krize prodlužuje lhůtu pro provedení technické kontroly o sedm měsíců, nicméně při nedodržení výše uvedených podmínek, může být vozidlo od 1. 1. 2021 z veřejného parkoviště odtaženo na náklady provozovatele vozidla. A proto majitelé vraků a vozidel žádáme, aby si včas vozidla z veřejné komunikace odstranili a předešli tak zbytečným finančním výdajům, ale především uvolnili místa pro pojízdná vozidla.

| Vydáno dne 13. 10. 2020 |

 

© 2014 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.