Hlavní Menu
  Kalendář
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
  Počasí
Počasí Neratovice - Slunečno.cz
  Diskuzní fórum
08.07. Obytná zóna staré Ne ...
Ohledně obytné zóny či zpomalovacích pruhů se můžete s žádostí obrátit na odb ... »

07.07. Obytná zóna staré Ne ...
Dobrý den,
kde bych mohl zažádat, aby město/MP nebo SP navrhli obytnou ... »


12.06. "Driftování" v obci
Drifting je řízený přetáčivý smyk. Ano, je postižitelný, ale záleží, kde a kd ... »

12.06. "Driftování" v obci
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je nějak postižitelné "d ... »


14.12. foto
děkuji za reakci,budu sledovat :)

Originál vložil Rostislav... ... »


14.12. foto
Fotografie vkládáme průběžně a jedná se především o vozidla, která překročila ... »

  Ankety
Od kolika let byste povolili přístup na sociální sítě?

Od 13 let (165 hl.)
 
Od 15 let (134 hl.)
 
Od 18 let (138 hl.)
 
Od 21 let (136 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 573
  Tísňové linky
156 - městská policie
150 - hasiči
155 - záchranná služba
158 - policie ČR
112 - j. č. t. v. v evropě
724 192 728 - číslo pro neslyšící k zaslání SMS
  Bezpečné město  REFIZ
  Přihlášení
Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Fotogalerie
  Fotogalerie
"Vzorný" řidič
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Mládežnická okolo plaveckého bazénu rychlostí 52 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 30km/h.
zobrazení: 181
známka: 0
  Videa
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Vypiš všechna media
MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...

Jitka Landergotová 14:13 - 14.10.
Dobrý den,
na křižovatce ulic Kojetická a Bří Čapků - v ulici Bří.Čapků - je neustále...

Rostislav Oplt 9:20 - 3.7.
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v neděli nefungoval přístup do evidence psů, byl kontakt zjišt...

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 387 nalezených)

Prevence kriminality Dožij se dvaceti

Dne 7. 5. 2019 na GFP Neratovice proběhla praktická část projektu nadačního fondu Kolečko, podporovaný grantem z Norska s Názvem DOŽIJ SE 20. Tento projekt se zaměřuje právě na rizikovou skupinu mladých adeptů nebo čerstvých držitelů řidičského oprávnění, ale samozřejmě i na jejich potencionální spolujezdce nebo účastníky silničního provozu v jakékoliv roli. Dotknul se i nejčastějších úrazů při sportovních aktivitách. Kdo by se nechtěl dožít dvaceti?  Vypadá to jako hloupá otázka. Ale když si pročítáte statistiky dopravních nehod, vypadá to spíš tak, že hodně mladých lidí s řidičákem vonícím novotou touží zemřít „hrdinskou“ smrtí v troskách auta. A bohužel málokdy v tom jedou sami.

fotogalerie 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 07. 05. 2019 (4 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Vyhraj cyklistické potřeby

Městská policie Neratovice v rámci prevence kriminality pořádá v období od 1. 5. do 10. 6. 2019 již X. ročník soutěže o cyklistické potřeby. V tomto ročníku, stejně jako v minulém, se bude soutěžit o poukazy na libovolný nákup cyklistických potřeb v prodejně Cykloservis v Lobkovicích. Soutěž je určena především dětem, ale i mládeži do osmnácti let. Podmínkou je dodržování zákona, cyklista mladší 18 let je totiž povinen za jízdy používat ochrannou přilbu a proto do slosování o poukázky v celkové hodnotě 13000,- Kč budou zařazeni jen ti cyklisté, kteří při kontrole splní tuto zákonnou povinnost. Po dobu soutěže budou strážníci zastavovat cyklisty, ale také je možné, aby se cyklista sám strážníkovi přihlásil, a ten s ním vyplní krátký dotazník, který, pokud bude mít cyklista přilbu, bude zařazen do slosování o zmíněné poukázky. Do soutěže je možné zařadit jen jeden platný dotazník.

Partneři soutěže: Pneuservis a prodejna cyklistických potřeb www.nerakola.cz, zakázkové truhlářství z Lobkovic www.bdtruhlarstvi.cz a Autolakovna Josef Staněk Neratovice-Lobkovice.

| Vydáno dne 06. 05. 2019 |
Prevence kriminality
Přednáška o kyberšikaně a nebezpečí internetu

Dne 23. 4. 2019 proběhla v rámci prevence kriminality pro studenty prvního ročníku SOŠ a SOU Neratovice, přednáška na téma, vandalství, šikana, kyberšikana a nebezpečí internetu. S touto tématikou souvisí sociální sítě a elektronické komunikace, které jsou v dnešní době nejen mládeží velmi využívány, čímž se mohou vystavovat různým rizikům. Aby se snížila možná rizika, bylo jim vysvětleno jak nastavit a zabezpečit sociální síť Facebook a jim bylo ponecháno desatero online bezpečnosti s článkem "Škádlení nebo šikana?" s pomocnými odkazy na užitečné programy a webové stránky. Dále jim byl zanechán článek přibližující problematiku Facebooku a autorských práv, aby věděli, co na těchto stránkách mohou a nemohou zveřejňovat a jak se chránit. Přednáška se již v počátku částečně přenesla do diskuze, kdy mladí vznášeli různé dotazy a tak se dostalo např. i na to, jak zjistit, jestli právě naše e-mailová adresa není hacknuta, ale i na komplexní zabezpečení systému počítače. Pozornosti neunikl ani mobilní systém Android či operační systém Linux nebo Ubuntu a právě u systému Android byla diskuze zajímavá a to nejen proto, že se jedná v současné době o nejvíce napadnutelný systém, ale také i to, že je možné na mobilní telefon nahrát jiný systém apod. Cílem tohoto hodinového povídání bylo, aby si mladí „odnesli“ nějaké poučení o potenciálních rizicích v elektronické komunikaci, a tak již dnes vědí, že mít stejné a navíc jednoduché heslo k více službám je nebezpečné, stejně jako to, když na sociální síti budou psát příspěvky, které mohou personalizovat jejich budoucí zaměstnavatelé.

Užitečné odkazy:

Chraňte si své soukromíje Váš e-mail hacknutNestali jste se obětí krádeže dat?

| Vydáno dne 29. 04. 2019 |
Prevence kriminality Dožij se dvaceti

Dne 24. 4. 2019 pokračovala na SOU a SOŠ Neratovice praktická část projektu nadačního fondu Kolečko, podporovaný grantem z Norska s Názvem DOŽIJ SE 20. Tento projekt se zaměřuje právě na rizikovou skupinu mladých adeptů nebo čerstvých držitelů řidičského oprávnění, ale samozřejmě i na jejich potencionální spolujezdce nebo účastníky silničního provozu v jakékoliv roli. Dotknul se i nejčastějších úrazů při sportovních aktivitách.

fotogalerie 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 26. 04. 2019 (19 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Přednáška o kyberšikaně a nebezpečí internetu

Dne 17. 4. 2019 proběhla v rámci prevence kriminality pro studenty prvního ročníku SOŠ a SOU Neratovice, přednáška na téma, vandalství, šikana, kyberšikana a nebezpečí internetu. S touto tématikou souvisí sociální sítě a elektronické komunikace, které jsou v dnešní době nejen mládeží velmi využívány, čímž se mohou vystavovat různým rizikům. Aby se snížila možná rizika, bylo jim vysvětleno jak nastavit a zabezpečit sociální síť Facebook a jim bylo ponecháno desatero online bezpečnosti s článkem "Škádlení nebo šikana?" s pomocnými odkazy na užitečné programy a webové stránky. Dále jim byl zanechán článek přibližující problematiku Facebooku a autorských práv, aby věděli, co na těchto stránkách mohou a nemohou zveřejňovat a jak se chránit. Přednáška se již v počátku částečně přenesla do diskuze, kdy mladí vznášeli různé dotazy a tak se dostalo např. i na to, jak zjistit, jestli právě naše e-mailová adresa není hacknuta, ale i na komplexní zabezpečení systému počítače. Pozornosti neunikl ani mobilní systém Android či operační systém Linux nebo Ubuntu a právě u systému Android byla diskuze zajímavá a to nejen proto, že se jedná v současné době o nejvíce napadnutelný systém, ale také i to, že je možné na mobilní telefon nahrát jiný systém apod. Cílem tohoto hodinového povídání bylo, aby si mladí „odnesli“ nějaké poučení o potenciálních rizicích v elektronické komunikaci, a tak již dnes vědí, že mít stejné a navíc jednoduché heslo k více službám je nebezpečné, stejně jako to, když na sociální síti budou psát příspěvky, které mohou personalizovat jejich budoucí zaměstnavatelé.

Užitečné odkazy:

Chraňte si své soukromíje Váš e-mail hacknutNestali jste se obětí krádeže dat?

| Vydáno dne 23. 04. 2019 |
Prevence kriminality Přednáška v MŠ Přívory

V mateřské školce v Přívorech byla 12. dubna 2019 v rámci prevence kriminality uskutečněna pracovníky městské policie přednáška. Ve školce proběhla beseda na téma nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si během přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly strážníky důrazně upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí souvisejícím s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během besedy se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít a protože děti byly velmi šikovné, dostaly na závěr sladkou odměnu.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 15. 04. 2019 (13 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Přednáška projektu "malý strážník"

Dne 13. 3. 2019 pokračoval v rámci prevence kriminality na základní škole Ing. M. Plesingera Božinova pro žáky 6. A. projekt městské policie „malý strážník“. Dnešní den navazoval na přednášku ze dne 10. 10. 2018 a žáci společně se strážníky při obchůzkové činnosti odhalovali přestupky v oblasti veřejného pořádku. Prováděli kontrolu „pejskařů“, zdali mají známku a je-li pejsek na vodítku, cyklistů apod. Při obchůzce byly žákům strážníky vysvětleny vyhlášky obce a zákony týkající se zmíněné problematiky a v jednom případě strážníci řešili odhození nedopalku na zem s tím, že malí strážníci ženu požádali, aby si nedopalky po sobě uklidila, což ráda učinila. Poté žáci rozdávali citróny a přívěsky na klíče při měření rychlosti v ul. Mládežnická u plaveckého bazénu, kde je snížená rychlost na 30 km/hod. Řidičům, kteří jeli předepsanou rychlostí, žáci poděkovali a odměnili je přívěskem na klíče, ale naopak řidičům, kteří překročili rychlost, rozdávali citróny. V čele žáků vystupovali dva malí strážníci a po nějaké době, kdo měl zájem se vcítit do role strážníka, se vystřídali. Řidičů, kteří jeli předepsanou rychlostí, bylo přeci jenom více, a tak dostali přívěsek na klíče. Byli i řidiči, kteří od dětí dostali citrón, a v sedmi případech s řidiči proběhlo řešení v příkazním řízení na místě uložením pokuty. Celá akce se dětem velmi líbila, a proto doufáme, že ji brzy zopakujeme.

Fotografie

| Vydáno dne 14. 03. 2019 |
Prevence kriminality
Přednáška projektu "malý strážník"

Dne 11. 3. 2019 pokračoval v rámci prevence kriminality na základní škole Ing. M. Plesingera Božinova pro žáky 6. C. projekt městské policie „malý strážník“. Dnešní den navazoval na přednášku ze dne 10. 10. 2018 a žáci společně se strážníky při obchůzkové činnosti odhalovali přestupky v oblasti veřejného pořádku. Prováděli kontrolu „pejskařů“, zdali mají známku a je-li pejsek na vodítku, cyklistů apod. Při obchůzce byly žákům strážníky vysvětleny vyhlášky obce a zákony týkající se zmíněné problematiky. Poté žáci rozdávali citróny a přívěsky na klíče při měření rychlosti v ul. 28. října, kde je snížená rychlost na 30 km/hod. Řidičům, kteří jeli předepsanou rychlostí, žáci poděkovali a odměnili je přívěskem na klíče, ale naopak řidičům, kteří překročili rychlost, rozdávali citróny. V čele žáků vystupovali dva malí strážníci a po nějaké době, kdo měl zájem se vcítit do role strážníka, se vystřídali. Především se jednalo více o řidiče, kteří jeli předepsanou rychlostí, a tak dostali přívěsek na klíče. Ale našli se i řidiči, kteří od dětí dostali citrón a u jednoho řidiče proběhlo řešení v příkazním řízení na místě uložením pokuty. I přes nepřízeň počasí, které měření rychlosti přerušilo, se celá akce dětem líbila. 

Fotografie

| Vydáno dne 12. 03. 2019 |
Prevence kriminality
Přednáška projektu "malý strážník"

Dne 4. 3. 2019 pokračoval v rámci prevence kriminality na základní škole Ing. M. Plesingera Božinova pro žáky 6. B. projekt městské policie „malý strážník“. Dnešní den navazoval na přednášku ze dne 8. 10. 2018 a žáci společně se strážníky při obchůzkové činnosti odhalovali přestupky v oblasti veřejného pořádku. Kontrolovali „pejskaře“, zdali mají známku a jeli pejsek na vodítku, odhazování odpadků mimo vyhrazená místa apod. Při obchůzce byly žákům strážníky vysvětleny vyhlášky obce a zákony týkající se zmíněné problematiky. Během devadesáti minut bylo zjištěno několik menších prohřešků „pejskařů“, které byly strážníky na místě vyřešeny a odložení odpadu mimo vyhrazené místo strážníci, po zjištění jeho původce, vyřešili ve své kompetenci. 

| Vydáno dne 05. 03. 2019 |
Prevence kriminality
Nestali jste se obětí krádeže dat?

Běžní uživatelé internetu si nemusí být vědomy toho, že se stali obětí krádeže dat. Společnost Mozilla uvedla do provozu portál, který se věnuje ochraně bezpečnosti a dat. Nejste si jisti, zdali jste se stali obětí, navštivte monitor.firefox.com a odhalte, co už o Vás hackeři vědí, a udělejte krok, abyste byli před nimi. Na této stránce vyplňte e-mailovou adresu a dejte vyhledat a po pár sekundách zjistíte, zdali byly Vaše informace součástí úniku dat. Registrací si zajistíte upozornění kdykoliv se váš účet objeví jako součást nově zjištěného úniku dat. 

| Vydáno dne 04. 03. 2019 |
Prevence kriminality
Žáci gymnázia si prohlédli MKDS

Dne 18. 2. 2018 navštívilo několik žáků GFP Neratovice služebnu MP, aby se v projektu GFP "Poznej své město" dozvěděli něco o provozu MKDS při příležitosti celkové ukázky fungování Městského úřadu Neratovice, tedy i městské policie. Strážníkem a operátorkou byl žákům přiblížen provoz městského kamerového dohlížecího systému s ukázkou ovládání kamer a při tom byly zmíněny výhody tohoto systému. Dále bylo žákům vysvětleno fungování pultu centralizované ochrany (PCO), kterým jsou zabezpečeny pouze městské objekty, vše o tísňové lince 156, na kterou se v případě volání z mobilního telefonu občané dovolají na městskou policii v Mělníku, odkud je přepojí do Neratovic, ale i ostatních telefonních linkách, které jsou mimo jiné nahrávány. Následně byly studentům předvedeny radiostanice včetně jejich funkcí a  výhod, např., že je veškerá komunikace mezi operačním střediskem a strážníky nahrávána, nebo že služební vozidla jsou monitorována pomocí GPS apod.

| Vydáno dne 28. 02. 2019 |
Prevence kriminality
Nabízel, že vykoupí zboží...

Dne 21. 2. 2019 v 11:21 hod. telefonicky oznámila na služebnu MP pí P., že jí v ul. Na Výsluní oslovil muž s nabídkou, zdali nemá něco na prodej s tím, že mu nabídla fotoaparát Flexaret, za který jí slíbil 5000 Kč. Muži sdělila svou adresu a domluvili se na schůzce hodinu po dvanácté, na kterou přišel, ale to už o ní věděli strážníci a na místě muže zastihli. Osmapadesátiletý muž byl prověřen na OO PČR Neratovice s dotazem, zdali se nejedná o osobu pro ně zájmovou s negativním výsledkem a protože mu žena nechtěla nic prodat, byl z místa vykázán. Tento případ nabízení vykupování zboží, může být metodou, jak se dostat do domova nejenom seniorům. Proto bychom chtěli upozornit občany, aby byli opatrní při podobných nabídkách, a pokud si nebudou jisti, aby neváhali nás kontaktovat na lince 156 nebo 315682607, jsme připraveni vám pomoci.

| Vydáno dne 25. 02. 2019 |
Prevence kriminality
Kontrola pískovišť

Dne 22. 2. 2019 v dopoledních hodinách byla provedena kontrola pískoviště na dětském hřišti v ul. Dr. E. Beneše. Za přítomnosti preventistky MP provedl pracovník výkonu trestu obecně prospěšných prací kontrolu pískoviště na přítomnost injekčních stříkaček a úklid dětského hřiště. V následujících dnech bude tato kontrola a úklid pokračovat na ostatních dětských hřištích na území města Neratovic.

| Vydáno dne 22. 02. 2019 |
Prevence kriminality
Pojď cvičit. Odhoď ulici.

Od 6. 3. 2019 pokračuje projekt, který byl na konci listopadu minulého roku z technických důvodů přerušen, v rámci prevence kriminality pro děti školního věku, pod názvem „Pojď cvičit. Odhoď ulici.“, který byl spuštěn v květnu roku 2013. Tréninky budou každou středu od 14:00 hod. v tělocvičně v areálu bývalého svazarmu v 1. patře naproti schodišti, „boxerna". Tréninky, zaměřené především na sebeobranu, vede velitel MP, který má patřičnou aprobaci v této oblasti. Jedním z cílů tohoto projektu je zabývat se tématy s tím souvisejícími, např. jak se mají děti zachovat v situacích, kdy budou svědky, nebo obětí protiprávního jednání apod. Dalším cílem je získat jejich důvěru a mladistvé vyskytující se v rizikových sociálních skupinách z tohoto prostředí vytáhnout a ukázat jim, že je i jiný způsob trávení volného času, který většinou "proflákají" po ulicích a který jejich zdraví a psychice jen prospěje. Nejen z těchto důvodů je chceme nadchnout pro cvičení, ale také jim dát průpravu k zapojení se do jiných kroužků bojových sportů.

| Vydáno dne 20. 02. 2019 |
Prevence kriminality
Přednáška v MŠ Včelička

V mateřské školce Včelička v Tišicích proběhla dne 5. února 2019, v rámci prevence kriminality, přednáška o bezpečném chování týkající se nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si během přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí související s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během povídání se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít a protože děti byly velmi šikovné, dostaly na závěr sladkou odměnu.

Fotografie

| Vydáno dne 06. 02. 2019 |

 

© 2014 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.