Hlavní Menu
  Kalendář
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Počasí
Počasí Neratovice - Slunečno.cz
  Diskuzní fórum
08.07. Obytná zóna staré Ne ...
Ohledně obytné zóny či zpomalovacích pruhů se můžete s žádostí obrátit na odb ... »

07.07. Obytná zóna staré Ne ...
Dobrý den,
kde bych mohl zažádat, aby město/MP nebo SP navrhli obytnou ... »


12.06. "Driftování" v obci
Drifting je řízený přetáčivý smyk. Ano, je postižitelný, ale záleží, kde a kd ... »

12.06. "Driftování" v obci
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je nějak postižitelné "d ... »


14.12. foto
děkuji za reakci,budu sledovat :)

Originál vložil Rostislav... ... »


14.12. foto
Fotografie vkládáme průběžně a jedná se především o vozidla, která překročila ... »

  Ankety
Od kolika let byste povolili přístup na sociální sítě?

Od 13 let (165 hl.)
 
Od 15 let (134 hl.)
 
Od 18 let (138 hl.)
 
Od 21 let (136 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 573
  Tísňové linky
156 - městská policie
150 - hasiči
155 - záchranná služba
158 - policie ČR
112 - j. č. t. v. v evropě
724 192 728 - číslo pro neslyšící k zaslání SMS
  Bezpečné město  REFIZ
  Přihlášení
Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Fotogalerie
  Fotogalerie
"Vzorný" řidič
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Mládežnická okolo plaveckého bazénu rychlostí 49 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 30km/h.
zobrazení: 117
známka: 0
  Videa
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Vypiš všechna media
MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...

Jitka Landergotová 14:13 - 14.10.
Dobrý den,
na křižovatce ulic Kojetická a Bří Čapků - v ulici Bří.Čapků - je neustále...

Rostislav Oplt 9:20 - 3.7.
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v neděli nefungoval přístup do evidence psů, byl kontakt zjišt...

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 381 nalezených)

Prevence kriminality
Přednáška projektu "malý strážník"

Dne 13. 3. 2019 pokračoval v rámci prevence kriminality na základní škole Ing. M. Plesingera Božinova pro žáky 6. A. projekt městské policie „malý strážník“. Dnešní den navazoval na přednášku ze dne 10. 10. 2018 a žáci společně se strážníky při obchůzkové činnosti odhalovali přestupky v oblasti veřejného pořádku. Prováděli kontrolu „pejskařů“, zdali mají známku a je-li pejsek na vodítku, cyklistů apod. Při obchůzce byly žákům strážníky vysvětleny vyhlášky obce a zákony týkající se zmíněné problematiky a v jednom případě strážníci řešili odhození nedopalku na zem s tím, že malí strážníci ženu požádali, aby si nedopalky po sobě uklidila, což ráda učinila. Poté žáci rozdávali citróny a přívěsky na klíče při měření rychlosti v ul. Mládežnická u plaveckého bazénu, kde je snížená rychlost na 30 km/hod. Řidičům, kteří jeli předepsanou rychlostí, žáci poděkovali a odměnili je přívěskem na klíče, ale naopak řidičům, kteří překročili rychlost, rozdávali citróny. V čele žáků vystupovali dva malí strážníci a po nějaké době, kdo měl zájem se vcítit do role strážníka, se vystřídali. Řidičů, kteří jeli předepsanou rychlostí, bylo přeci jenom více, a tak dostali přívěsek na klíče. Byli i řidiči, kteří od dětí dostali citrón, a v sedmi případech s řidiči proběhlo řešení v příkazním řízení na místě uložením pokuty. Celá akce se dětem velmi líbila, a proto doufáme, že ji brzy zopakujeme.

Fotografie

| Vydáno dne 14. 03. 2019 |
Prevence kriminality
Přednáška projektu "malý strážník"

Dne 11. 3. 2019 pokračoval v rámci prevence kriminality na základní škole Ing. M. Plesingera Božinova pro žáky 6. C. projekt městské policie „malý strážník“. Dnešní den navazoval na přednášku ze dne 10. 10. 2018 a žáci společně se strážníky při obchůzkové činnosti odhalovali přestupky v oblasti veřejného pořádku. Prováděli kontrolu „pejskařů“, zdali mají známku a je-li pejsek na vodítku, cyklistů apod. Při obchůzce byly žákům strážníky vysvětleny vyhlášky obce a zákony týkající se zmíněné problematiky. Poté žáci rozdávali citróny a přívěsky na klíče při měření rychlosti v ul. 28. října, kde je snížená rychlost na 30 km/hod. Řidičům, kteří jeli předepsanou rychlostí, žáci poděkovali a odměnili je přívěskem na klíče, ale naopak řidičům, kteří překročili rychlost, rozdávali citróny. V čele žáků vystupovali dva malí strážníci a po nějaké době, kdo měl zájem se vcítit do role strážníka, se vystřídali. Především se jednalo více o řidiče, kteří jeli předepsanou rychlostí, a tak dostali přívěsek na klíče. Ale našli se i řidiči, kteří od dětí dostali citrón a u jednoho řidiče proběhlo řešení v příkazním řízení na místě uložením pokuty. I přes nepřízeň počasí, které měření rychlosti přerušilo, se celá akce dětem líbila. 

Fotografie

| Vydáno dne 12. 03. 2019 |
Prevence kriminality
Přednáška projektu "malý strážník"

Dne 4. 3. 2019 pokračoval v rámci prevence kriminality na základní škole Ing. M. Plesingera Božinova pro žáky 6. B. projekt městské policie „malý strážník“. Dnešní den navazoval na přednášku ze dne 8. 10. 2018 a žáci společně se strážníky při obchůzkové činnosti odhalovali přestupky v oblasti veřejného pořádku. Kontrolovali „pejskaře“, zdali mají známku a jeli pejsek na vodítku, odhazování odpadků mimo vyhrazená místa apod. Při obchůzce byly žákům strážníky vysvětleny vyhlášky obce a zákony týkající se zmíněné problematiky. Během devadesáti minut bylo zjištěno několik menších prohřešků „pejskařů“, které byly strážníky na místě vyřešeny a odložení odpadu mimo vyhrazené místo strážníci, po zjištění jeho původce, vyřešili ve své kompetenci. 

| Vydáno dne 05. 03. 2019 |
Prevence kriminality
Nestali jste se obětí krádeže dat?

Běžní uživatelé internetu si nemusí být vědomy toho, že se stali obětí krádeže dat. Společnost Mozilla uvedla do provozu portál, který se věnuje ochraně bezpečnosti a dat. Nejste si jisti, zdali jste se stali obětí, navštivte monitor.firefox.com a odhalte, co už o Vás hackeři vědí, a udělejte krok, abyste byli před nimi. Na této stránce vyplňte e-mailovou adresu a dejte vyhledat a po pár sekundách zjistíte, zdali byly Vaše informace součástí úniku dat. Registrací si zajistíte upozornění kdykoliv se váš účet objeví jako součást nově zjištěného úniku dat. 

| Vydáno dne 04. 03. 2019 |
Prevence kriminality
Žáci gymnázia si prohlédli MKDS

Dne 18. 2. 2018 navštívilo několik žáků GFP Neratovice služebnu MP, aby se v projektu GFP "Poznej své město" dozvěděli něco o provozu MKDS při příležitosti celkové ukázky fungování Městského úřadu Neratovice, tedy i městské policie. Strážníkem a operátorkou byl žákům přiblížen provoz městského kamerového dohlížecího systému s ukázkou ovládání kamer a při tom byly zmíněny výhody tohoto systému. Dále bylo žákům vysvětleno fungování pultu centralizované ochrany (PCO), kterým jsou zabezpečeny pouze městské objekty, vše o tísňové lince 156, na kterou se v případě volání z mobilního telefonu občané dovolají na městskou policii v Mělníku, odkud je přepojí do Neratovic, ale i ostatních telefonních linkách, které jsou mimo jiné nahrávány. Následně byly studentům předvedeny radiostanice včetně jejich funkcí a  výhod, např., že je veškerá komunikace mezi operačním střediskem a strážníky nahrávána, nebo že služební vozidla jsou monitorována pomocí GPS apod.

| Vydáno dne 28. 02. 2019 |
Prevence kriminality
Nabízel, že vykoupí zboží...

Dne 21. 2. 2019 v 11:21 hod. telefonicky oznámila na služebnu MP pí P., že jí v ul. Na Výsluní oslovil muž s nabídkou, zdali nemá něco na prodej s tím, že mu nabídla fotoaparát Flexaret, za který jí slíbil 5000 Kč. Muži sdělila svou adresu a domluvili se na schůzce hodinu po dvanácté, na kterou přišel, ale to už o ní věděli strážníci a na místě muže zastihli. Osmapadesátiletý muž byl prověřen na OO PČR Neratovice s dotazem, zdali se nejedná o osobu pro ně zájmovou s negativním výsledkem a protože mu žena nechtěla nic prodat, byl z místa vykázán. Tento případ nabízení vykupování zboží, může být metodou, jak se dostat do domova nejenom seniorům. Proto bychom chtěli upozornit občany, aby byli opatrní při podobných nabídkách, a pokud si nebudou jisti, aby neváhali nás kontaktovat na lince 156 nebo 315682607, jsme připraveni vám pomoci.

| Vydáno dne 25. 02. 2019 |
Prevence kriminality
Kontrola pískovišť

Dne 22. 2. 2019 v dopoledních hodinách byla provedena kontrola pískoviště na dětském hřišti v ul. Dr. E. Beneše. Za přítomnosti preventistky MP provedl pracovník výkonu trestu obecně prospěšných prací kontrolu pískoviště na přítomnost injekčních stříkaček a úklid dětského hřiště. V následujících dnech bude tato kontrola a úklid pokračovat na ostatních dětských hřištích na území města Neratovic.

| Vydáno dne 22. 02. 2019 |
Prevence kriminality
Pojď cvičit. Odhoď ulici.

Od 6. 3. 2019 pokračuje projekt, který byl na konci listopadu minulého roku z technických důvodů přerušen, v rámci prevence kriminality pro děti školního věku, pod názvem „Pojď cvičit. Odhoď ulici.“, který byl spuštěn v květnu roku 2013. Tréninky budou každou středu od 14:00 hod. v tělocvičně v areálu bývalého svazarmu v 1. patře naproti schodišti, „boxerna". Tréninky, zaměřené především na sebeobranu, vede velitel MP, který má patřičnou aprobaci v této oblasti. Jedním z cílů tohoto projektu je zabývat se tématy s tím souvisejícími, např. jak se mají děti zachovat v situacích, kdy budou svědky, nebo obětí protiprávního jednání apod. Dalším cílem je získat jejich důvěru a mladistvé vyskytující se v rizikových sociálních skupinách z tohoto prostředí vytáhnout a ukázat jim, že je i jiný způsob trávení volného času, který většinou "proflákají" po ulicích a který jejich zdraví a psychice jen prospěje. Nejen z těchto důvodů je chceme nadchnout pro cvičení, ale také jim dát průpravu k zapojení se do jiných kroužků bojových sportů.

| Vydáno dne 20. 02. 2019 |
Prevence kriminality
Přednáška v MŠ Včelička

V mateřské školce Včelička v Tišicích proběhla dne 5. února 2019, v rámci prevence kriminality, přednáška o bezpečném chování týkající se nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si během přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí související s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během povídání se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít a protože děti byly velmi šikovné, dostaly na závěr sladkou odměnu.

Fotografie

| Vydáno dne 06. 02. 2019 |
Prevence kriminality
Ukázka MKDS pro žáky třetích tříd

Dne 7. 1. a 8. 1. 2019 se v rámci prevence kriminality uskutečnila přednáška pro žáky třetích tříd ze základních škol v Neratovicích o provozu MKDS při příležitosti celkové ukázky fungování městského úřadu Neratovice, kde se především setkali se starostou a místostarostou města, kteří si s nimi o něm povídali. Preventistou byl žákům přiblížen provoz městského kamerového dohlížecího systému s ukázkou ovládání kamer a při tom byly zmíněny výhody tohoto systému. Dále bylo žákům vysvětleno fungování pultu centralizované ochrany (PCO), kterým jsou zabezpečeny pouze městské objekty, vše o tísňové lince 156, na kterou se v případě volání z mobilního telefonu občané dovolají na městskou policii v Mělníku, odkud je přepojí do Neratovic, ale i o ostatních telefonních linkách, které jsou mimo jiné nahrávány. Žákům byly předvedeny radiostanice, včetně jejich funkcí a výhod, např., že je veškerá komunikace mezi operačním střediskem a strážníky nahrávána, nebo že služební vozidla jsou monitorována pomocí GPS apod. Žákům se návštěva MKDS líbila a měli mnoho otázek k umístění kamerového systému a práci strážníků. Určitě si odnesli zajímavé poznatky nejen o MKDS, ale i o práci strážníků.

| Vydáno dne 14. 01. 2019 |
Prevence kriminality Nabídka přednášek pro rok 2019

Nabídka přednášek v rámci prevence kriminality pro rok 2019

Pro školky:

Besedy:

  • o bezpečném chování
    • povídáním s dětmi za pomoci obrázků se nastíní základní znalosti o používání reflexních předmětů, základy dopravní výchovy, jak se chovat ke zvířatům, kde si mají hrát a co dělat, když najdou injekční stříkačku, nebo když je osloví cizí osoba, apod.
| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 09. 01. 2019 (262 přečtení) |
Prevence kriminality Přednáška na téma šikana a kyberšikana

Dne 4. 1. 2019 proběhla pro žáky třetí, čtvrté a páté třídy na základní škole v Dřísech beseda na téma šikana a kyberšikana. Jedná se o téma, které je velmi zajímavé, v současné době velmi diskutované a ve školách často řešené. Někteří žáci se v tomto věku již nějakým způsobem, aniž by si to uvědomovali, setkali s šikanou nebo kyberšikanou a proto preventistka s nimi mohla o této problematice hovořit rozsáhleji, a odpovídat na jejich konkrétní dotazy. Pohyb na sociálních sítích je v jejich věku u většiny z nich zcela automatický, ale případná rizika si nejsou schopni plně uvědomit a připustit. Preventistka žákům přednesla konkrétní případy ze zahraničí, které se skutečně odehrály formou psychického útoku kyberšikany i šikany ve školách na dětech v jejich věku. Bohužel tyto příběhy neměly dobrý konec, ale o to byly pro ně emotivnější a posloužily jako příklady, čeho se vyvarovat. Zároveň jim byla vysvětlena všechna možná rizika a příčiny šikany i kyberšikany a jak se v takových situacích zachovat s tím, aby nebyli lhostejní k ostatním a v případě, že o takovém chování vědí, tak ať ho nahlásí třídnímu učiteli, nebo rodičům. Věříme, že se žákům beseda líbila a přinesla jim alespoň malou představu o tomto tématu.Pře

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 08. 01. 2019 (36 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality Dožij se dvaceti

Ve dnech 15. 11. a 22. 11. 2018 na SOU a SOŠ Neratovice, a 3. 12. 2018 na GFP Neratovice proběhla teoretická část projektu nadačního fondu Kolečko, podporovaný grantem z Norska s Názvem dožij se 20. Tento projekt se zaměřuje právě na rizikovou skupinu mladých adeptů nebo čerstvých držitelů řidičského oprávnění, ale samozřejmě i na jejich potencionální spolujezdce nebo účastníky silničního provozu v jakékoliv roli. Dotknul se i nejčastějších úrazů při sportovních aktivitách.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 10. 12. 2018 (84 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Přednáška pro Rybku

Dne 19. 11. 2018 se v rámci prevence kriminality uskutečnila přednáška pro klienty služby chráněného bydlení Rybka, poskytovatele sociálních služeb o fungování Městské policie Neratovice. S preventistkou bylo povídání zaměřeno na bezpečné chování při pobytu doma v období vánoc. Dále bylo formou hry probráno bezpečné chování v silničním provozu z pohledu chodce. Klienti si na závěr prohlédli MKDS  a služební vozidlo. Návštěva se jim velice líbila, jako dárečky dostali reflexní prvky s přáním překrásných vánoc s tím, že se budeme těšit na jejich příští návštěvu.

| Vydáno dne 22. 11. 2018 |
Prevence kriminality Dopravní výchova

Dne 14. 11. 2018 proběhla v rámci prevence kriminality dopravní výchova žáků 3. C, ze základní školy Ing. M. Plesingera Božinova. Cílem této přednášky bylo ukázat žákům, jak se bezpečně chovat a pohybovat v silničním provozu z pohledu chodce a cyklisty. V teoretické části, byl žákům vysvětlen význam svislých a vodorovných dopravních značek, ale i dodatkových tabulek. Dále byly žákům vysvětleny pojmy chodník, přechod pro chodce, jednosměrná ulice, vymezení vozovky apod. V neposlední řadě byly žákům vysvětleny některé vybrané křižovatky s názornou ukázkou, vysvětlen pojem řidič a účastník silničního provozu a jaký je mezi nimi rozdíl či jak má být správně vybaveno jízdní kolo apod. 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 15. 11. 2018 (69 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |

 

© 2014 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.