Hlavní Menu
  Kalendář
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
  Počasí

  Diskuzní fórum
08.07. Obytná zóna staré Ne ...
Ohledně obytné zóny či zpomalovacích pruhů se můžete s žádostí obrátit na odb ... »

07.07. Obytná zóna staré Ne ...
Dobrý den,
kde bych mohl zažádat, aby město/MP nebo SP navrhli obytnou ... »


12.06. "Driftování" v obci
Drifting je řízený přetáčivý smyk. Ano, je postižitelný, ale záleží, kde a kd ... »

12.06. "Driftování" v obci
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je nějak postižitelné "d ... »


14.12. foto
děkuji za reakci,budu sledovat :)

Originál vložil Rostislav... ... »


14.12. foto
Fotografie vkládáme průběžně a jedná se především o vozidla, která překročila ... »

  Ankety
Od kolika let byste povolili přístup na sociální sítě?

Od 13 let (165 hl.)
 
Od 15 let (134 hl.)
 
Od 18 let (138 hl.)
 
Od 21 let (136 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 573
  Tísňové linky
156 - městská policie
150 - hasiči
155 - záchranná služba
158 - policie ČR
112 - j. č. t. v. v evropě
724 192 728 - číslo pro neslyšící k zaslání SMS
  Bezpečné město  REFIZ
  Přihlášení
Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
  OnLine
operator - chatuje
1106
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Fotogalerie
  Fotogalerie
"Vzorný" řidič
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Byškovická rychlostí 73 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 50km/h.
zobrazení: 423
známka: 0
  Videa
Dětský den s FC LobkovicePřehraj
Dětský denPřehraj
Den DV 2015Přehraj
Den DV 2015Přehraj
Vypiš všechna media
MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...

Jitka Landergotová 14:13 - 14.10.
Dobrý den,
na křižovatce ulic Kojetická a Bří Čapků - v ulici Bří.Čapků - je neustále...

Rostislav Oplt 9:20 - 3.7.
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v neděli nefungoval přístup do evidence psů, byl kontakt zjišt...
  Upozornění
16.02.2018: Vyhraj cyklistické potřeby

Městská policie Neratovice v rámci prevence kriminality pořádá v období od 1. 5. do 10. 6. 2018 již IX. ročník soutěže o cyklistické potřeby. Celý článek

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 337 nalezených)

Prevence kriminality
Preventivní program nadačního fondu Kolečko

Ve dnech 23 a 24. 4. 2018 proběhl na Základní škole Ing. M. Plesingera Božinova pro žáky všech druhých a třetích tříd preventivní program nadačního fondu Kolečko, který přijal pozvání preventistkou MP do Neratovických škol. Projekt s názvem „Rozhlédni se!“, je koncept zábavných školeních a následných interaktivních tréninků. Je primárně zaměřen na děti ve věku 6-10 let a stojí na pěti základních pravidlech správného chování při pohybu na silnici, ať už se ho dítě zúčastní jako spolujezdec v autě, cyklista, chodec nebo například bruslař.

1. Rozhlédni se!
2. Připoutej se!
3. Buď vidět!
4. Chraň se!
5. Pomáhej!

Děti se dozvěděly nové zajímavosti o bezpečnosti při jízdě autem, zopakovaly si, co již věděly a příjemně se i bavily. Každý žák po úspěšném dokončení interaktivních tréninků dostal od nadačního fondu Kolečko dárkovou tašku s reflexními prvky a řidičský průkaz na kolo.

Fotografie

| Vydáno dne 25. 04. 2018 |
Prevence kriminality
Přednáška v MŠ Nová Ves

V mateřské školce Lískulka Nová Ves byla 19. dubna 2018 v rámci prevence kriminality uskutečněna pracovníky městské policie přednáška. Ve školce proběhla beseda na téma nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si během přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly strážníky důrazně upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí souvisejícím s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během besedy se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít a protože děti byly velmi šikovné, dostaly na závěr sladkou odměnu.

Fotografie

| Vydáno dne 23. 04. 2018 |
Prevence kriminality Vyhraj cyklistické potřeby

Městská policie Neratovice v rámci prevence kriminality pořádá v období od 1. 5. do 10. 6. 2018 již IX. ročník soutěže o cyklistické potřeby. V tomto ročníku, stejně jako v minulém, se bude soutěžit o poukazy na libovolný nákup cyklistických potřeb v prodejně Cykloservis v Lobkovicích. Soutěž je určena především dětem, ale i mládeži do osmnácti let. Podmínkou je dodržování zákona, cyklista mladší 18 let je totiž povinen za jízdy používat ochrannou přilbu a proto do slosování o poukázky v celkové hodnotě 13000,- Kč budou zařazeni jen ti cyklisté, kteří při kontrole splní tuto zákonnou povinnost. Po dobu soutěže budou strážníci zastavovat cyklisty, ale také je možné, aby se cyklista sám strážníkovi přihlásil, a ten s ním vyplní krátký dotazník, který, pokud bude mít cyklista přilbu, bude zařazen do slosování o zmíněné poukázky. Do soutěže je možné zařadit jen jeden platný dotazník.

Partneři soutěže: Pneuservis a prodejna cyklistických potřeb www.nerakola.cz, zakázkové truhlářství z Lobkovic www.bdtruhlarstvi.cz a Autolakovna Josef Staněk Neratovice-Lobkovice.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 23. 04. 2018 (36 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Přednáška na ZŠ Kly

Dne 17. 4. 2018 proběhla pro žáky 4. a 5. třídy na základní škole J. A. Komenského v Kly, Záboří beseda na téma šikana, kyberšikana a v šesté třídě beseda na téma vandalismus a základy právního povědomí. Tyto témata jsou velmi zajímavá jak z pohledu žáků tak i strážníků. Mnoho žáků se v tomto věku již nějakým způsobem setkalo s šikanou nebo kyberšikanou, aniž by si to uvědomovali, a proto je možné s nimi na toto téma rozsáhleji hovořit a strážníci tak mohou odpovídat i na jejich konkrétní dotazy. V tomto věku je pohyb na sociálních sítích u většiny z nich zcela automatický, ale možná rizika si nejsou v tomto věku schopni plně uvědomit ani připustit. Při besedě v šesté třídě o vandalismu a právním povědomí si mnoho žáků uvědomilo, jak moc se jich vlastně zákon a jiné právní normy týkají. Věříme, že se žákům beseda líbila a přinesla jim alespoň malou představu o tomto tématu, které je velmi zajímalo, neboť je v této době velmi aktuální.

Fotografie

| Vydáno dne 18. 04. 2018 |
Prevence kriminality
Přednáška v MŠ Přívory

V mateřské školce v Přívorech byla 10. dubna 2018 v rámci prevence kriminality uskutečněna pracovníky městské policie přednáška. Ve školce proběhla beseda na téma nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si během přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly strážníky důrazně upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí souvisejícím s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během besedy se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít a protože děti byly velmi šikovné, dostaly na závěr sladkou odměnu.

Fotografie

| Vydáno dne 11. 04. 2018 |
Prevence kriminality
Přednáška o sebeobraně

Dne 27. 3. 2018 proběhla v rámci prevence kriminality na základní škole Ing. M. Plesingera Božinova pro žáky 9. A přednáška o sebeobraně. Žákům byly vysvětleny principy, jak se co nejbezpečněji chovat na ulici, jako nechodit v blízkosti např. „živých“ plotů, sami parkem, především v nočních hodinách, apod. s názornými ukázkami možných technik, kterými se lze na ulici proti napadení účinně bránit. Tyto techniky si vyzkoušeli pod dohledem strážníků, kteří jim ukázali, jak techniku správně provést s tím, že zareagovat ve stresových situacích není tak jednoduché. Žáci si mimo jiné vyzkoušeli pár technik proti úchopu za oděv, zezadu, nebo proti škrcení a k tomu jim byly ukázány další techniky proti úderům. V průběhu cvičení bylo žákům připomínáno, že včasná reakce ulehčí provedení obranné techniky a že zvýšená obezřetnost může pomoci předcházet možným rizikům. Cílem této přednášky bylo, aby si žáci odnesli alespoň základní poznatky, jak předcházet možným rizikům a když už jim hrozí, aby měli alespoň nějaké podvědomí o tom, co mohou udělat ke své obraně. Žákům se přednáška líbila a věříme, že se dozvěděli mnoho nových informací a rad, které mohou využít a dále využijí i kroužek sebeobrany, který je každý čtvrtek od 16:15 hod. v tělocvičně GFP pod patronátem městské policie.

 

| Vydáno dne 04. 04. 2018 |
Prevence kriminality
Žáci gymnázia si prohlédli MKDS

Dne 26. 03. 2018 navštívilo několik žáků GFP Neratovice služebnu MP, aby se v projektu GFP "Poznej své město" dozvěděli něco o provozu MKDS při příležitosti celkové ukázky fungování Městského úřadu Neratovice, tedy i městské policie. Strážníkem a operátorkou byl žákům přiblížen provoz městského kamerového dohlížecího systému s ukázkou ovládání kamer a při tom byly zmíněny výhody tohoto systému. Dále bylo žákům vysvětleno fungování pultu centralizované ochrany (PCO), kterým jsou zabezpečeny pouze městské objekty, vše o tísňové lince 156, na kterou se v případě volání z mobilního telefonu občané dovolají na městskou policii v Mělníku, odkud je přepojí do Neratovic, ale i ostatních telefonních linkách, které jsou mimo jiné nahrávány. Následně byly studentům předvedeny radiostanice včetně jejich funkcí a  výhod, např., že je veškerá komunikace mezi operačním střediskem a strážníky nahrávána, nebo že služební vozidla jsou monitorována pomocí GPS apod.

| Vydáno dne 03. 04. 2018 |
Prevence kriminality
Přednáška v MŠ a ZŠ v Nedomicích

V mateřské školce a základní škole v Nedomicích byla 22. března 2018 v rámci prevence kriminality uskutečněna strážníky městské policie přednáška. Ve školce proběhla beseda na téma nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si během přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly strážníky důrazně upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí souvisejícím s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během besedy se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít a protože děti byly velmi šikovné, dostaly na závěr sladkou odměnu. Na základní škole pro žáky z 1.-4. třídy proběhla dopravní výchova.  U přednášek s touto tématikou se strážníci snaží ukázat žákům, jak se bezpečně chovat a pohybovat v silničním provozu a to ze dvou pohledů, jak chodce, tak i cyklisty. Žákům byly vysvětleny základní pojmy z dopravy, jako např. kdo je to řidič, kdo je to účastník silničního provozu, co je to křižovatka, význam dopravních značek, vybavení a jízda na kole apod. Dále byly žákům vysvětleny pojmy jako přechod pro chodce, jednosměrná ulice, vymezení vozovky apod. V neposlední řadě byly žákům ukázány a vysvětleny některé dopravní značky.

Fotografie

| Vydáno dne 27. 03. 2018 |
Prevence kriminality
Přednáška v MŠ Libiš

V mateřské školce v Libiši byla 16. února 2018 v rámci prevence kriminality uskutečněna pracovníky městské policie přednáška. Ve školce proběhla beseda na téma nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si během přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly strážníky důrazně upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí souvisejícím s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během besedy se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít a protože děti byly velmi šikovné, dostaly na závěr sladkou odměnu.

Fotografie

| Vydáno dne 19. 02. 2018 |
Prevence kriminality
Pojď cvičit. Odhoď ulici.

Městská policie Neratovice pokračuje již čtvrtým rokem v projektu, v rámci prevence kriminality pro děti školního věku, pod názvem „Pojď cvičit. Odhoď ulici.“, který byl spuštěn v květnu roku 2013 a v současné době se jedná o kroužek GFP pod patronátem Městské policie Neratovice. V současné době jsou tréninky každý čtvrtek od 16:15 do 17:30 hod. v tělocvičně GFP v ul. Masarykova. Tréninky, zaměřené především na sebeobranu, vede velitel MP, který má trenérské zkoušky v karate a absolvoval nespočet seminářů v sebeobraně. Jedním z cílů tohoto projektu je zabývat se tématy s tím souvisejícími, např. jak se mají děti zachovat v situacích, kdy budou svědky, nebo obětí protiprávního jednání apod. Dalším cílem je získat jejich důvěru a mladistvé vyskytující se v rizikových sociálních skupinách z tohoto prostředí vytáhnout a ukázat jim, že je i jiný způsob trávení volného času, který většinou "proflákají" po ulicích a který jejich zdraví a psychice jen prospěje. Nejen z těchto důvodů je chceme nadchnout pro cvičení, ale také jim dát průpravu k zapojení se do jiných kroužků bojových umění.

Před jarními prázdninami si děti mezi sebou vyzkoušely určité obranné techniky a na závěr "protáhly" svalové partie. Pokračování tréninků od čtvrtka 1. 3. 2018.

Fotografie

| Vydáno dne 16. 02. 2018 |
Prevence kriminality
Přednáška o sebeobraně

Dne 13. 2. 2018 proběhla v rámci prevence kriminality na základní škole Ing. M. Plesingera Božinova pro žáky 8. C přednáška o sebeobraně. Přednáška byla rozdělena na dvě části. V první, krátké teoretické části, byly žákům vysvětleny principy, jak se co nejbezpečněji chovat na ulici, jako nechodit v blízkosti „živých“ plotů, sami parkem, především v nočních hodinách, apod. s názornými ukázkami možných technik, kterými se lze na ulici proti napadení bránit. Určité techniky byly strážníky okomentovány s tím, že na jejich provedení je nutný pravidelný trénink, ale v těchto případech se dá účinně bránit i jinými způsoby. Následně si vyzkoušeli různé obranné techniky, které jim strážníci předvedli. Tyto techniky si vyzkoušeli pod dohledem strážníků, kteří žákům radili, jak zareagovat ve stresových situacích a na co nezapomenout, když je ohroženo jejich zdraví a život. Žáci si mimo jiné vyzkoušeli pár technik proti úchopu za oděv, zezadu, nebo proti škrcení a k tomu jim byly ukázány další techniky proti úderům. V průběhu cvičení bylo žákům připomínáno, že včasná reakce ulehčí provedení obranné techniky a že zvýšená obezřetnost může pomoci předcházet možným rizikům. Cílem této přednášky bylo, aby si žáci odnesli alespoň základní poznatky, jak předcházet možným rizikům a když už jim hrozí, aby měli alespoň nějaké podvědomí o tom, co mohou udělat ke své obraně.

| Vydáno dne 14. 02. 2018 |
Prevence kriminality
Přednáška v ZŠ Obříství

Dne 8. 2. 2018 proběhla pro žáky 7., 8. a 9. třídy na základní škole Obříství beseda na téma šikana, kyberšikana a v deváté třídě beseda na téma základy právního povědomí. Tyto témata jsou pro vyšší ročníky velmi zajímavá jak z pohledu žáků tak i strážníků. Mnoho žáků se v tomto věku již nějakým způsobem setkalo s šikanou nebo kyberšikanou, aniž by si to uvědomovali, a proto je možné s nimi na toto téma rozsáhleji hovořit a strážníci tak mohou odpovídat i na jejich konkrétní dotazy. V tomto věku je pohyb na sociálních sítích ve většině z nich zcela automatický, ale možná rizika si nejsou v tomto věku schopni plně uvědomit ani připustit. Při besedě v deváté třídě o právním povědomí si mnoho žáků uvědomilo, jak moc se jich vlastně zákon a jiné právní normy týkají, protože většina z nich dovršila patnáctého roku věku. Věříme, že se žákům beseda líbila a přinesla jim alespoň malou představu o tomto tématu, které je velmi zajímalo, neboť je v této době velmi aktuální.

| Vydáno dne 13. 02. 2018 |
Prevence kriminality
Teorie dopravní výchovy

Dne 6. 2. 2018 proběhla v rámci prevence kriminality beseda na téma Dopravní výchova v 7. C ze základní školy Ing. M. Plesingera Božinova. Cílem besedy bylo opakování učiva o dopravních předpisech, které se probírají v první až páté třídě a poté vyzkoušet jejich pozornost a vědomost v tomto tématu. V první části bylo s žáky probráno jak se bezpečně chovat a pohybovat v silničním provozu z pohledu chodce a cyklisty. Dále byly žákům připomenuty nejdůležitější dopravní značky, přechod pro chodce, jednosměrná ulice, jak má být správně vybaveno jízdní kolo apod. V druhé části vyučovací hodiny byl dětem rozdán krátký písemný test s jednoduchými otázkami, které jsme si zopakovali v první části. Závěrem lze říci, že po dvou letech si již děti z dopravní výchovy moc nepamatují, byť všichni venku kolo v silničním provozu používají. Písemný test ukázal, že většina chyb byla napsána hlavně z důvodu nepozornosti v době přednášky v první části a to i přesto, že jim byly některé předpisy vysvětleny. Kdyby možná věděli, že je v druhé části přednášky čeká písemná část, dopadly by testy lépe. Celkově přednáška dopadla dobře, žákům se líbila a žáci s nejlépe napsaným testem byli odměněni reflexními předměty od Městské policie Neratovice.

| Vydáno dne 09. 02. 2018 |
Prevence kriminality
Přednáška v ZŠ Obříství

Dne 6. 2. 2018 proběhla pro žáky 4., 5. a 6. třídy na základní škole Obříství přednáška na téma šikana a kyberšikana, kde byl kladen důraz na rizika šikany a její dopad na šikanovanou osobu. Žákům bylo přiblíženo, jak se snadno a rychle mohou dostat do role oběti nebo agresora, který šikanuje a terorizuje své okolí, např. vynucováním svačiny či peněz na spolužácích, ale také posmíváním se na účet hendikepované osoby či žáka, který se nějakým způsobem odlišuje od ostatních. Žákům bylo vysvětleno, co je to kyberšikana, jak se chránit a co dělat v případě, že se na nich někdo kyberšikany dopouští. Žákům byli předneseny konkrétní případy ze zahraničí o psychickém útoku formou kyberšikany i šikany ve škole na děti v jejich věku, které se skutečně odehrály. Bohužel tyto příběhy neměly moc dobrý konec, ale o to byly pro ně emotivnější a posloužily jako příklady, čeho se vyvarovat. Zároveň jim byla vysvětlena všechna možná rizika a příčiny šikany i kyberšikany a jak se v takových situacích zachovat s tím, aby nebyli lhostejní k ostatním a v případě, že o takovém chování vědí, tak ať ho nahlásí třídnímu učiteli, nebo rodičům. Věříme, že se žákům beseda líbila a přinesla jim alespoň malou představu o tomto tématu, které je velmi zajímalo, neboť je v této době velmi aktuální.

| Vydáno dne 08. 02. 2018 |

 

© 2014 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu, je zakázáno.