Hlavní Menu
  Kalendář
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  Počasí
Počasí Neratovice - Slunečno.cz
  Diskuzní fórum
08.07. Obytná zóna staré Ne ...
Ohledně obytné zóny či zpomalovacích pruhů se můžete s žádostí obrátit na odb ... »

07.07. Obytná zóna staré Ne ...
Dobrý den,
kde bych mohl zažádat, aby město/MP nebo SP navrhli obytnou ... »


12.06. "Driftování" v obci
Drifting je řízený přetáčivý smyk. Ano, je postižitelný, ale záleží, kde a kd ... »

12.06. "Driftování" v obci
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je nějak postižitelné "d ... »


14.12. foto
děkuji za reakci,budu sledovat :)

Originál vložil Rostislav... ... »


14.12. foto
Fotografie vkládáme průběžně a jedná se především o vozidla, která překročila ... »

  Ankety
Od kolika let byste povolili přístup na sociální sítě?

Od 13 let (165 hl.)
 
Od 15 let (134 hl.)
 
Od 18 let (138 hl.)
 
Od 21 let (136 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 573
  Tísňové linky
156 - městská policie
150 - hasiči
155 - záchranná služba
158 - policie ČR
112 - j. č. t. v. v evropě
724 192 728 - číslo pro neslyšící k zaslání SMS
  Bezpečné město  REFIZ
  Přihlášení
Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Fotogalerie
  Fotogalerie
"Vzorný" řidič
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Mládežnická okolo plaveckého bazénu rychlostí 51 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 30km/h.
zobrazení: 137
známka: 0
  Videa
Dětský den roku 2019Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Vypiš všechna media
MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...

Jitka Landergotová 14:13 - 14.10.
Dobrý den,
na křižovatce ulic Kojetická a Bří Čapků - v ulici Bří.Čapků - je neustále...

Rostislav Oplt 9:20 - 3.7.
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v neděli nefungoval přístup do evidence psů, byl kontakt zjišt...

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 404 nalezených)

Prevence kriminality Přednáška na téma šikana a kyberšikana

Dne 1. 11. 2019 proběhla pro žáky 5. D na základní škole 28. října v Neratovicích přednáška na téma šikana a kyberšikana, kde byl kladen důraz na rizika šikany a jejich dopad na šikanovanou osobu. Žákům bylo přiblíženo, co to je šikana, jaké má znaky, jak se snadno a rychle mohou dostat do role oběti nebo agresora, který šikanuje a terorizuje své okolí, např. vynucováním svačiny či peněz na spolužácích, ale také posmíváním se na účet hendikepované osoby či žáka, který se nějakým způsobem odlišuje od ostatních. Žákům bylo vysvětleno, co je to kyberšikana a jak se chránit a co dělat v případě, že se na nich někdo kyberšikany dopouští. Vysvětleny byly i příbuzné fenomény šikany, jako např. happy slapping, sexting, hoax, kyberstalking aj.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 04. 11. 2019 (14 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Přednáška o sebeobraně

Dne 22. 10. 2019 proběhla v rámci prevence kriminality přednáška o sebeobraně pro studenty 4. ročníku SOŠ a SOU Neratovice. Byly jim vysvětleny principy, jak se co nejbezpečněji chovat na ulici, čili nechodit v blízkosti „živých“ plotů, parkem, především v nočních hodinách, apod. s názornými ukázkami technik, kterými se lze na ulici proti napadení účinně bránit. Techniky si vyzkoušeli pod dohledem strážníků, kteří je nasměrovali, aby techniku správně provedli s tím, že zareagovat ve stresových situacích není nic jednoduchého. Mimo jiné si mohli vyzkoušet několik technik proti úchopu za oděv, zezadu, nebo proti škrcení spolu s technikami proti úderům. V průběhu přednášky jim bylo připomenuto, že včasná reakce ulehčí provedení obranné techniky a že zvýšená obezřetnost může pomoci předcházet možným rizikům. Cílem této přednášky bylo, aby si žáci odnesli alespoň základní poznatky, jak předcházet možným rizikům a když už jim hrozí, aby měli alespoň nějaké podvědomí o tom, co mohou udělat ke své obraně a jak se bránit i přesto, že „skončí“ na zemi. Přednáška se jim líbila a věříme, že se dozvěděli mnoho nových informací a rad, které mohou využít s tím, že mohou využít kroužek sebeobrany, který se koná každou středu od 15:00 hod. v „boxerně“ místní sportovní haly pod patronátem městské policie.

| Vydáno dne 29. 10. 2019 |
Prevence kriminality
Přednáška o sebeobraně

Dne 22. 10. 2019 proběhla v rámci prevence kriminality přednáška o sebeobraně pro studenty 3. ročníku SOŠ a SOU Neratovice. Studentům byly vysvětleny principy, jak se co nejbezpečněji chovat na ulici, čili např. nechodit v blízkosti „živých“ plotů, parkem, především v nočních hodinách, apod. s názornými ukázkami technik, kterými se lze proti napadení účinně bránit. Techniky si vyzkoušeli pod dohledem strážníků, kteří je nasměrovali, aby techniku správně provedli s tím, že zareagovat ve stresových situacích není nic jednoduchého. Mimo jiné si mohli vyzkoušet několik technik proti úchopu za oděv, zezadu, nebo proti škrcení spolu s technikami proti úderům. V průběhu přednášky jim bylo připomenuto, že včasná reakce ulehčí provedení obranné techniky a že zvýšená obezřetnost může pomoci předcházet možným rizikům. Cílem této přednášky bylo, aby si odnesli alespoň základní poznatky, jak předcházet možným rizikům a když už jim hrozí, aby měli alespoň nějaké povědomí o tom, co mohou udělat ke své obraně a jak se bránit i přesto, že „skončí“ na zemi. Přednáška se jim líbila a věříme, že se dozvěděli mnoho nových informací a rad, které mohou využít s tím, že mohou docházet na kroužek sebeobrany, který se koná každou středu od 15:00 hod. v „boxerně“ místní sportovní haly pod patronátem městské policie.

| Vydáno dne 25. 10. 2019 |
Prevence kriminality
Přednáška o sebeobraně

Dne 22. 10. 2019 proběhla v rámci prevence kriminality přednáška o sebeobraně pro studenty 2. ročníku SOŠ a SOU Neratovice. Studentům byly vysvětleny principy, jak se co nejbezpečněji chovat na ulici, jako nechodit v blízkosti např. „živých“ plotů, sami parkem, především v nočních hodinách, apod. s názornými ukázkami možných technik, kterými se lze na ulici proti napadení účinně bránit. Tyto techniky si vyzkoušeli pod dohledem strážníků, kteří jim ukázali, jak techniku správně provést s tím, že zareagovat ve stresových situacích není tak jednoduché. Mimo jiné si mohli vyzkoušet pár technik proti úchopu za oděv, zezadu, nebo proti škrcení a k tomu jim byly předvedeny další techniky proti úderům. V průběhu cvičení bylo studentům připomínáno, že včasná reakce ulehčí provedení obranné techniky a že zvýšená obezřetnost může pomoci předcházet možným rizikům. Cílem této přednášky bylo, aby si studenti odnesli alespoň základní poznatky, jak předcházet možným rizikům a když už jim hrozí, aby měli alespoň nějaké povědomí o tom, co mohou udělat ke své obraně. Přednáška se jim líbila a věříme, že se dozvěděli mnoho nových informací a rad, které mohou využít s tím, že mohou využít kroužek sebeobrany, který se koná každou středu od 15:00 hod. v „boxerně“ místní sportovní haly pod patronátem městské policie.

| Vydáno dne 23. 10. 2019 |
Prevence kriminality
Pojď cvičit. Odhoď ulici.

Od 18. 9. 2019 pokračuje projekt v rámci prevence kriminality pro děti školního věku, pod názvem „Pojď cvičit. Odhoď ulici.“, který byl spuštěn v květnu roku 2013. Tréninky budou každou středu od 14:00 hod. v „boxerně“ ve sportovní hale v ul. Kpt. Jaroše 233/26. Tréninky, zaměřené především na sebeobranu, vede velitel MP, který má patřičnou aprobaci v této oblasti. Jedním z cílů tohoto projektu je zabývat se tématy s tím souvisejícími, např. jak se mají děti zachovat v situacích, kdy budou svědky, nebo obětí protiprávního jednání apod. Dalším cílem je získat jejich důvěru a mladistvé vyskytující se v rizikových sociálních skupinách z tohoto prostředí vytáhnout a ukázat jim, že je i jiný způsob trávení volného času, který většinou "proflákají" po ulicích a který jejich zdraví a psychice jen prospěje. Nejen z těchto důvodů je chceme nadchnout pro cvičení, ale také jim dát průpravu k zapojení se do jiných kroužků bojových sportů.

| Vydáno dne 11. 09. 2019 |
Prevence kriminality
Podpora malého Vojtíška

Dne 01. 09. 2019 se městská policie zapojila do dětského dne, pořádaného v restauraci Terasa, na podporu malého Vojtíška Kvapila z Neratovic trpícího komplikovanou srdeční vadou s Downovým syndromem. Na dětském dni bylo několik disciplín, strážníci přispěli disciplínou slalomem mezi kužely s brýlemi simulující tvrdé drogy, alkohol a halucinogeny. Na konci na děti čekal dárek v podobě reflexního prvku (pásky, klíčenky, apod.). Na této akci návštěvníci dobrovolně přispívali na finanční sbírku pro Vojtíška a zároveň byla připravena dětská diskotéka, kreslení na obličej apod. Po zdolání všech úkolů byly děti odměněny připravenými dárečky.

Kdo se nemohl zůčastnit a přispět, může dodatečně na transparentní účet zde. FB stránky zde.

| Vydáno dne 03. 09. 2019 |
Prevence kriminality
Přednáška pro příměstský tábor

Dne 12. 7. 2019 proběhla v rámci prevence kriminality přednáška na téma činnost a vybavení MP, bezpečné chování o prázdninách a na silnicích. Přednášky se účastnilo přibližně 25 dětí z příměstského tábora DDM v Neratovicích. V první části přednášky dětem preventistka s kolegyní předvedly vybavení městské policie a přiblížily jim výkon služby. Největší zájem byl však o donucovací prostředky, které jim byly předvedeny s vysvětlením, na co se konkrétní donucovací prostředek používá a poté si mohly samy některé donucovací prostředky prohlédnout. Neméně zajímavé pro ně bylo vyzkoušení neprůstřelné vesty, se kterou běžely slalom. Dále byl k vidění Alcotest Dräger, který si mohly prohlédnout a v jednom případě i vyzkoušet dechovou zkoušku, a jak jinak, než s negativním výsledkem. V druhé části přednášky se děti rozdělily do skupin a vyzkoušely si simulační brýle simulující tvrdé drogy, alkohol a halucinogeny a mnoho z nich bylo velmi překvapeno, jaké problémy jim brýle způsobovaly při procházení slalomem. Na konci přednášky strážnice vyzkoušeli děti z dopravních značek a s tím souvisejícími znalostmi o bezpečnosti v silničním provozu, ze základů první pomoci, o bezpečném chování o prázdninách a při správné odpovědi byly odměněny reflexním prvkem a sladkostmi. Na závěr lze konstatovat, že děti byly vnímavé a spousta z nich si velice dobře poradila s položenými otázkami. Při odchodu jim bylo předvedeno vozidlo MP, které si mohly prohlédnout a sednou si do něj. Dětem se přednáška velice líbila a určitě si z přednášky odnesly zajímavé poznatky a zážitky.

 

| Vydáno dne 17. 07. 2019 |
Prevence kriminality Měření rychlosti za účasti žáků II. ZŠ

Dne 25. 6. 2019 proběhlo s třídou 6. B základní školy Ing. M. Plesingera Božinova, Neratovice měření rychlosti, v ul. Mánesova kde je snížená rychlost na 30 km/hod. Řidičům, kteří jeli předepsanou rychlostí, žáci poděkovali a odměnili je reflexním prvkem, ale naopak řidičům, kteří překročili rychlost, rozdávali citróny. V čele žáků vystupovali dva malí strážníci a po nějaké době, kdo měl zájem se vcítit do role strážníka, se vystřídali.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 01. 07. 2019 (47 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality Vyhraj cyklistické potřeby

Městská policie Neratovice v rámci prevence kriminality pořádá v období od 1. 5. do 10. 6. 2019 již X. ročník soutěže o cyklistické potřeby. V tomto ročníku, stejně jako v minulém, se bude soutěžit o poukazy na libovolný nákup cyklistických potřeb v prodejně Cykloservis v Lobkovicích. Soutěž je určena především dětem, ale i mládeži do osmnácti let. Podmínkou je dodržování zákona, cyklista mladší 18 let je totiž povinen za jízdy používat ochrannou přilbu a proto do slosování o poukázky v celkové hodnotě 13000,- Kč budou zařazeni jen ti cyklisté, kteří při kontrole splní tuto zákonnou povinnost. Po dobu soutěže budou strážníci zastavovat cyklisty, ale také je možné, aby se cyklista sám strážníkovi přihlásil, a ten s ním vyplní krátký dotazník, který, pokud bude mít cyklista přilbu, bude zařazen do slosování o zmíněné poukázky. Do soutěže je možné zařadit jen jeden platný dotazník.

Partneři soutěže: Pneuservis a prodejna cyklistických potřeb www.nerakola.cz, zakázkové truhlářství z Lobkovic www.bdtruhlarstvi.cz a Autolakovna Josef Staněk Neratovice-Lobkovice.

Dne 28. 6. 2019 proběhlo za účasti starosty Ing. Romana Kroužeckého, místostarostky Mgr. Lenky Mrzílkové, velitele MP Neratovice Rostislava Oplta, zástupce velitele MP Františka Hrdličky, preventisky MP Petry Kocourkové a Renaty Kovaczové předávání dárkových poukazů s dárkovou taškou, ve které děti našly drobné reflexní dárečky, pexeso či propagační materiály a sladkosti.

 

Fotogalerie

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 26. 06. 2019 (68 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Přednáška pro Rybku

V rámci prevence kriminality se dne 18. 6. 2019 uskutečnila přednáška pro klienty služby chráněného bydlení Rybka, poskytovatele sociálních služeb o fungování Městské policie Neratovice. Strážníky bylo povídání zaměřeno na bezpečné chování při pobytu doma, při procházkách venku, při rozdělávání ohně, jak se chovat u vody, pro letní období byl zmíněn velmi důležitý pitný režim apod. Klienti měli mnoho dotazů nejen na fungování městské policie, na které strážníci rádi odpověděli, ale i k danému tématu, které byly rovněž zodpovězeny. Klienti si na závěr prohlédli MKDS. Návštěva se jim velice líbila, jako dárečky dostali reflexní prvky s přáním krásného léta s tím, že se budeme těšit na jejich příští návštěvu.

| Vydáno dne 25. 06. 2019 |
Prevence kriminality
Přednáška v MŠ Měšice

Dne 21. 6. 2019 byla v mateřské školce Měšice v rámci prevence kriminality uskutečněna strážníky městské policie přednáška. Ve školce proběhla beseda na téma nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si během přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly strážníky důrazně upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí souvisejícím s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různé sladkosti, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během besedy se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít a protože děti byly velmi šikovné, dostaly na závěr sladkou odměnu a mohly si vyzkoušet část oblečení městské policie. 

 

| Vydáno dne 24. 06. 2019 |
Prevence kriminality Přednášky pro žáky 1. až 5. třídu ZŠ v Libiši

Dne 14. 6. 2019 proběhla pro žáky 1. až 5. tříd základní školy v Libiši přednáška na téma šikana, kyberšikany, první pomoci a prevenci jak se správně chovat a na co si dát pozor o prázdninách. Začátek přednášky byl zaměřen na téma šikana a kyberšikana pro 4. a 5. třídu, žákům bylo vysvětleno, co je to šikana a kyberšikana, dále byl kladen důraz na rizika šikany a kyberšikany, jejich dopad na šikanovanou osobu. Žákům bylo přiblíženo, jak se snadno a rychle mohou dostat do role oběti nebo agresora, který šikanuje a terorizuje své okolí, např. vynucováním svačiny či peněz na spolužácích, ale také posmíváním se na účet hendikepované osoby či žáka, který se nějakým způsobem odlišuje od ostatních. Jak se chránit a co dělat v případě, že se na nich někdo kyberšikany dopouští. Zároveň jim byla vysvětlena všechna možná rizika a příčiny šikany i kyberšikany a jak se v takových situacích zachovat s tím, aby nebyli lhostejní k ostatním a v případě, že o takovém chování vědí, tak ať ho nahlásí třídnímu učiteli, rodičům či přímo kontaktovali Městskou policii Neratovice. 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 17. 06. 2019 (51 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |

 

© 2014 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.