Hlavní Menu
  Kalendář
<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
  Počasí
Počasí Neratovice - Slunečno.cz
  Diskuzní fórum
08.07. Obytná zóna staré Ne ...
Ohledně obytné zóny či zpomalovacích pruhů se můžete s žádostí obrátit na odb ... »

07.07. Obytná zóna staré Ne ...
Dobrý den,
kde bych mohl zažádat, aby město/MP nebo SP navrhli obytnou ... »


12.06. "Driftování" v obci
Drifting je řízený přetáčivý smyk. Ano, je postižitelný, ale záleží, kde a kd ... »

12.06. "Driftování" v obci
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je nějak postižitelné "d ... »


14.12. foto
děkuji za reakci,budu sledovat :)

Originál vložil Rostislav... ... »


14.12. foto
Fotografie vkládáme průběžně a jedná se především o vozidla, která překročila ... »

  Ankety
Od kolika let byste povolili přístup na sociální sítě?

Od 21 let (77 hl.)
 
Od 18 let (36 hl.)
 
Od 15 leti (61 hl.)
 
Od 13 let (35 hl.)
 
Sociální sítě by vůbec neměly být (65 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 274
  Tísňové linky
156 - městská policie
150 - hasiči
155 - záchranná služba
158 - policie ČR
112 - j. č. t. v. v evropě
724 192 728 - číslo pro neslyšící k zaslání SMS
  Bezpečné město  REFIZ
  Přihlášení
Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Fotogalerie
  Fotogalerie
"Vzorný" řidič
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Kostelecká rychlostí 74 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 50km/h.
zobrazení: 821
známka: 0
  Videa
Dětský den roku 2019Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Vypiš všechna media
MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...

Jitka Landergotová 14:13 - 14.10.
Dobrý den,
na křižovatce ulic Kojetická a Bří Čapků - v ulici Bří.Čapků - je neustále...

Rostislav Oplt 9:20 - 3.7.
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v neděli nefungoval přístup do evidence psů, byl kontakt zjišt...
  Upozornění
13.03.2020: Upozornění

Sebeobrana v rámci projektu „Pojď cvičit. Odhoď ulici.“ vedená Městskou policií Neratovice, byla prozatím ukončena.

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 425 nalezených)

Prevence kriminality Vyhraj cyklistické potřeby

Vzhledem k stávající situaci je soutěž přesunuta na nový termín od 1. 8. do 10. 9. 2020. Městská policie Neratovice v rámci prevence kriminality pořádá v období od 1. 5. do 10. 6. 2020 již XI. ročník soutěže o cyklistické potřeby. V tomto ročníku, stejně jako v minulém, se bude soutěžit o poukazy na libovolný nákup cyklistických potřeb v prodejně Cykloservis v Lobkovicích. Soutěž je určena především dětem, ale i mládeži do osmnácti let. Podmínkou je dodržování zákona, cyklista mladší 18 let je totiž povinen za jízdy používat ochrannou přilbu a proto do slosování o poukázky v celkové hodnotě 13000 Kč budou zařazeni jen ti cyklisté, kteří při kontrole splní tuto zákonnou povinnost. Po dobu soutěže budou strážníci zastavovat cyklisty, ale také je možné, aby se cyklista sám strážníkovi přihlásil, a ten s ním vyplní krátký dotazník, který, pokud bude mít cyklista přilbu, bude zařazen do slosování o zmíněné poukázky. Do soutěže je možné zařadit jen jeden platný dotazník.

Dne 15. 10. 2020 proběhlo za účasti místostarosty Marka Lence, místostarostky Mgr. Lenky Mrzílkové, velitele MP Neratovice Rostislava Oplta, zástupce velitele MP Františka Hrdličky a preventisty Radka Osnera předávání dárkových poukazů s dárkovou taškou, ve které děti našly drobné reflexní dárečky, pexeso a propagační materiály.

Fotogalerie

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 16. 10. 2020 (131 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Nezapomínejte na Vaše vozidla

Během prázdnin proběhla na území města Neratovice rozsáhlá kontrola zaparkovaných vozidel za účelem zjištění jejich dlouhodobého stání bez platné technické kontroly či vraků vozidel, které zabírají potřebná parkovací místa ostatním vozidlům. Proto apelujeme na všechny řidiče, aby nezanedbávali povinnost vyplývající ze zákona č. 361/2000 Sb. o bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích, kde v § 5 odst. 1, písm. a), je uvedeno, že mezi povinnosti řidiče patří užití motorového vozidla, které splňuje technické podmínky stanovené zvláštním právním předpisem a v návaznosti na zákon č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích, kde v § 19, odst. 2, písm. h), je uvedeno, že vozidlo, které má propadlou technickou prohlídku déle než 6 měsíců, nesmí být zaparkováno na veřejném parkovišti.

Evropská unie vydala nařízení, které z důvodu koronavirové krize prodlužuje lhůtu pro provedení technické kontroly o sedm měsíců, nicméně při nedodržení výše uvedených podmínek, může být vozidlo od 1. 1. 2021 z veřejného parkoviště odtaženo na náklady provozovatele vozidla. A proto majitelé vraků a vozidel žádáme, aby si včas vozidla z veřejné komunikace odstranili a předešli tak zbytečným finančním výdajům, ale především uvolnili místa pro pojízdná vozidla.

| Vydáno dne 13. 10. 2020 |
Prevence kriminality
Žáci gymnázia si prohlédli MKDS

Dne 9. 3. 2020 byla v rámci prevence kriminality uskutečněna přednáška o MKDS pro studenty neratovického gymnázia. Strážníkem a operátorkou bylo studentům vysvětleno fungování městského kamerového systému s ukázkou ovládání kamer a při tom byly zmíněny výhody tohoto systému. Dále jim bylo vysvětleno fungování rozhlasového systému (VISO), fungování pultu centralizované ochrany (PCO), kterým jsou zabezpečeny městské objekty a vše o tísňové lince 156. V neposlední řadě byly studentům ukázány vysílačky a monitorování pohybu služebních vozidel i strážníků pomocí GPS. Ve zkratce jim byl přiblížen pracovní den strážníka, bylo hovořeno např. o zastavování vozidel na přechodech u škol, odchytu toulavých zvířat, o měření rychlosti vozidel, nebo o záchytu zloděje, až po provádění šetření ohledně nepořádku po městě. Studentům se návštěva MKDS líbila, a určitě si odnesli zajímavé poznatky nejen o MKDS, ale i o práci strážníků.

| Vydáno dne 09. 04. 2020 |
Prevence kriminality
Přednáška v MŠ U Rybiček

V mateřské školce U Rybiček v Neratovicích proběhla dne 7. února 2020, v rámci prevence kriminality, přednáška o bezpečném chování týkající se nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si během přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí související s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během povídání se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít. V závěru děti projevily zájem o předvedení a vyzkoušení pout a další výzbroje, a protože byly velmi šikovné, dostaly na závěr sladkou odměnu.

| Vydáno dne 17. 02. 2020 |
Prevence kriminality Přednáška na téma šikana

Dne 5. 2. 2020 proběhla pro žáky 5. D na základní škole 28. října v Neratovicích přednáška na téma šikana, byl kladen důraz na rizika šikany a jejich dopad na šikanovanou osobu. Žákům bylo přiblíženo, co to je šikana, jaké má znaky, jak se snadno a rychle mohou dostat do role oběti nebo agresora, který šikanuje a terorizuje své okolí, např. vynucováním svačiny, peněz na spolužácích, nebo posmíváním se na účet hendikepovaného žáka, který se nějakým způsobem odlišuje od ostatních. Okrajově došlo na téma kyberšikany, jak se chránit a co dělat v případě, že se na nich někdo kyberšikany dopouští. 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 13. 02. 2020 (92 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Přednáška v MŠ U Rybiček

V mateřské školce U Rybiček v Neratovicích proběhla dne 3. února 2020, v rámci prevence kriminality, přednáška o bezpečném chování týkající se nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si během přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí související s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během povídání se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít. V závěru děti projevily zájem o předvedení a vyzkoušení pout a další výzbroje, a protože byly velmi šikovné, dostaly na závěr sladkou odměnu.

| Vydáno dne 06. 02. 2020 |
Prevence kriminality
Přednáška v MŠ Sluníčko

V mateřské školce Sluníčko v Neratovicích byla 21. ledna 2020 v rámci prevence kriminality uskutečněna pracovníky městské policie přednáška. Ve školce proběhla beseda na téma nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si během přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly strážníky důrazně upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí souvisejícím s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během besedy se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít a protože děti byly velmi šikovné, dostaly na závěr odměnu v podobě reflexních náramků.

| Vydáno dne 27. 01. 2020 |
Prevence kriminality
Přednáška v MŠ Dubínek

V mateřské školce Dubínek v Lobkovicích proběhla dne 15. ledna 2020, v rámci prevence kriminality, přednáška o bezpečném chování týkající se nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si během přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí související s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během povídání se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít a protože děti byly velmi šikovné, dostaly na závěr sladkou odměnu.

| Vydáno dne 23. 01. 2020 |
Prevence kriminality
Ukázka MKDS pro žáky prvého stupně

Dne 10. 1. 2020 se v rámci prevence kriminality uskutečnila přednáška pro žáky prvého stupně z základní školy 28. října v Neratovicích o provozu MKDS při příležitosti celkové ukázky fungování městského úřadu Neratovice, kde se především setkali se zástupci města, kteří si s nimi o něm povídali. Velitelem městské policie byl žákům přiblížen provoz městského kamerového dohlížecího systému s ukázkou ovládání kamer a při tom byly zmíněny výhody tohoto systému. Dále bylo žákům vysvětleno fungování pultu centralizované ochrany (PCO), kterým jsou zabezpečeny pouze městské objekty, vše o tísňové lince 156, na kterou se v případě volání z mobilního telefonu občané dovolají na městskou policii v Mělníku, odkud je přepojí do Neratovic, ale i o ostatních telefonních linkách, které jsou mimo jiné nahrávány. Žákům byly předvedeny radiostanice, včetně jejich funkcí a výhod, např., že je veškerá komunikace mezi operačním střediskem a strážníky nahrávána, nebo že služební vozidla jsou monitorována pomocí GPS apod. Žákům se návštěva MKDS líbila a měli mnoho otázek k umístění kamerového systému a práci strážníků. Určitě si odnesli zajímavé poznatky nejen o MKDS, ale i o práci strážníků.

| Vydáno dne 17. 01. 2020 |
Prevence kriminality
Přednáška na téma šikana a kyberšikana

Na druhém stupni Základní školy a Praktické školy v Byškovicích proběhla v rámci prevence kriminality dne 8. ledna 2020 přednáška na téma šikana a kyberšikana, kde byl kladen důraz na rizika šikany a jejich dopad na šikanovanou osobu. Žákům bylo přiblíženo, co je šikana, jaké má znaky, jak se snadno a rychle mohou dostat do role oběti nebo agresora, který šikanuje a terorizuje své okolí, např. vynucováním svačiny či peněz na spolužácích, ale také posmíváním se na účet hendikepované osoby či žáka, který se nějakým způsobem odlišuje od ostatních, nebo který se zrovna do města přistěhoval a začal na jejich školu chodit. Dále jim byla vysvětlena kyberšikana, jak se pro ti ní chránit a co dělat v případě, že se na nich někdo kyberšikany dopouští. Mimo jiné jim byla vysvětlena možná rizika a příčiny šikany i kyberšikany a jak se v takových situacích zachovat s tím, aby nebyli lhostejní k ostatním a v případě, že o takovém chování vědí, tak aby ho nahlásili třídnímu učiteli, rodičům či přímo kontaktovali Městskou policii Neratovice. Na konci přednášky došlo k diskuzi, kde se žáci mohli na cokoliv zeptat, co je ještě k tématu šikana nebo kyberšikana zajímalo. 

| Vydáno dne 13. 01. 2020 |
Prevence kriminality
Přednáška na ZŠ v Byškovicích

Na prvním stupni Základní školy a Praktické školy v Byškovicích proběhla dne 8. ledna 2020 v rámci prevence kriminality přednáška o bezpečném chování týkající se nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si během přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí související s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během povídání se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít a protože děti byly velmi šikovné, dostaly na závěr sladkou odměnu.

| Vydáno dne 10. 01. 2020 |
Prevence kriminality
Přednáška pro žáky ZŠ Ing. M. Plesingera Božinova

Dne 4. 12. 2019 proběhla pro žáky 3. A na ZŠ Ing. M. Plesingera Božinova v Neratovicích přednáška na téma šikana, kyberšikana a vandalismus, kde byl kladen důraz na rizika šikany a jejich dopad na šikanovanou osobu. Žákům bylo přiblíženo, jak se snadno a rychle mohou dostat do role oběti nebo agresora, který šikanuje a terorizuje své okolí, např. vynucováním svačiny či peněz na spolužácích, ale také posmíváním se na účet hendikepované osoby či žáka, který se nějakým způsobem odlišuje od ostatních. Žákům bylo vysvětleno, co je to kyberšikana, jak se chránit a co dělat v případě, že se na nich někdo kyberšikany dopouští. Zároveň jim byla vysvětlena všechna možná rizika a příčiny šikany i kyberšikany a jak se v takových situacích zachovat s tím, aby nebyli lhostejní k ostatním a v případě, že o takovém chování vědí, tak ať ho nahlásí třídnímu učiteli, rodičům či přímo kontaktovali Městskou policii Neratovice. Poté bylo ke konci přednášky žákům vysvětleno, co to znamená vandalství a co vše je formou vandalismu. Většina dotázaných měla představu, co to vandalismus je, ale i jaké tresty za něj mohou dostat. Dále pokračovala přednáška na téma dopravní výchova a základy první pomoci pro žáky 8. A. Cílem bylo žákům přiblížit, jak se bezpečně chovat a pohybovat v silničním provozu z pohledu chodce a cyklisty. Nemalá pozornost byla věnována důležitosti reflexních prvků na oblečení, znalostem dopravních značek, povinné výbavě jízdního kola včetně povinného nošení ochranné přilby a zásadám bezpečné jízdy na kole. Strážníci dále žákům popsali, jak by měli postupovat, když se setkají s osobou, která ztratila vědomí a nedýchá. Také jim bylo popsáno, jak mají uvolnit horní cesty dýchací, v jakých případech mají uložit zraněného do zotavovací polohy apod.

| Vydáno dne 23. 12. 2019 |
Prevence kriminality
Průkaz malého strážníka

Dne 17. 12. 2019 proběhla v rámci prevence kriminality přednáška spojená s fyzickým a vědomostním testem k získání průkazu malého strážníka s žáky 4. C na základní škole 28. října v Neratovicích. Na začátku přednášky bylo žákům velitelem MP vysvětleno, co jsou donucovací prostředky, kdy a za jakých podmínek je lze použít. Toto téma zaujalo především chlapce, kteří se na konkrétní donucovací prostředky vyptávali. Preventistka žákům přiblížila rozsah podmínek pro přijetí uchazeče na strážníka městské policie, ale také co všechno práce strážníka obnáší. Po krátkém povídání byli žáci rozděleni do dvou skupin, kde první skupina plnila fyzický test, který obsahoval 20 kliků, 10 sedů lehů a běh napříč tělocvičnou do 10 vteřin. Druhá skupina žáků psala vědomostní test složený z 13 otázek. Někteří žáci, při plnění fyzického testu měli problémy s dokončení disciplíny, někteří zase naopak rezervy a u těch bylo zřejmé, že se věnují nějakému sportu. Při vědomostním testu uspěli rovněž všichni, i když u dvou žáků byly 4 chyby.

Na závěr bylo vyhlášení jak písemných, tak fyzických testů, které splnili všichni a tím obdrželi průkaz malého strážníka spolu s malou sladkostí. Přednáška se dětem, ale i třídní učitelce velice líbila, a věříme, že se brzy setkáme v jiných třídách. Nabídku výuky sebeobrany, která se koná každou středu využili čtyři žáci.

Fotografie

| Vydáno dne 20. 12. 2019 |
Prevence kriminality
Senioři v nákupních střediscích

V rámci prevence kriminality byla preventistkou dne 17. 12. 2019 uskutečněna návštěva v nákupních střediscích, kde se s kolegyní zaměřily na seniory. Sledovaly, jak nakupují a zda nechávají opuštěné nákupní tašky volně a bez dohledu v nákupních košících, což se bohužel stejně jako minulý rok, během několika minut potvrdilo hned u několika osob. Je překvapivé, že je v dnešní době stále tolik lidí neopatrných.

Několik rad k tématu:

1. Peníze, doklady i klíče noste v příruční uzavřené tašce nebo kabelce vždy odděleně.

2. Peněženku uložte na dno nebo do spodní části kabelky nebo tašky.

3. Tašky nebo batohy, kde máte peníze nebo jiné cennosti, nenoste na zádech, kam nevidíte.

4. Kabelku nebo tašku nikdy neodkládejte do nákupních košíků, ale mějte je stále při sobě.

5. Vyhýbejte se návalům nebo tlačenicím.

6. Již zaplacené zboží v nákupních košících nenechávejte bez dozoru.

| Vydáno dne 19. 12. 2019 |
Prevence kriminality
Přednáška na téma šikana a kyberšikana

Dne 05. 12. 2019 proběhla pro žáky 7. D a 6. A na ZŠ Ing. M. Plesingera Božinova v Neratovicích přednáška na téma šikana, kyberšikana a vandalismus, kde byl kladen důraz na rizika šikany a jejich dopad na šikanovanou osobu. Žákům bylo přiblíženo, jak se snadno a rychle mohou dostat do role oběti nebo agresora, který šikanuje a terorizuje své okolí, např. vynucováním svačiny či peněz na spolužácích, ale také posmíváním se na účet hendikepované osoby či žáka, který se nějakým způsobem odlišuje od ostatních. Žákům bylo vysvětleno, co je to kyberšikana, jak se chránit a co dělat v případě, že se na nich někdo kyberšikany dopouští. Zároveň jim byla vysvětlena všechna možná rizika a příčiny šikany i kyberšikany a jak se v takových situacích zachovat s tím, aby nebyli lhostejní k ostatním a v případě, že o takovém chování vědí, aby to nahlásili třídnímu učiteli, rodičům či přímo kontaktovali Městskou policii Neratovice. Poté bylo ke konci přednášky žákům vysvětleno, co to znamená vandalství a co vše je formou vandalismu. Většina dotázaných měla představu, co to vandalismus je, ale i jaké tresty za něj mohou dostat. Žákům se přednáška líbila a byla pro ně informacemi, dle zaujetí většiny z nich, přínosná.

| Vydáno dne 16. 12. 2019 |

 

© 2014 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.