Hlavní Menu
  Kalendář
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
  Počasí

  Diskuzní fórum
08.07. Obytná zóna staré Ne ...
Ohledně obytné zóny či zpomalovacích pruhů se můžete s žádostí obrátit na odb ... »

07.07. Obytná zóna staré Ne ...
Dobrý den,
kde bych mohl zažádat, aby město/MP nebo SP navrhli obytnou ... »


12.06. "Driftování" v obci
Drifting je řízený přetáčivý smyk. Ano, je postižitelný, ale záleží, kde a kd ... »

12.06. "Driftování" v obci
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je nějak postižitelné "d ... »


14.12. foto
děkuji za reakci,budu sledovat :)

Originál vložil Rostislav... ... »


14.12. foto
Fotografie vkládáme průběžně a jedná se především o vozidla, která překročila ... »

  Ankety
Od kolika let byste povolili přístup na sociální sítě?

Od 13 let (122 hl.)
 
Od 15 let (102 hl.)
 
Od 18 let (110 hl.)
 
Od 21 let (107 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 441
  Tísňové linky
156 - městská policie
150 - hasiči
155 - záchranná služba
158 - policie ČR
112 - j. č. t. v. v evropě
724 192 728 - číslo pro neslyšící k zaslání SMS
  Bezpečné město  REFIZ
  Přihlášení
Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
  OnLine
1106
1102
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Fotogalerie
  Fotogalerie
"Vzorný" řidič
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Kostelecká rychlostí 74 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 50km/h.
zobrazení: 422
známka: 0
  Videa
Dětský den s FC LobkovicePřehraj
Dětský denPřehraj
Den DV 2015Přehraj
Den DV 2015Přehraj
Vypiš všechna media
MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...

Jitka Landergotová 14:13 - 14.10.
Dobrý den,
na křižovatce ulic Kojetická a Bří Čapků - v ulici Bří.Čapků - je neustále...

Rostislav Oplt 9:20 - 3.7.
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v neděli nefungoval přístup do evidence psů, byl kontakt zjišt...

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 310 nalezených)

Prevence kriminality
Obytné zóny v Neratovicích

Upozornění  především pro řidiče ohledně nově vzniklých ,,Obytných zón“ po městě Neratovice.

Obytná zóna je zastavěná oblast, jejíž začátek je označen dopravní značkou IZ 5 a "Obytná zóna" a konec je označen dopravní značkou IZ 5 b "Konec obytné zóny".

„Řidiči nejčastěji v obytné zóně porušují zákaz stání. Značku „obytná zóna“ často přehlédnou nebo ani neznají její význam. Za ní platí v celé oblasti ulic či části města režim povoleného parkování, tedy stání, pouze na označených parkovištích. Mimo tato parkoviště může řidič pouze zastavit, a to na nezbytnou dobu potřebnou k naložení nebo vyložení nákladu, či k neprodlenému vystoupení nebo nastoupení osoby. Pak musí řidič s vozidlem odjet, žádná křižovatka platnost této dopravní značky neruší.

Důležité je, že nejvyšší povolená rychlost pro motorová vozidla činí 20 km/h. Řidič musí dbát zvýšené ohleduplnosti vůči chodcům, které nesmí ohrozit. V případě nutnosti musí zastavit vozidlo. V obytné zóně musí chodci, včetně hrajících si dětí, umožnit vozidlům jízdu.

| Vydáno dne 10. 11. 2017 |
Prevence kriminality
Pojď cvičit. Odhoď ulici.

Městská policie Neratovice pokračuje již čtvrtým rokem v projektu, v rámci prevence kriminality pro děti školního věku, pod názvem „Pojď cvičit. Odhoď ulici.“, který byl spuštěn v květnu roku 2013 a v současné době se jedná o kroužek GFP pod patronátem Městské policie Neratovice. V současné době jsou tréninky každý čtvrtek od 16:15 do 17:30 hod. v tělocvičně GFP v ul. Masarykova. Tréninky, zaměřené především na sebeobranu, vede velitel MP, který má trenérské zkoušky v karate a absolvoval nespočet seminářů v sebeobraně a Saishokida. Jedním z cílů tohoto projektu je zabývat se tématy s tím souvisejícími, např. jak se mají děti zachovat v situacích, kdy budou svědky, nebo obětí protiprávního jednání apod. Dalším cílem je získat jejich důvěru a mladistvé vyskytující se v rizikových sociálních skupinách z tohoto prostředí vytáhnout a ukázat jim, že je i jiný způsob trávení volného času, který většinou "proflákají" po ulicích a který jejich zdraví a psychice jen prospěje. Nejen z těchto důvodů je chceme nadchnout pro cvičení, ale také jim dát průpravu k zapojení se do jiných kroužků bojových umění.

| Vydáno dne 23. 10. 2017 |
Prevence kriminality
Dopravní výchova

Ve dnech 3. a 6. 10. 2017 v rámci prevence kriminality pokračovala v tomto týdnu dopravní výchova žáků 1. C, 1. E, a 1. B ze základní školy Ing. M. Plesingera Božinova. Cílem této přednášky bylo ukázat žákům, jak se bezpečně chovat a pohybovat v silničním provozu z pohledu chodce a cyklisty. Přednášky se z důvodu nepříznivého počasí skládaly jen z teoretické části. V teoretické části, byl žákům vysvětlen význam svislých a vodorovných dopravních značek, ale i dodatkových tabulek. Dále byly žákům vysvětleny pojmy chodník, přechod pro chodce, jednosměrná ulice, vymezení vozovky apod. V neposlední řadě byly žákům vysvětleny některé vybrané křižovatky s názornou ukázkou, vysvětlen pojem řidič a účastník silničního provozu a jaký je mezi nimi rozdíl či jak má být správně vybaveno jízdní kolo apod. Dětem se přednáška líbila, ale nejvíce se těšily na praktickou část výuky, která s nimi bude, jakmile to bude možné, dokončena.

| Vydáno dne 16. 10. 2017 |
Prevence kriminality
Ztráty a nálezy

Rádi bychom čtenáře informovali o velkém nárůstu evidovaných ztrát a nálezů, o které se zatím nikdo nepřihlásil. Jedná se především o nálezy klíčů včetně od vozidel, dokladů, jízdních kol aj. Pokud postrádáte některé z těchto uvedených věcí, můžete se obrátit na naši služebnu tel.: 315 650 356 nebo na MěÚ Neratovice tel. 315 650 309. Abyste ztracenou věc nebo předmět získali zpět, je nutné prokázat, že byla ve Vašem vlastnictví. Veškeré klíče jsou uloženy na služebně městské policie, ostatní nalezené věci jsou do tří dnů předávány MěÚ Neratovice, osobní doklady jsou předány příslušnému správnímu orgánu k dalšímu opatření.

Problematiku ztrát a nálezů upravuje Občanský zákoník, ust. § 1045 až 1065 zák. 89/2012 Sb. Na základě těchto ustanovení je ten, kdo najde ztracenou věc povinen ji vydat vlastníkovi. Není-li vlastník znám, je nálezce povinen ji odevzdat obci, na jejímž území k nálezu došlo. Nepřihlásí-li se vlastník do tří let od jejího odevzdání, připadá věc do vlastnictví obce. Obec posoudí a ohodnotí stav a cenu věci, poté dojde k její likvidaci nebo prodeji. Přihlásí-li se vlastník věci před uplynutím lhůty od jejího odevzdání úřadu, je vyzván odpovědným zaměstnancem prokázáním totožnosti a identifikaci ztracené věci, aby dokázal, že mu věc náleží. Nalezené osobní doklady (občanský či řidičský průkaz, cestovní pas apod.), jak již bylo zmíněno, se předávají příslušnému správnímu orgánu k dalšímu opatření. Při nálezu finanční hotovosti má nálezce ze zákona nárok na nálezné ve výši 10 % z nalezené částky, pokud svůj nárok uplatní.

| Vydáno dne 10. 10. 2017 |
Prevence kriminality Dopravní výchova

Se začátkem nového školního roku jsme začali opět s návštěvami základních škol s různými preventivními besedami. Dne 26. 09. 2017 proběhla pro žáky 1. D a 1. A ze základní školy Ing. M. Plesingera Božinova v rámci prevence kriminality první dopravní výchova. U přednášek s touto tématikou se strážníci snaží ukázat žákům, jak se bezpečně chovat a pohybovat v silničním provozu a to ze dvou pohledů, jak chodce, tak i cyklisty. Tato přednáška se skládala ze dvou částí, teoretické a praktické. V první, teoretické části, byly žákům vysvětleny základní pojmy z dopravy, jako např. kdo je to řidič, kdo je to účastník silničního provozu, co je to křižovatka, význam dopravních značek, vybavení a jízda na kole apod.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 29. 09. 2017 (51 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Projekt MOJE PRVNÍ PENÍZE

Dne 21. září 2017 proběhl na pozvání Městské policie Neratovice preventivní vzdělávací program na zvýšení finanční gramotnosti pro předškoláky, kterého se zúčastnilo 150 dětí. Tento projekt v Neratovicích představila nezisková organizace Junior Achievement za podpory pojišťovny MetLife s pomocí studentů neratovického gymnázia. Projekt MOJE PRVNÍ PENÍZE byl předškolákům předveden zábavnou interaktivní formou, kterou se děti učily jak nakládat s penězi. Tento projekt je rozdělen do pěti tematických celků, které se věnují mimo jiné i rozdílům mezi potřebami a přáním, nebo tomu, jak důležité je šetřit. V České republice byl projekt zahájen v roce 2016. Původní myšlenka vznikla ve Spojených státech, díky úspěchům byl projekt přinesen i do českých školek. Závěrem dostaly všechny děti dárkovou tašku, ve které našly dárečky od organizace JA Czech, pojišťovny MetLife, města Neratovice a Městské policie Neratovice. Každá zúčastněná školka obdržela speciální výukové materiály, pracovní sešity a další užitečné pomůcky, které by měly pomoci v dalším opakování a vzdělávání, ať už s učiteli nebo strážníky, kteří budou v rámci prevence kriminality rádi pracovat s dětmi dál.

| Vydáno dne 27. 09. 2017 |
Prevence kriminality
Podpora malého Vojtíška

Dne 3. 9. 2017 se městská policie zapojila do dětského dne, pořádaného v restauraci Terasa, na podporu malého Vojtíška Kvapila z Neratovic trpícího komplikovanou srdeční vadou s Downovým syndromem. Na dětském dni bylo několik disciplín, strážníci přispěli disciplínou skákání v pytli a současně dárky pro děti v podobě reflexních prvků (vesty, pásky, klíčenky, apod.), pastelkami, létajícími talíři aj. Na této akci návštěvníci dobrovolně přispívali na finanční sbírku pro Vojtíška a zároveň byla připravena dětská diskotéka, kreslení na obličej, soutěž fotografií apod. Po zdolání všech úkolů byly děti odměněny připravenými dárečky.

| Vydáno dne 07. 09. 2017 |
Prevence kriminality Když přijdete o telefon

Ztráta či odcizení mobilního telefonu je nepříjemným zážitkem. Víte, co v takovém případě dělat? V prvé řadě je potřeba „odsunout“ paniku, emoce a namísto toho začít rychle jednat.  Předně musíte vědět, jestli jste telefon ztratili a je tedy šance, že ho někdo vrátí, nebo vám byl odcizen. Pokud jste si ale jisti, že vám ho někdo odcizil, měli byste nejprve zavolat svého operátora a zablokovat SIM kartu. Určitě tak snížíte riziko vysokého účtu nebo zneužití karty, kopii na stejné číslo vám na příslušné prodejně vystaví operátor. Dalším krokem je návštěva nejbližšího oddělení Policie ČR, kde krádež telefonu nahlásíte.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 11. 07. 2017 (185 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Přednáška pro klienty z Rybky

Dne 16. 6. 2017 se v rámci prevence kriminality uskutečnila přednáška pro klienty služby chráněného bydlení Rybka, poskytovatele sociálních služeb o fungování Městské policie Neratovice a zásady bezpečného chování. Preventistkou a strážníkem bylo povídání zaměřeno na nebezpečí, která plynou ze setkání s neznámou osobou, která je osloví, nebo jim nabízí nějaké zboží, peníze apod. Dále byla probrána témata o bezpečném cestování hromadnými dopravními prostředky, jak si ochránit věci, tašku nebo jiné osobní věci před krádeží v nákupních centrech apod. Klientům se návštěva velice líbila a určitě si z přednášky odnesli zajímavé poznatky a zážitky.

| Vydáno dne 10. 07. 2017 |
Prevence kriminality Přednáška o provozu MKDS městské policie

Dne 20. 6. 2017 se v rámci prevence kriminality uskutečnila přednáška pro žáky 5. D. ze ZŠ Neratovice o provozu MKDS městské policie. Přednáška byla rozdělena na dvě části. V první části byl strážníkem a operátorkou žákům přiblížen provoz městského kamerového dohlížecího systému s ukázkou ovládání kamer a při tom byly zmíněny výhody tohoto systému. Dále bylo žákům vysvětleno fungování pultu centralizované ochrany (PCO), kterým jsou zabezpečeny pouze městské objekty, vše o tísňové lince 156, na kterou se v případě volání z mobilního telefonu občané dovolají na městskou policii v Mělníku, odkud je přepojí do Neratovic, ale i o ostatních telefonních linkách, které jsou mimo jiné nahrávány. Následně byly studentům předvedeny radiostanice, včetně jejich funkcí a výhod, např., že je veškerá komunikace mezi operačním střediskem a strážníky nahrávána, nebo že služební vozidla jsou monitorována pomocí GPS apod. V druhé části byl žákům přiblížen pracovní den strážníka, který je velmi různorodý s názornou ukázkou, např. přes měření rychlosti, měření hluku, měření hladiny alkoholu, čtečky čipů na psy apod. Žákům se návštěva MKDS líbila a nechyběly otázky k umístění kamerového systému a práci strážníků. Určitě si odnesli zajímavé poznatky nejen o MKDS, ale i o práci strážníků.

 

 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 07. 07. 2017 (113 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality Přednáška v MŠ v Měšicích

Dne 26. 6. 2017 proběhla v rámci prevence kriminality pod dohledem strážníků přednáška v mateřské školce v Měšicích na téma nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si na začátku přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly strážníky důrazně upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům, kteří to mohou oznámit zdejší městské policii, která je na sběr injekčních stříkaček vybavena.
 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 04. 07. 2017 (108 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality Vyhraj cyklistické potřeby

Městská policie Neratovice v rámci prevence kriminality pořádá v období od 1. 5. do 10. 6. 2017 již VIII. ročník soutěže o cyklistické potřeby. V tomto ročníku, stejně jako v minulém, se bude soutěžit o poukazy na libovolný nákup cyklistických potřeb v prodejně Cykloservis v Lobkovicích. Soutěž je určena především dětem, ale i mládeži do osmnácti let. Podmínkou je dodržování zákona, cyklista mladší 18 let je totiž povinen za jízdy používat ochrannou přilbu a proto do slosování o poukázky v celkové hodnotě 13000,- Kč budou zařazeni jen ti cyklisté, kteří při kontrole splní tuto zákonnou povinnost. Po dobu soutěže budou strážníci zastavovat cyklisty, ale také je možné, že cyklista se sám strážníkovi přihlásí a ten s ním vyplní krátký dotazník, který, pokud bude mít cyklista přilbu, bude zařazen do slosování o zmíněné poukázky. Do soutěže je možné zařadit jen jeden platný dotazník.

Partneři soutěže: Pneuservis a prodejna cyklistických potřeb www.nerakola.cz, zakázkové truhlářství z Lobkovic www.bdtruhlarstvi.cz a Autolakovna Josef Staněk Neratovice-Lobkovice.

Dne 28. 6. 2017 proběhlo za účasti starostky Mgr. Lenky Mrzílkové, místostarosty Bc. Markéty Rajchertové, zástupce velitele MP Františka Hrdličky, velitele MP Neratovice Rostislava Oplta a preventisky MP Miroslavy Dobsové a zástupce spolupořadatele firmy B&D Truhlářství předávání dárkových poukazů s dárkovou taškou, ve které děti našly drobné reflexní dárečky od Besipu, pexeso či pastelky a sladkosti.

Fotogalerie

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 29. 06. 2017 (953 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Vítání prázdnin s hasiči

Dne 24. 6. 2017 pořádali neratovičtí hasiči Vítání prázdnin, které se konalo v prostorách před hasičskou zbrojnicí v Kostomlatského sadech. Hasiči měli pro děti připravené dovednostní úkoly a za jejich splnění je čekala odměna ve formě občerstvení. U našeho stánku si především děti mohly vyzkoušet brýle simulující alkohol, tvrdé drogy nebo marihuanu, což byla příležitost hojně využívaná. Děti si také mohly vyzkoušet jízdu na koloběžkách slalomovou dráhou a pochopitelně závěrečné dovádění v oblíbené pěně nechybělo.

 

| Vydáno dne 27. 06. 2017 |
Prevence kriminality
Přednáška o provozu MKDS městské policie

Dne 1. 6. 2017 se v rámci prevence kriminality uskutečnila přednáška pro žáky 6. C ze Základní školy v Neratovicích o provozu MKDS městské policie. Přednáška byla rozdělena na dvě části. V první části byl vedoucím operačního střediska a operátorkou žákům přiblížen provoz městského kamerového dohlížecího systému s ukázkou ovládání kamer a při tom byly zmíněny výhody tohoto systému. Dále bylo žákům vysvětleno fungování pultu centralizované ochrany (PCO), kterým jsou zabezpečeny pouze městské objekty, vše o tísňové lince 156, na kterou se v případě volání z mobilního telefonu občané dovolají na městskou policii v Mělníku, odkud je přepojí do Neratovic, ale i o ostatních telefonních linkách, které jsou mimo jiné nahrávány. Následně byly studentům předvedeny radiostanice, včetně jejich funkcí a výhod, např., že je veškerá komunikace mezi operačním střediskem a strážníky nahrávána, nebo že služební vozidla jsou monitorována pomocí GPS apod. V druhé části byl preventistkou žákům přiblížen pracovní den strážníka, který je velmi různorodý s názornou ukázkou, např. přes měření rychlosti, měření hluku, měření hladiny alkoholu, čtečky čipů na psy apod. Žákům se návštěva MKDS líbila a měli mnoho otázek k umístění kamerového systému a práci strážníků. Určitě si odnesli zajímavé poznatky nejen o MKDS, ale i o práci strážníků.

Fotografie

| Vydáno dne 15. 06. 2017 |
Prevence kriminality Dětský den 2017

9 června 2017 v rámci prevence kriminality proběhl v pořadí již patnáctý dětský den, pořádaný Městskou policií Neratovice. Pro děti bylo připraveno celkem šest disciplín; střelba ze vzduchovky, slalom s míčky na lžících, házení míčků na klauna s otvory, skákání v pytli, jízda koloběžkou a dopravní výchova, kdy je po každém splnění úkolu čekala sladká odměna. Děti se mimo soutěžení, stejně jako minulý rok, zajímaly o dravce, o nichž byla připravena malá zajímavá přednáška. Nechyběla možnost prohlídky vojenských nákladních vozidel a pásového transportéru, hasičských vozidel či vozidel městské policie.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 12. 06. 2017 (138 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |

 

© 2014 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu, je zakázáno.