Hlavní Menu
  Kalendář
<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  Počasí

  Diskuzní fórum
08.07. Obytná zóna staré Ne ...
Ohledně obytné zóny či zpomalovacích pruhů se můžete s žádostí obrátit na odb ... »

07.07. Obytná zóna staré Ne ...
Dobrý den,
kde bych mohl zažádat, aby město/MP nebo SP navrhli obytnou ... »


12.06. "Driftování" v obci
Drifting je řízený přetáčivý smyk. Ano, je postižitelný, ale záleží, kde a kd ... »

12.06. "Driftování" v obci
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je nějak postižitelné "d ... »


14.12. foto
děkuji za reakci,budu sledovat :)

Originál vložil Rostislav... ... »


14.12. foto
Fotografie vkládáme průběžně a jedná se především o vozidla, která překročila ... »

  Ankety
Od kolika let byste povolili přístup na sociální sítě?

Od 13 let (93 hl.)
 
Od 15 let (87 hl.)
 
Od 18 let (88 hl.)
 
Od 21 let (85 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 353
  Tísňové linky
156 - městská policie
150 - hasiči
155 - záchranná služba
158 - policie ČR
112 - j. č. t. v. v evropě
724 192 728 - číslo pro neslyšící k zaslání SMS
  Bezpečné město
  Přihlášení
Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
  OnLine
operator
1106
1104
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Fotogalerie
  Fotogalerie
"Vzorný" řidič
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Kostelecká rychlostí 77 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 50km/h.
zobrazení: 346
známka: 0
  Videa
Dětský den s FC LobkovicePřehraj
Dětský denPřehraj
Den DV 2015Přehraj
Den DV 2015Přehraj
Vypiš všechna media
MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...

Jitka Landergotová 14:13 - 14.10.
Dobrý den,
na křižovatce ulic Kojetická a Bří Čapků - v ulici Bří.Čapků - je neustále...

Rostislav Oplt 9:20 - 3.7.
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v neděli nefungoval přístup do evidence psů, byl kontakt zjišt...

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 306 nalezených)

Prevence kriminality
Pojď cvičit. Odhoď ulici.

Městská policie Neratovice pokračuje již čtvrtým rokem v projektu, v rámci prevence kriminality pro děti školního věku, pod názvem „Pojď cvičit. Odhoď ulici.“, který byl spuštěn v květnu roku 2013 a v současné době se jedná o kroužek GFP pod patronátem Městské policie Neratovice. V novém školním roce pokračujeme v tomto projektu od 5. 10. 2017 v 14:00 hod. v tělocvičně GFP v ul. Masarykova. Tréninky, zaměřené především na sebeobranu, vede velitel MP, který má trenérské zkoušky v karate a absolvoval nespočet seminářů v sebeobraně a Saishokida. Jedním z cílů tohoto projektu je zabývat se tématy s tím souvisejícími, např. jak se mají děti zachovat v situacích, kdy budou svědky, nebo obětí protiprávního jednání apod. Dalším cílem je získat jejich důvěru a mladistvé vyskytující se v rizikových sociálních skupinách z tohoto prostředí vytáhnout a ukázat jim, že je i jiný způsob trávení volného času, který většinou "proflákají" po ulicích a který jejich zdraví a psychice jen prospěje. Nejen z těchto důvodů je chceme nadchnout pro cvičení, ale také jim dát průpravu k zapojení se do jiných kroužků bojových umění.

| Vydáno dne 25. 09. 2017 |
Prevence kriminality
Podpora malého Vojtíška

Dne 3. 9. 2017 se městská policie zapojila do dětského dne, pořádaného v restauraci Terasa, na podporu malého Vojtíška Kvapila z Neratovic trpícího komplikovanou srdeční vadou s Downovým syndromem. Na dětském dni bylo několik disciplín, strážníci přispěli disciplínou skákání v pytli a současně dárky pro děti v podobě reflexních prvků (vesty, pásky, klíčenky, apod.), pastelkami, létajícími talíři aj. Na této akci návštěvníci dobrovolně přispívali na finanční sbírku pro Vojtíška a zároveň byla připravena dětská diskotéka, kreslení na obličej, soutěž fotografií apod. Po zdolání všech úkolů byly děti odměněny připravenými dárečky.

| Vydáno dne 07. 09. 2017 |
Prevence kriminality Když přijdete o telefon

Ztráta či odcizení mobilního telefonu je nepříjemným zážitkem. Víte, co v takovém případě dělat? V prvé řadě je potřeba „odsunout“ paniku, emoce a namísto toho začít rychle jednat.  Předně musíte vědět, jestli jste telefon ztratili a je tedy šance, že ho někdo vrátí, nebo vám byl odcizen. Pokud jste si ale jisti, že vám ho někdo odcizil, měli byste nejprve zavolat svého operátora a zablokovat SIM kartu. Určitě tak snížíte riziko vysokého účtu nebo zneužití karty, kopii na stejné číslo vám na příslušné prodejně vystaví operátor. Dalším krokem je návštěva nejbližšího oddělení Policie ČR, kde krádež telefonu nahlásíte.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 11. 07. 2017 (153 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Přednáška pro klienty z Rybky

Dne 16. 6. 2017 se v rámci prevence kriminality uskutečnila přednáška pro klienty služby chráněného bydlení Rybka, poskytovatele sociálních služeb o fungování Městské policie Neratovice a zásady bezpečného chování. Preventistkou a strážníkem bylo povídání zaměřeno na nebezpečí, která plynou ze setkání s neznámou osobou, která je osloví, nebo jim nabízí nějaké zboží, peníze apod. Dále byla probrána témata o bezpečném cestování hromadnými dopravními prostředky, jak si ochránit věci, tašku nebo jiné osobní věci před krádeží v nákupních centrech apod. Klientům se návštěva velice líbila a určitě si z přednášky odnesli zajímavé poznatky a zážitky.

| Vydáno dne 10. 07. 2017 |
Prevence kriminality Přednáška o provozu MKDS městské policie

Dne 20. 6. 2017 se v rámci prevence kriminality uskutečnila přednáška pro žáky 5. D. ze ZŠ Neratovice o provozu MKDS městské policie. Přednáška byla rozdělena na dvě části. V první části byl strážníkem a operátorkou žákům přiblížen provoz městského kamerového dohlížecího systému s ukázkou ovládání kamer a při tom byly zmíněny výhody tohoto systému. Dále bylo žákům vysvětleno fungování pultu centralizované ochrany (PCO), kterým jsou zabezpečeny pouze městské objekty, vše o tísňové lince 156, na kterou se v případě volání z mobilního telefonu občané dovolají na městskou policii v Mělníku, odkud je přepojí do Neratovic, ale i o ostatních telefonních linkách, které jsou mimo jiné nahrávány. Následně byly studentům předvedeny radiostanice, včetně jejich funkcí a výhod, např., že je veškerá komunikace mezi operačním střediskem a strážníky nahrávána, nebo že služební vozidla jsou monitorována pomocí GPS apod. V druhé části byl žákům přiblížen pracovní den strážníka, který je velmi různorodý s názornou ukázkou, např. přes měření rychlosti, měření hluku, měření hladiny alkoholu, čtečky čipů na psy apod. Žákům se návštěva MKDS líbila a nechyběly otázky k umístění kamerového systému a práci strážníků. Určitě si odnesli zajímavé poznatky nejen o MKDS, ale i o práci strážníků.

 

 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 07. 07. 2017 (82 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality Přednáška v MŠ v Měšicích

Dne 26. 6. 2017 proběhla v rámci prevence kriminality pod dohledem strážníků přednáška v mateřské školce v Měšicích na téma nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si na začátku přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly strážníky důrazně upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům, kteří to mohou oznámit zdejší městské policii, která je na sběr injekčních stříkaček vybavena.
 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 04. 07. 2017 (64 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality Vyhraj cyklistické potřeby

Městská policie Neratovice v rámci prevence kriminality pořádá v období od 1. 5. do 10. 6. 2017 již VIII. ročník soutěže o cyklistické potřeby. V tomto ročníku, stejně jako v minulém, se bude soutěžit o poukazy na libovolný nákup cyklistických potřeb v prodejně Cykloservis v Lobkovicích. Soutěž je určena především dětem, ale i mládeži do osmnácti let. Podmínkou je dodržování zákona, cyklista mladší 18 let je totiž povinen za jízdy používat ochrannou přilbu a proto do slosování o poukázky v celkové hodnotě 13000,- Kč budou zařazeni jen ti cyklisté, kteří při kontrole splní tuto zákonnou povinnost. Po dobu soutěže budou strážníci zastavovat cyklisty, ale také je možné, že cyklista se sám strážníkovi přihlásí a ten s ním vyplní krátký dotazník, který, pokud bude mít cyklista přilbu, bude zařazen do slosování o zmíněné poukázky. Do soutěže je možné zařadit jen jeden platný dotazník.

Partneři soutěže: Pneuservis a prodejna cyklistických potřeb www.nerakola.cz, zakázkové truhlářství z Lobkovic www.bdtruhlarstvi.cz a Autolakovna Josef Staněk Neratovice-Lobkovice.

Dne 28. 6. 2017 proběhlo za účasti starostky Mgr. Lenky Mrzílkové, místostarosty Bc. Markéty Rajchertové, zástupce velitele MP Františka Hrdličky, velitele MP Neratovice Rostislava Oplta a preventisky MP Miroslavy Dobsové a zástupce spolupořadatele firmy B&D Truhlářství předávání dárkových poukazů s dárkovou taškou, ve které děti našly drobné reflexní dárečky od Besipu, pexeso či pastelky a sladkosti.

Fotogalerie

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 29. 06. 2017 (914 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Vítání prázdnin s hasiči

Dne 24. 6. 2017 pořádali neratovičtí hasiči Vítání prázdnin, které se konalo v prostorách před hasičskou zbrojnicí v Kostomlatského sadech. Hasiči měli pro děti připravené dovednostní úkoly a za jejich splnění je čekala odměna ve formě občerstvení. U našeho stánku si především děti mohly vyzkoušet brýle simulující alkohol, tvrdé drogy nebo marihuanu, což byla příležitost hojně využívaná. Děti si také mohly vyzkoušet jízdu na koloběžkách slalomovou dráhou a pochopitelně závěrečné dovádění v oblíbené pěně nechybělo.

 

| Vydáno dne 27. 06. 2017 |
Prevence kriminality
Přednáška o provozu MKDS městské policie

Dne 1. 6. 2017 se v rámci prevence kriminality uskutečnila přednáška pro žáky 6. C ze Základní školy v Neratovicích o provozu MKDS městské policie. Přednáška byla rozdělena na dvě části. V první části byl vedoucím operačního střediska a operátorkou žákům přiblížen provoz městského kamerového dohlížecího systému s ukázkou ovládání kamer a při tom byly zmíněny výhody tohoto systému. Dále bylo žákům vysvětleno fungování pultu centralizované ochrany (PCO), kterým jsou zabezpečeny pouze městské objekty, vše o tísňové lince 156, na kterou se v případě volání z mobilního telefonu občané dovolají na městskou policii v Mělníku, odkud je přepojí do Neratovic, ale i o ostatních telefonních linkách, které jsou mimo jiné nahrávány. Následně byly studentům předvedeny radiostanice, včetně jejich funkcí a výhod, např., že je veškerá komunikace mezi operačním střediskem a strážníky nahrávána, nebo že služební vozidla jsou monitorována pomocí GPS apod. V druhé části byl preventistkou žákům přiblížen pracovní den strážníka, který je velmi různorodý s názornou ukázkou, např. přes měření rychlosti, měření hluku, měření hladiny alkoholu, čtečky čipů na psy apod. Žákům se návštěva MKDS líbila a měli mnoho otázek k umístění kamerového systému a práci strážníků. Určitě si odnesli zajímavé poznatky nejen o MKDS, ale i o práci strážníků.

Fotografie

| Vydáno dne 15. 06. 2017 |
Prevence kriminality Dětský den 2017

9 června 2017 v rámci prevence kriminality proběhl v pořadí již patnáctý dětský den, pořádaný Městskou policií Neratovice. Pro děti bylo připraveno celkem šest disciplín; střelba ze vzduchovky, slalom s míčky na lžících, házení míčků na klauna s otvory, skákání v pytli, jízda koloběžkou a dopravní výchova, kdy je po každém splnění úkolu čekala sladká odměna. Děti se mimo soutěžení, stejně jako minulý rok, zajímaly o dravce, o nichž byla připravena malá zajímavá přednáška. Nechyběla možnost prohlídky vojenských nákladních vozidel a pásového transportéru, hasičských vozidel či vozidel městské policie.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 12. 06. 2017 (116 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality Přednáška v MŠ Lobkovice

Dne 29. 5. 2017 proběhla v rámci prevence kriminality pod dohledem strážníků přednáška v mateřské školce v Lobkovicích na téma nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si na začátku přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly strážníky důrazně upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům, kteří to mohou oznámit zdejší městské policii, která je na sběr injekčních stříkaček vybavena.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 01. 06. 2017 (78 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
The Action New Generation

Dne 30. 5. 2017 proběhla v Neratovicích tři divadelní představení s tématikou bezpečnosti silničního provozu The Action New Generation. Tento projekt byl v Neratovicích uspořádán na základě pozvání preventistky Městské policie Neratovice ve spolupráci se Společenským domem, který poskytl prostor k uskutečnění, s cílem poskytnout studentům jiný pohled na toto téma tak, aby byl umožněn emotivní zážitek reálných dopadů dopravních nehod. Představení navštívili zdarma žáci starší 14ti let ze základních škol v Neratovicích, studenti Gymnázia Františka Palackého Neratovice, Gymnázia Jana Palacha z Mělníka, ISŠT Mělník, Střední odborné školy a odborného učiliště Neratovice a Soukromé střední zdravotnické školy Mělník.

Jak samotní aktéři představení, tak i pořadatelé tohoto projektu v Neratovicích věří, že představení bylo pro studenty přínosem a bylo pro ně zajímavé více, než očekávali.

Fotografie

Co je vlastně projekt The Action a jak jej studenti přijímají, nejlépe poznáte z reportáže na  https://www.youtube.com/watch?v=3SFsLR0Pvy0

Podívat se také můžete na malou video ukázku na https://www.youtube.com/watch?v=z5Dj_l0UV4Q

| Vydáno dne 31. 05. 2017 |
Prevence kriminality
Dětský den v FC Lobkovice a v areálu AVZO

Dne 27. 5. 2017 pořádal FC Lobkovice  dětský den, který se konal na hřišti v Lobkovicích a ve stejný termín byl dětský den i v areálu AVZO. Oba pořadatelé požádali MP Neratovice o ukázky vozidel a techniky na tomto dni, proto nemohla být prezentována technika na obou dětských dnech současně. Nicméně si děti mohly prohlédnout vybavení městské policie, služební vozidlo, střelné zbraně, nebo se projet se strážníkem na skútru. Strážníci navíc na dětském dni v Lobkovicích obsluhovali stánek se střelbou ze vzduchovky. To nebylo jediné, co na děti čekalo. Bylo pro ně připraveno občerstvení a různá stanoviště, kde pro ně byly přichystány hry, atrakce a soutěže, od chytání rybiček, přes košíkovou, slalom na koloběžkách, až po nafukovací žirafu. Na malé návštěvníky v Lobkovicích čekala ukázka zbraní, neprůstřelné vesty a elektro skútru. Střelba ze vzduchovky byla pro malé návštěvníky velmi zajímavá a lákavá, ale nemalý zájem byl i o možnost svezení na elektro skútru, stejně tak jako v areálu AVZO. Nejen krásné počasí přispělo k tomu, že se oba dětské dny povedly a děti prožily úžasné dopoledne.

Fotografie

| Vydáno dne 30. 05. 2017 |
Prevence kriminality Přednáška na téma základy právního povědomí

Dne 9. 5. 2017 proběhla v rámci prevence kriminality pro žáky 7. B základní školy Ing. M. Plesingera Božinova přednáška na téma Základy právního povědomí. V úvodu bylo žákům vysvětleno, že každý má svá práva, ale zároveň povinnosti, což znamená, že v běžném životě se každý musí řídit určitými pravidly. Téměř většina žáků nevěděla, že dosažením právě 15tého roku věku se stává odpovědným za své protiprávní jednání.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 24. 05. 2017 (91 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |

 

© 2014 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu, je zakázáno.