Hlavní Menu
  Kalendář
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
  Počasí
Počasí Neratovice - Slunečno.cz
  Diskuzní fórum
08.07. Obytná zóna staré Ne ...
Ohledně obytné zóny či zpomalovacích pruhů se můžete s žádostí obrátit na odb ... »

07.07. Obytná zóna staré Ne ...
Dobrý den,
kde bych mohl zažádat, aby město/MP nebo SP navrhli obytnou ... »


12.06. "Driftování" v obci
Drifting je řízený přetáčivý smyk. Ano, je postižitelný, ale záleží, kde a kd ... »

12.06. "Driftování" v obci
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je nějak postižitelné "d ... »


14.12. foto
děkuji za reakci,budu sledovat :)

Originál vložil Rostislav... ... »


14.12. foto
Fotografie vkládáme průběžně a jedná se především o vozidla, která překročila ... »

  Ankety
Od kolika let byste povolili přístup na sociální sítě?

Od 21 let (45 hl.)
 
Od 18 let (26 hl.)
 
Od 15 leti (35 hl.)
 
Od 13 let (28 hl.)
 
Sociální sítě by vůbec neměly být (46 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 180
  Tísňové linky
156 - městská policie
150 - hasiči
155 - záchranná služba
158 - policie ČR
112 - j. č. t. v. v evropě
724 192 728 - číslo pro neslyšící k zaslání SMS
  Bezpečné město  REFIZ
  Přihlášení
Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Fotogalerie
  Fotogalerie
"Vzorný" řidič
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Mládežnická okolo plaveckého bazénu rychlostí 55 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 30km/h.
zobrazení: 36
známka: 0
  Videa
Dětský den roku 2019Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Vypiš všechna media
MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...

Jitka Landergotová 14:13 - 14.10.
Dobrý den,
na křižovatce ulic Kojetická a Bří Čapků - v ulici Bří.Čapků - je neustále...

Rostislav Oplt 9:20 - 3.7.
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v neděli nefungoval přístup do evidence psů, byl kontakt zjišt...
  Upozornění
13.03.2020: Upozornění

Sebeobrana v rámci projektu „Pojď cvičit. Odhoď ulici.“ vedená Městskou policií Neratovice, byla prozatím ukončena.

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 233 nalezených)

Policie informuje
Dobrá spolupráce orgánu činných v trestním řízení

MĚLNICKO- Během několika hodin po spáchání přečinu již znal výši svého trestu.

Při silniční kontrole v obci Tišice zastavili dopravní policisté dne 30. července 2016 krátce před desátou hodinou dopoledne osobní vozidlo VolksWagen. Řidič předložil všechny potřebné doklady k řízení a provozu vozidla. Hlídka ho následně vyzvala k provedení dechové zkoušky na přítomnost alkoholu. Přístroj mu naměřil opakovaně více než jedno promile alkoholu v dechu. Na místě mu policisté zadrželi řidičský průkaz.

Po projednání se státním zástupcem byl čtyřiatřicetiletý občan Slovenska, který navíc pobývá a pracuje v jiném státě Evropské unie, zadržen. Policisté muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Díky rychlosti policejního orgánu a dobré spolupráci mělnické policie, státního zastupitelství a soudu proběhlo s podezřelým mužem ještě téhož dne odpoledne soudní líčení. Soud uložil řidiči trest odnětí svobody v trvání třech měsíců s podmínečným odkladem na jeden rok a zákaz činnosti, tedy zákaz řízení motorových vozidel, v trvání jednoho roku.

Během uplynulého víkendu mělničtí dopravní policisté řešili devět řidičů, kteří řídili svůj vůz pod vlivem alkoholu. Šest z nich se dopustilo přestupku, neboť nadýchali do jednoho promile alkoholu v dechu. Jeden se při kontrole odmítl podrobit dechové zkoušce. Protiprávní jednání s ním tedy vyřeší příslušný správní orgán. Dva řidiči se dopustili trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

| Vydáno dne 03. 08. 2016 |
Policie informuje Předcházejte dětským úrazům

S příznivým letním počasím přibývá úrazů převážně menších dětí.  Zahrady a venkovní prostranství se mohou stát nebezpečným místem hlavně pro předškolní děti. Policisté v minulosti vyjížděli k několika případům, kdy bylo zraněno, či dokonce zemřelo dítě. Přinášíme vám proto několik doporučení, jak upravit zahradu tak, aby byla bezpečným hracím místem pro nejmenší:

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 15. 07. 2016 (477 přečtení) |
Policie informuje
Na výzvy policistům nezastavil

MĚLNICKO - Ujet se mu však nepodařilo.

Hlídka policistů Obvodního oddělení Neratovice prováděla dne 28. června 2016 dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu a veřejným pořádkem ve městě. Když projížděla ulicí 28. října směrem k ulici Vojtěšská, uviděla motocykl, kde seděla spolujezdkyně, která neměla na hlavě helmu. Policisté svůj vůz otočili, zapnuli výstražná zvuková a světelná zařízení, včetně nápisu „stop policie“. Řidič motocyklu však nezastavil, naopak začal policistům ujíždět. Nezastavil ho ani park na náměstí, kde je vjezd motorovým vozidlům zakázán. Policistům se podařilo po několikaminutové honičce motocykl zastavit.

Devětadvacetileté spolujezdkyni udělili na místě blokovou pokuta ve výši 500,- Kč.

Hůře však dopadl řidič, policistům měl proč ujíždět. Není totiž držitelem žádného řidičského oprávnění, navíc z něho byl značně cítit alkohol. Přiznal, že před jízdou požil alkohol, ale dechovou zkoušku či odborné lékařské vyšetření opakovaně odmítl. Vzhledem k tomu, třicetiletý muž je policistům znám a vědí, že je pravidelným konzumentem drog, vyzvali ho k orientačnímu testu nebo odbornému lékařskému vyšetření i na přítomnost návykových látek v těle. To také odmítl. Na místě mu byla zakázána další jízda.

Celý případ pak policisté zpracovali a předali k vyřízení příslušnému správnímu orgánu, který je kompetentní k vyřešení řidičova protiprávního jednání.

| Vydáno dne 15. 07. 2016 |
Policie informuje
Odreagovával se nevhodným způsobem

Devětadvacetiletý muž z Neratovic se pohádal se svou přítelkyní. Z hádky se odreagovával zcela nevhodným způsobem. Před jedním z barů v obci Libiš kopal do zde zaparkovaných vozidel. Tímto svým jednáním způsobil škodu ve výši více než 12 000,- Kč. Policisté z Obvodního oddělení Neratovice mu ve zkráceném řízení sdělili podezření z přečinu poškození cizí věci a výtržnictví. O výši trestu bude nyní rozhodovat mělnický soud.

| Vydáno dne 14. 07. 2016 |
Policie informuje
Řídil i přes vyslovený zákaz

Hlídka Obvodního oddělení Neratovice kontrolovala dne 7. července 2016 v podvečer v obci Neratovice – Mlékojedy řidiče na mopedu zn. Babeta. Policisté ho vyzvali k předložení všech potřebných dokladů pro řízení a provoz stroje. Provedenou lustrací zjistili, že muž má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel až do 1.1.2017. Provedená dechová zkouška u řidiče byla pozitivní. Osmapadesátiletý řidič nadýchal opakovaně půl promile alkoholu. Ještě téhož dne policisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili muži podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. To, že řídil pod vlivem alkoholu, vyřeší jako přestupek příslušný správní orgán.

| Vydáno dne 13. 07. 2016 |
Policie informuje
Kromě trestu musí zaplatit i výdaje pojišťovně

Policisté z Obvodního oddělení Neratovice sdělili dne 15. června 2016 ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu ublížení na zdraví a výtržnictví devatenáctiletému muži z Libiše, který koncem března tohoto roku napadl jednoho z hostů neratovického baru a způsobil mu závažné zranění v obličeji. Kromě trestu za protiprávní jednání bude muset ještě zdravotní pojišťovně zaplatit lékařské výdaje na léčbu poškozeného, což nejsou rozhodně zanedbatelné částky. Příště si tak své agresivní chování snad dobře rozmyslí.

| Vydáno dne 12. 07. 2016 |
Policie informuje
Taktické cvičení zásahu proti aktivnímu útočníkovi

V úterý 10. května 2016 v dopoledních hodinách proběhlo v Kostelci nad Labem ve vojenském areálu v jedné z prázdných budov taktické cvičení zaměřené na problematiku aktivního útočníka, tentokrát na téma nebezpečný ozbrojený pachatel v nemocničním zařízení. Figuranti z řad policie představovali lékaře, zdravotní personál a pacienty. Neznámý útočník po příchodu začal střílet a hledat, dle vytvořené legendy konkrétního lékaře, kterého vinil ze smrti svého kamaráda. V prvních několika minutách zranil několik osob. Operační důstojník okamžitě vyslal na místo hlídky z Územního odboru Mělník. Součinnost v rámci jednotlivých útvarů byla prokázána také vysláním nejbližší hlídky z Brandýsa nad Labem, ze sousedního územního odboru. Celkem se na místo sjelo 10 policejních hlídek, včetně kriminalistů. Velící důstojník nezapomněl vyrozumět také starostu obce, což je při ostrém zásahu velmi důležité, aby nevznikla panika mezi občany. Během několika desítek minut byly „civilní“ osoby evakuovány, pachatel zneškodněn a budova prohlédnuta, zda se v ní nenachází další nebezpečná osoba. Cvičení prověřilo připravenost mělnických policistů, odhalilo drobné nedostatky při zásahu, které budou vyhodnoceny. Se zjištěnými nedostatky budou policisté seznámeni na svých poradách a v rámci běžné služební přípravy se na ně zaměří.

| Vydáno dne 11. 05. 2016 |
Policie informuje
Cizinec zde pracoval zřejmě nelegálně

Policisté z mělnické cizinecké policie zahájili správní řízení se sedmačtyřicetiletým cizincem ve věci správního vyhoštění z území EU. Cizinec byl kontrolován dne 25. dubna 2016 dopoledne v Mělníku, kdy zde prováděl pomocné zednické práce. Při kontrole předložil cestovní pas, ve kterém měl vylepené vízum jedné ze zemí EU s platností do února 2017. Pracovní povolení nebo povolení k zaměstnání však nepředložil. Policisty nyní čeká nelehký úkol, aby prokázali, že cizinec zde skutečně pracoval nelegálně bez příslušných povolení.

| Vydáno dne 02. 05. 2016 |
Policie informuje
Den bezpečí a pořádku Mělník

MĚLNICKO – V letošním roce se koná již sedmý ročník.

Sedmý ročník Dne bezpečí a pořádku se v letošním roce koná 19. května 2016 od 9:00 hodin jako tradičně v Parku Podolí, za hypermarketem Tesco. Seznámit se zde můžete s prací a technikou záchranných složek, zeptat se a získat informace týkající se prevence kriminality. Připraveny jsou zajímavé ukázky práce policistů, strážníků městské policie, hasičů, záchranné služby, Besipu a dalších. Program zahájí v 9 hodin starosta města Mělník MVDr. Ctirad Mikeš. Informace zde dostanou i případní zájemci o práci u Policie ČR. Budou seznámeni s podmínkami pro přijetí, průběhem výběrového řízení, výhodami a úskalími této velmi zajímavé práce.

Přijměte naše pozvání a přijďte s námi strávit den.

| Vydáno dne 02. 05. 2016 |
Policie informuje Cyklistická sezóna začíná

Jakmile vysvitne sluníčko a vzduch se oteplí, na silnice vyrážejí rekreační cyklisté. Většina z nich na kole přes zimu nejezdí, proto je nutné před první vyjížďkou provést údržbu kola, nejlépe v servise. Cyklisté jsou považováni za řidiče. Musí tak dbát na řádný technický stav svého stroje. Špatný technický stav kola může být příčinou nehody, při které může dojít k vážným zraněním. Každý rok utrpí několik cyklistů zranění v důsledku špatného technického stavu jejich jízdního kola. Celkově bylo v letech 2012-2015 zbytečně těžce zraněno 5 osob, lehce pak dalších 32 osob. Při jízdě je vhodné používat cyklistickou přilbu, u dětí do 18 let je to dokonce povinnost.

Proč je nutné použít při jízdě cyklistickou přilbu?

  • Jednou ze základních příčin zranění či úmrtí cyklistů je právě poranění hlavy. Cyklistická přilba zabrání 85% úrazů hlavy a 88% úrazů mozku.
  • ​Při střetu vozidla s cyklistou dochází nejčastěji k úrazu hlavy nárazem na vozovku, kapotu vozidla nebo jinou překážku (strom, patník).
  • Koncentrovaný úder do hlavy dokáže usmrtit dospělého při pádu již při rychlosti 11 km/h, dítě i při nižší rychlost.
  • V závislosti na síle úderu může poranění hlavy vyústit v dlouhodobé poruchy soustředění, bolesti hlavy a problémy s rovnováhou, případě ve vážné poškození mozku, či úmrtí.
| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 02. 05. 2016 (478 přečtení) |
Policie informuje
Jel si do obchodu pro další alkohol

V pondělí 11. dubna 2016 kolem páté hodiny odpoledne došlo v Neratovicích v ulici Mládežnická k dopravní nehodě mezi cyklistou a osobním automobilem. Pětačtyřicetiletý cyklista jel po ulici Mládžnická směrem od centra na obec Kostelec nad Labem a narazil do stojícího osobního vozu značky Hyundai, s kterým stála řidička na odstavné ploše vedle komunikace. Cyklista, vzhledem k svému stavu, nezvládl řízení a do vozidla zezadu naboural. Po střetu upadl z kola na zem. Naštěstí neutrpěl žádné zranění. Způsobil pouze škodu na vozidle ve výši 20 000,- Kč. Přivolaní policisté ho na místě podrobili dechové zkoušce. Nadýchal opakovaně více než 3,5 promile alkoholu. Jak policistům uvedl, jel si do nedalekého obchodu pro další alkohol.

Dopravní policisté nehodu zadokumentovali a po jejím zpracování bude  předána příslušnému správnímu orgánu k vyřízení, neboť ten je oprávněn cyklistu za jeho protiprávní jednání potrestat.

| Vydáno dne 14. 04. 2016 |
Policie informuje Začátek chatařské sezóny

Velikonočními svátky se naprostá většina chatařů vrací se na své chaty a chalupy, aby se přesvědčili, jak jejich odpočinkové objekty přečkaly zimu. Někdo si svůj objekt pravidelně dle možností kontroloval, někdo na to čas neměl, a svoji chatu nebo chalupu naposledy viděl na podzim loňského roku. Snad všichni majitelé však přijíždějí s obavami, zda jim do jejich objektu nebylo provedeno vloupání nebo jim nebyla způsobena jiná škoda poškozením nebo krádeží věcí z jejich pozemku.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 05. 04. 2016 (540 přečtení) |
Policie informuje Nález munice

Včera dne 4. dubna 2016 se kolem poledne na Obvodní oddělení v Kostelci nad Labem dostavil třiapadesátiletý muž, který policistům oznámil nález munice v lese poblíž jezera u obce Křenek.
S  oznamovatelem vyjela na místo policejní hlídka, která zde našla větší množství munice. Jednalo se o náboje do samopalu a pistole a několik kusů granátů pravděpodobně z druhé světové válku. Policisté okamžitě místo zajistili a přivolali pyrotechniky. Ti po příjezdu vyhodnotili situaci a munici naložili a převezli k bezpečné likvidaci.

| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 05. 04. 2016 (577 přečtení) |
Policie informuje
Policisté na Gymnáziu v Neratovicích

Mezi studenty Gymnázia Františka Palackého v Neratovicích zavítal v měsíci březnu policista z místního obvodního oddělení policie.
Dvě hodiny strávil nprap. Vítězslav Jaroš se studenty sexty a septimy. Připomněl studentům  druhy společenských norem, jakým způsobem si je společnost vytváří a kdo dohlíží na jejich dodržování. Následně je seznámil se sociálně patologickými jevy ve společnosti. Při besedě se nprap. Jaroš zaměřil zejména na vandalismus. V souvislosti s tím osvětlil podstatu páchání a možné tresty  trestných činů poškození cizí věci a sprejerství.

Neméně zajímavé bylo další téma a to extremismus. Zde seznámil studenty s druhy extremismu a v čem spočívá jeho nebezpečí. „ Síla extremistů vychází z lidské nevědomosti. Jedinou možností, jak s jejich propagandou bojovat, je komunikace, otevřenost a nabízení alternativy“, řekl. Policista rozebral se studenty například  trestné činy narušující soužití lidí a trestné činy proti lidskosti.
Na závěr  měli studenti možnost shlédnout kratičká videa chování některých fanoušků na fotbalových zápasech a diskutovat o diváckém násilí v souvislosti s právními normami a porušováním zákona.

Během besedy samozřejmě nprap. Jaroš zodpověděl studentům spoustu všetečných dotazů.

| Vydáno dne 05. 04. 2016 |
Policie informuje Senioři a jejich bezpečí

Senioři jsou nejohroženější skupinou osob zejména v souvislosti s majetkovou trestnou činností. Často se stávají terčem zlodějů, podvodníků a násilníků. Zranitelnější jsou i v silničním provozu. Policisté jim proto věnují v rámci preventivní činnosti velkou pozornost. 
 Z těchto důvodů se také uskutečnila v úterý 15. března 2016  odpoledne na městském úřadě beseda s neratovickými seniory.
Několik desítek seniorů si vyslechlo rady od nprap. Petlacha z místního obvodního oddělení jak předcházet přepadení, podvodům, jak se chránit před okradením a jak si zabezpečit majetek. Nezapomněl připomenout  prohřešky lidí při nákupech a používání platebních karet, kdy sami svým chováním dáváme často šanci zlodějům. Další rady směřovaly k zabezpečení svých domovů, s důrazem na zabezpečení domovních a bytových dveří, používání řetízků a kukátek. Došlo i na konkrétní případy činnosti různých podvodníků.
Posledním tématem byla bezpečnost v silniční dopravě. Senioři byli seznámeni mimo jiné s novelou silničního a zákona a změnami z něho vyplývajícími. Zdůrazněno bylo používání reflexních prvků. Při pohybu na silnicích jsou nejzranitelnější nemotorizovaní účastnící silničního provozu, chodci a cyklisté. Zejména chodci by proto měli dbát na to, aby byli dobře vidět na dostatečnou vzdálenost a řidiči motorových vozidel se jim tak mohli včas vyhnout a předešli tak tragickým střetům.
 „Vidět a být viděn“ je základní pravidlo bezpečnosti na silnicích. Řidiči, kteří zranili chodce, se mnohdy shodují na tom, že ho neviděli vůbec nebo příliš pozdě.
Všichni účastníci besedy  v rámci preventivní akce „Vidíme se? “ dostali tašky s reflexním pruhem.
 
| Celý článek |

| Autor: PČR Neratovice | Vydáno dne 21. 03. 2016 (543 přečtení) |

 

© 2014 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.