Hlavní Menu
  Kalendář
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28     
  Počasí

  Diskuzní fórum
08.07. Obytná zóna staré Ne ...
Ohledně obytné zóny či zpomalovacích pruhů se můžete s žádostí obrátit na odb ... »

07.07. Obytná zóna staré Ne ...
Dobrý den,
kde bych mohl zažádat, aby město/MP nebo SP navrhli obytnou ... »


12.06. "Driftování" v obci
Drifting je řízený přetáčivý smyk. Ano, je postižitelný, ale záleží, kde a kd ... »

12.06. "Driftování" v obci
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je nějak postižitelné "d ... »


14.12. foto
děkuji za reakci,budu sledovat :)

Originál vložil Rostislav... ... »


14.12. foto
Fotografie vkládáme průběžně a jedná se především o vozidla, která překročila ... »

  Ankety
Od kolika let byste povolili přístup na sociální sítě?

Od 13 let (165 hl.)
 
Od 15 let (134 hl.)
 
Od 18 let (138 hl.)
 
Od 21 let (136 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 573
  Tísňové linky
156 - městská policie
150 - hasiči
155 - záchranná služba
158 - policie ČR
112 - j. č. t. v. v evropě
724 192 728 - číslo pro neslyšící k zaslání SMS
  Bezpečné město  REFIZ
  Přihlášení
Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
  OnLine
operator - chatuje
1106
1103
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Fotogalerie
  Fotogalerie
"Vzorný" řidič
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Kostelecká rychlostí 73 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 50km/h.
zobrazení: 365
známka: 0
  Videa
Dětský den s FC LobkovicePřehraj
Dětský denPřehraj
Den DV 2015Přehraj
Den DV 2015Přehraj
Vypiš všechna media
MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...

Jitka Landergotová 14:13 - 14.10.
Dobrý den,
na křižovatce ulic Kojetická a Bří Čapků - v ulici Bří.Čapků - je neustále...

Rostislav Oplt 9:20 - 3.7.
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v neděli nefungoval přístup do evidence psů, byl kontakt zjišt...
  Upozornění
16.02.2018: Pojď cvičit. Odhoď ulici.

Pokračování tréninků od čtvrtka 1. 3. 2018.

Policie informuje
Platil kartou, která nebyla jeho

MĚLNICKO - Tvrdil, že ji našel. 

Policisté Obvodního oddělení Neratovice vyjížděli dne 17. ledna 2018 do jedné z prodejen ve městě. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že zde devatenáctiletý muž opakovaně nakupoval alkohol a k placení používal bezpkontaktní platební kartu. Při opakovaném nákupu, kdy byla karta odmítnuta, se muž začal chovat podezřele a byl na místě zadržen do příjezdu policejní hlídky.

Dalším šetřením policisté zjistili, že platební karta spolu s peněženkou byla  předchozího dne v nočních hodinách odcizena. Podezřelý se hájil tím, že peněženku našel před barem a nákup alkoholu za cizí peníze považoval za formu nálezného, neboť prý chtěl peněženku i s vyčerpanou platební kartou odevzdat na policejní služebně. Mladík měl u sebe ještě láhev vodky, kterou nestihl již prodat a také větší množství balíčků s marihuanou.

Za neoprávněné držení platební karty mu nyní u soudu může být uložen trest vězení až na dva roky. Jak bude kvalifikováno držení omamných látek, bude záležet  na odbormé expertíze, na kterou byly balíčky s marihuanou odeslány. 

| Vydáno dne 15. 02. 2018 |
Aktuality 2018
Vyhodil kelímek z vozidla

Dne 23. 1. 2018 v 19:07 hod. hlídka MP projížděla ul. Práce, kde si všimla osobního automobilu, jehož řidič vyhodil kelímek od nápoje. Strážníci muže ztotožnili a zjistili, že se jedná o čtyřiadvacetiletého muže z Libiše. Za znečišťování veřejného prostranství mu byla uložena pokuta v příkazním řízení na spodní hranici možné sankce. Horní hranice dle novely zákona o přestupcích je 10 000,- Kč.

| Vydáno dne 15. 02. 2018 |
Prevence kriminality
Přednáška o sebeobraně

Dne 13. 2. 2018 proběhla v rámci prevence kriminality na základní škole Ing. M. Plesingera Božinova pro žáky 8. C přednáška o sebeobraně. Přednáška byla rozdělena na dvě části. V první, krátké teoretické části, byly žákům vysvětleny principy, jak se co nejbezpečněji chovat na ulici, jako nechodit v blízkosti „živých“ plotů, sami parkem, především v nočních hodinách, apod. s názornými ukázkami možných technik, kterými se lze na ulici proti napadení bránit. Určité techniky byly strážníky okomentovány s tím, že na jejich provedení je nutný pravidelný trénink, ale v těchto případech se dá účinně bránit i jinými způsoby. Následně si vyzkoušeli různé obranné techniky, které jim strážníci předvedli. Tyto techniky si vyzkoušeli pod dohledem strážníků, kteří žákům radili, jak zareagovat ve stresových situacích a na co nezapomenout, když je ohroženo jejich zdraví a život. Žáci si mimo jiné vyzkoušeli pár technik proti úchopu za oděv, zezadu, nebo proti škrcení a k tomu jim byly ukázány další techniky proti úderům. V průběhu cvičení bylo žákům připomínáno, že včasná reakce ulehčí provedení obranné techniky a že zvýšená obezřetnost může pomoci předcházet možným rizikům. Cílem této přednášky bylo, aby si žáci odnesli alespoň základní poznatky, jak předcházet možným rizikům a když už jim hrozí, aby měli alespoň nějaké podvědomí o tom, co mohou udělat ke své obraně.

| Vydáno dne 14. 02. 2018 |
Prevence kriminality
Přednáška v ZŠ Obříství

Dne 8. 2. 2018 proběhla pro žáky 7., 8. a 9. třídy na základní škole Obříství beseda na téma šikana, kyberšikana a v deváté třídě beseda na téma základy právního povědomí. Tyto témata jsou pro vyšší ročníky velmi zajímavá jak z pohledu žáků tak i strážníků. Mnoho žáků se v tomto věku již nějakým způsobem setkalo s šikanou nebo kyberšikanou, aniž by si to uvědomovali, a proto je možné s nimi na toto téma rozsáhleji hovořit a strážníci tak mohou odpovídat i na jejich konkrétní dotazy. V tomto věku je pohyb na sociálních sítích ve většině z nich zcela automatický, ale možná rizika si nejsou v tomto věku schopni plně uvědomit ani připustit. Při besedě v deváté třídě o právním povědomí si mnoho žáků uvědomilo, jak moc se jich vlastně zákon a jiné právní normy týkají, protože většina z nich dovršila patnáctého roku věku. Věříme, že se žákům beseda líbila a přinesla jim alespoň malou představu o tomto tématu, které je velmi zajímalo, neboť je v této době velmi aktuální.

| Vydáno dne 13. 02. 2018 |
Aktuality 2018
Otevřené okénko

Dne 23. 1. 2018 bylo v 9:29 hod. telefonicky oznámeno na služebnu MP, že na nám. Republiky je zaparkované vozidlo Toyota, které má otevřené okénko. Následně strážníci provedli nezbytné úkony ke zjištění majitele, což se podařilo až lustrací registrační značky. Následně se k vozidlu dostavila majitelka, která si vozidlo překontrolovala a uzamkla. 

| Vydáno dne 12. 02. 2018 |
Prevence kriminality
Teorie dopravní výchovy

Dne 6. 2. 2018 proběhla v rámci prevence kriminality beseda na téma Dopravní výchova v 7. C ze základní školy Ing. M. Plesingera Božinova. Cílem besedy bylo opakování učiva o dopravních předpisech, které se probírají v první až páté třídě a poté vyzkoušet jejich pozornost a vědomost v tomto tématu. V první části bylo s žáky probráno jak se bezpečně chovat a pohybovat v silničním provozu z pohledu chodce a cyklisty. Dále byly žákům připomenuty nejdůležitější dopravní značky, přechod pro chodce, jednosměrná ulice, jak má být správně vybaveno jízdní kolo apod. V druhé části vyučovací hodiny byl dětem rozdán krátký písemný test s jednoduchými otázkami, které jsme si zopakovali v první části. Závěrem lze říci, že po dvou letech si již děti z dopravní výchovy moc nepamatují, byť všichni venku kolo v silničním provozu používají. Písemný test ukázal, že většina chyb byla napsána hlavně z důvodu nepozornosti v době přednášky v první části a to i přesto, že jim byly některé předpisy vysvětleny. Kdyby možná věděli, že je v druhé části přednášky čeká písemná část, dopadly by testy lépe. Celkově přednáška dopadla dobře, žákům se líbila a žáci s nejlépe napsaným testem byli odměněni reflexními předměty od Městské policie Neratovice.

| Vydáno dne 09. 02. 2018 |
Prevence kriminality
Přednáška v ZŠ Obříství

Dne 6. 2. 2018 proběhla pro žáky 4., 5. a 6. třídy na základní škole Obříství přednáška na téma šikana a kyberšikana, kde byl kladen důraz na rizika šikany a její dopad na šikanovanou osobu. Žákům bylo přiblíženo, jak se snadno a rychle mohou dostat do role oběti nebo agresora, který šikanuje a terorizuje své okolí, např. vynucováním svačiny či peněz na spolužácích, ale také posmíváním se na účet hendikepované osoby či žáka, který se nějakým způsobem odlišuje od ostatních. Žákům bylo vysvětleno, co je to kyberšikana, jak se chránit a co dělat v případě, že se na nich někdo kyberšikany dopouští. Žákům byli předneseny konkrétní případy ze zahraničí o psychickém útoku formou kyberšikany i šikany ve škole na děti v jejich věku, které se skutečně odehrály. Bohužel tyto příběhy neměly moc dobrý konec, ale o to byly pro ně emotivnější a posloužily jako příklady, čeho se vyvarovat. Zároveň jim byla vysvětlena všechna možná rizika a příčiny šikany i kyberšikany a jak se v takových situacích zachovat s tím, aby nebyli lhostejní k ostatním a v případě, že o takovém chování vědí, tak ať ho nahlásí třídnímu učiteli, nebo rodičům. Věříme, že se žákům beseda líbila a přinesla jim alespoň malou představu o tomto tématu, které je velmi zajímalo, neboť je v této době velmi aktuální.

| Vydáno dne 08. 02. 2018 |
Aktuality 2018
Praskly jí žárovky

Dne 21. 1. 2018 v 21:01 hod. se na služebnu MP dostavila seniorka, bydlící v témže domě, kde sídlí služebna městské policie s tím, že jí v bytě praskly žárovky. Vzhledem k tomu, že na chodbě bytu je šero i v denní dobu a kontaktování správce domu by bylo až v pondělí, byly žárovky, které měla majitelka náhradní doma, strážníkem vyměněny a současně byl nahozen jistič.

| Vydáno dne 07. 02. 2018 |
Aktuality 2018
Vařil párky

Dne 21. 1. 2018 v 16:57 hod. vyjížděla hlídka MP v součinnosti s OO PČR Neratovice na telefonické oznámení do ul. Kojetická k č. p. 1021, kde mělo v jednom z bytů hořet, nebo se tam něco pálit. Vzhledem k tomu, že se strážníci v tu dobu nacházeli v téže ulici, byli na místě téměř ihned. Po příjezdu bylo zjištěno, že kouř vychází z bytu pana S., který, jak se později zjistilo, ohříval párky a usnul. Důležité bylo, že se na jmenovaného, který při podrobení dechové zkoušky měl naměřenu hodnotu 1,5 promile alkoholu v dechu, podařilo dobouchat a předejít tak možnému požáru a dalším úkonům s tím spojených.

| Vydáno dne 06. 02. 2018 |
Aktuality 2018
Leží na zemi...

Dne 18. 1. 2018 v 20:31 hod. osobně na služebnu MP oznámil muž., že v parku u městského úřadu leží na zemi muž s holí a u něj je paní na invalidním vozíku. Na místo byla ihned vyslána hlídka, která zjistila, že pád třiapadesátiletého muže z Tišic se obešel bez zranění a tak nebylo nutné přivolat RZS. Následně strážníci muži na jeho žádost pomohli vstát a dojít na přilehlou zastávku, odkud odjel domů.

| Vydáno dne 05. 02. 2018 |
Prevence kriminality Přednáška v ZŠ Sluhy

Dne 30. 1. 2018 proběhly v rámci prevence kriminality další 2 besedy v ZŠ Sluhy. Žákům 1. a 2. třídy bylo ukázáno vybavení, s kterým může městská policie pracovat např. radar na měření rychlosti, hlukoměr, Dräger na měření hladiny alkoholu, čtečky čipů na psy, defibrilátor apod. Žáci si mohli na figuríně vyzkoušet masáž srdce a mimo jiné proběhla debata na různé zvídavé otázky, které je zajímali ohledně práce MP.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 02. 02. 2018 (19 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Aktuality 2018
Kradl v prodejně Billa

Dne 15. 1. 2018 bylo v odpoledních hodinách na služebnu MP telefonicky oznámeno z prodejny Billa, že zadrželi pachatele krádeže. Po příjezdu na místo hlídka zjistila, že se jedná o devatenáctiletého pobertu z Neratovic, kterého zachytil zaměstnanec této prodejny za pokladnami s odcizenou drogerií a rybičkami v celkové hodnotě 735 Kč. I přes to, že se nejednalo o osobu zájmovou pro PČR a měl jeden záznam v centrálním registru přestupků za obdobný delikt, zůstal přestupek k projednání v kompetenci MP s uloženou pokutou v příkazním řízení nad spodní hranici možné sankce. Horní hranice dle nového zákona o některých přestupcích je 10000,- Kč.

| Vydáno dne 01. 02. 2018 |
index | 13-24 | předchozí | následující | Celkem 2089 článků    

 

© 2014 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu, je zakázáno.