Hlavní Menu
  Kalendář
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
  Počasí

  Diskuzní fórum
08.07. Obytná zóna staré Ne ...
Ohledně obytné zóny či zpomalovacích pruhů se můžete s žádostí obrátit na odb ... »

07.07. Obytná zóna staré Ne ...
Dobrý den,
kde bych mohl zažádat, aby město/MP nebo SP navrhli obytnou ... »


12.06. "Driftování" v obci
Drifting je řízený přetáčivý smyk. Ano, je postižitelný, ale záleží, kde a kd ... »

12.06. "Driftování" v obci
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je nějak postižitelné "d ... »


14.12. foto
děkuji za reakci,budu sledovat :)

Originál vložil Rostislav... ... »


14.12. foto
Fotografie vkládáme průběžně a jedná se především o vozidla, která překročila ... »

  Ankety
Od kolika let byste povolili přístup na sociální sítě?

Od 13 let (68 hl.)
 
Od 15 let (64 hl.)
 
Od 18 let (68 hl.)
 
Od 21 let (63 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 263
  Tísňové linky
156 - městská policie
150 - hasiči
155 - záchranná služba
158 - policie ČR
112 - j. č. t. v. v evropě
724 192 728 - číslo pro neslyšící k zaslání SMS
  Bezpečné město
  Přihlášení
Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
  OnLine
1106
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Fotogalerie
  Fotogalerie
"Vzorný" řidič
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Kostelecká rychlostí 70 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 50km/h.
zobrazení: 373
známka: 0
  Videa
Dětský den s FC LobkovicePřehraj
Dětský denPřehraj
Den DV 2015Přehraj
Den DV 2015Přehraj
Vypiš všechna media
MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...

Jitka Landergotová 14:13 - 14.10.
Dobrý den,
na křižovatce ulic Kojetická a Bří Čapků - v ulici Bří.Čapků - je neustále...

Rostislav Oplt 9:20 - 3.7.
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v neděli nefungoval přístup do evidence psů, byl kontakt zjišt...
Prevence kriminality Přednáška o provozu MKDS městské policie

Dne 20. 6. 2017 se v rámci prevence kriminality uskutečnila přednáška pro žáky 5. D. ze ZŠ Neratovice o provozu MKDS městské policie. Přednáška byla rozdělena na dvě části. V první části byl strážníkem a operátorkou žákům přiblížen provoz městského kamerového dohlížecího systému s ukázkou ovládání kamer a při tom byly zmíněny výhody tohoto systému. Dále bylo žákům vysvětleno fungování pultu centralizované ochrany (PCO), kterým jsou zabezpečeny pouze městské objekty, vše o tísňové lince 156, na kterou se v případě volání z mobilního telefonu občané dovolají na městskou policii v Mělníku, odkud je přepojí do Neratovic, ale i o ostatních telefonních linkách, které jsou mimo jiné nahrávány. Následně byly studentům předvedeny radiostanice, včetně jejich funkcí a výhod, např., že je veškerá komunikace mezi operačním střediskem a strážníky nahrávána, nebo že služební vozidla jsou monitorována pomocí GPS apod. V druhé části byl žákům přiblížen pracovní den strážníka, který je velmi různorodý s názornou ukázkou, např. přes měření rychlosti, měření hluku, měření hladiny alkoholu, čtečky čipů na psy apod. Žákům se návštěva MKDS líbila a nechyběly otázky k umístění kamerového systému a práci strážníků. Určitě si odnesli zajímavé poznatky nejen o MKDS, ale i o práci strážníků.

 

 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 07. 07. 2017 (41 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality Přednáška v MŠ v Měšicích

Dne 26. 6. 2017 proběhla v rámci prevence kriminality pod dohledem strážníků přednáška v mateřské školce v Měšicích na téma nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si na začátku přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly strážníky důrazně upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům, kteří to mohou oznámit zdejší městské policii, která je na sběr injekčních stříkaček vybavena.
 

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 04. 07. 2017 (23 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Informace MP
BEZPEČNOSTNÍ DOBROVOLNÍK

Vážení občané, v lednu roku 2017 byla schválena Strategie prevence kriminality města Neratovice na období let 2017 – 2020 a k ní akční plán Program prevence kriminality města Neratovice na rok 2017. Inspirovali jsme se v dalších městech a kromě jiných projektů a opatření, jež máme v plánu v rámci výše uvedených dokumentů realizovat nebo je již realizujeme, bychom se rádi stejně jako i jiné obce zapojili do projektu „Bezpečnostní dobrovolník“. Předmětem této akce je na dobrovolnické bázi založené zapojování občanů Neratovic do preventivně-bezpečnostních aktivit na území města, a to s hlavním cílem podporování přirozeného zájmu o dění kolem sebe (zejména v oblasti bezpečnosti) a chuti se do tohoto dění aktivně zapojovat a pozitivně ho svou činností ovlivňovat. Mezi klíčové aktivity dobrovolníků patří: 1) Mapování a oznamování škod na majetku města (nefunkční osvětlení, vandalismus na dětských hřištích apod.), poškozeného dopravního značení a komunikací, černých skládek, autovraků a zefektivnění tak řešení těchto problémů, 2) Mapování a předávání informací o potencionálně rizikových místech z pohledu běžného občana a jeho pocitu bezpečí – např. nedostatečně osvětlené nebo neoplocené místo apod. a 3) Pomoc dobrovolníků při nárazových kulturních, společenských a preventivních akcích. Podmínkou účasti v tomto projektu je věk 18 a více let, trestní bezúhonnost a dobrý zdravotní stav. Zájemci o tuto pozici nechť se hlásí do 31. 7. 2017 na e-mail: romana.kacirkova@neratovice.cz nebo osobně na odboru soc. věcí a školství v kanceláři č. 115 u manažerky prevence kriminality.

| Vydáno dne 30. 06. 2017 |
Prevence kriminality Vyhraj cyklistické potřeby

Městská policie Neratovice v rámci prevence kriminality pořádá v období od 1. 5. do 10. 6. 2017 již VIII. ročník soutěže o cyklistické potřeby. V tomto ročníku, stejně jako v minulém, se bude soutěžit o poukazy na libovolný nákup cyklistických potřeb v prodejně Cykloservis v Lobkovicích. Soutěž je určena především dětem, ale i mládeži do osmnácti let. Podmínkou je dodržování zákona, cyklista mladší 18 let je totiž povinen za jízdy používat ochrannou přilbu a proto do slosování o poukázky v celkové hodnotě 13000,- Kč budou zařazeni jen ti cyklisté, kteří při kontrole splní tuto zákonnou povinnost. Po dobu soutěže budou strážníci zastavovat cyklisty, ale také je možné, že cyklista se sám strážníkovi přihlásí a ten s ním vyplní krátký dotazník, který, pokud bude mít cyklista přilbu, bude zařazen do slosování o zmíněné poukázky. Do soutěže je možné zařadit jen jeden platný dotazník.

Partneři soutěže: Pneuservis a prodejna cyklistických potřeb www.nerakola.cz, zakázkové truhlářství z Lobkovic www.bdtruhlarstvi.cz a Autolakovna Josef Staněk Neratovice-Lobkovice.

Dne 28. 6. 2017 proběhlo za účasti starostky Mgr. Lenky Mrzílkové, místostarosty Bc. Markéty Rajchertové, zástupce velitele MP Františka Hrdličky, velitele MP Neratovice Rostislava Oplta a preventisky MP Miroslavy Dobsové a zástupce spolupořadatele firmy B&D Truhlářství předávání dárkových poukazů s dárkovou taškou, ve které děti našly drobné reflexní dárečky od Besipu, pexeso či pastelky a sladkosti.

Fotogalerie

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 29. 06. 2017 (859 přečtení) | Sdílet Sdílet na Facebook |
Prevence kriminality
Vítání prázdnin s hasiči

Dne 24. 6. 2017 pořádali neratovičtí hasiči Vítání prázdnin, které se konalo v prostorách před hasičskou zbrojnicí v Kostomlatského sadech. Hasiči měli pro děti připravené dovednostní úkoly a za jejich splnění je čekala odměna ve formě občerstvení. U našeho stánku si především děti mohly vyzkoušet brýle simulující alkohol, tvrdé drogy nebo marihuanu, což byla příležitost hojně využívaná. Děti si také mohly vyzkoušet jízdu na koloběžkách slalomovou dráhou a pochopitelně závěrečné dovádění v oblíbené pěně nechybělo.

 

| Vydáno dne 27. 06. 2017 |
Aktuality 2017
Mladíci znečistili autobus

Dne 13. 6. 2017 v 6:54 hod. telefonicky oznámil na služebnu MP řidič autobusu, že má v autobuse dvě opilé osoby, které ho znečistily a s autobusem zajel na konečnou stanici v ul. Ke Spolaně. Po příjezdu hlídky na místo bylo zjištěno, že se jedná o devětadvacetiletého L. G. ze Slovenska a dvacetiletého V. H. z Neratovic. Jmenovaní byli z autobusu, poté co nepořádek uklidili, vykázáni a po prověření, zdali se nejedná o osoby zájmové pro policii, byla celá událost v kompetenci MP projednána v blokovém řízení na místě.

| Vydáno dne 26. 06. 2017 |
Aktuality 2017
Znečistil veřejné prostranství

Dne 11. 6. 2017 v 21:53 hod. zahlédl operátor MKDS na kameře umístěné na nám. Republiky muže, který šel vrávoravou chůzí po ul. 28. října. Následně znečistil veřejné prostranství odhozením plastové lahve a přitom upadl na zem. Na místě strážníci ztotožnili třiapadesátiletého V. F. z Kněževsi a protože důkazy z kamery hovořily jednoznačně, byla mu za uvedený přestupek uložena bloková pokuta na spodní hranici možné sankce. 

| Vydáno dne 23. 06. 2017 |
Aktuality 2017
Jezdil bez řidičáku

Dne 13. 6. 2017 v 20:15 hod. bylo na služebnu MP telefonicky oznámeno, že v lesíku u městského úřadu jezdí někdo na motorce. Na místo byla vyslána hlídka s tím, že operátor MKDS již toto místo monitoroval. Po příjezdu hlídky na místo řidič sice prokázal svoji totožnost, ale řidičský průkaz u sebe neměl, a proto byla jeho totožnost ověřena na OO PČR Neratovice, kde se lustrací potvrdilo, že sedmnáctiletý mladík nevlastní řidičský průkaz. Vzhledem k tomu, že se nejednalo o osobu zájmovou pro policii, byla celá událost strážníkem zpracována a předána příslušnému správnímu orgánu k dalšímu opatření.

| Vydáno dne 22. 06. 2017 |
Aktuality 2017
Připálil večeři

Dne 7. 6. 2017 v 19:25 hod. na služebnu MP telefonicky oznámil pan T., že z bytu v šestém patře v ul. Dr. E. Beneše čp. 1182 vychází kouř a na majitele se nemůže dobouchat. Na místo byla ihned vyslána hlídka, která po příjezdu zjistila, že z tohoto bytu vychází zápach po spáleném jídle. Strážníci se pokoušeli hlasitými výzvami a boucháním na dveře bytu přimět nájemce k otevření, bohužel nikdo nereagoval. Když už se chystali byt otevřít zákonným způsobem přivolaní hasiči, „zarachotily“ klíče v zámku a nájemník dveře otevřel a sdělil, že si připálil večeři na vařiči.

| Vydáno dne 21. 06. 2017 |
Aktuality 2017
Kradla v prodejně Penny

Dne 8. 6. 2017 v 12:15 hod. bylo na služebnu MP telefonicky oznámeno z prodejny Penny, že zachytili pachatele krádeže. Po příjezdu hlídky na místo byl pachatel ztotožněn a bylo zjištěno, že se jedná o pětašedesátiletou ženu z Neratovic, která odcizila potraviny a kosmetiku v hodnotě 262 Kč. Vzhledem k tomu, že se nejednalo o osobu zájmovou pro PČR a neměla záznam v centrálním registru přestupků, zůstal přestupek k projednání v kompetenci MP s uloženou pokutou na spodní hranici možné sankce.

| Vydáno dne 20. 06. 2017 |
Aktuality 2017
Rušení nočního klidu

Dne 9. 6. 2017 v 2:00 hod. bylo na služebnu MP telefonicky oznámeno, že v restauraci Terasa v Kostomlatského sadech hraje hlasitě hudba. Po příjezdu hlídky na místo bylo zjištěno, že v restauraci hraje reprodukovaná hudba, za kterou byla zodpovědná šestatřicetiletá servírka. Po důrazném upozornění, že dochází k rušení nočního klidu, byla hlasitá hudba vypnuta. Nicméně následující den byla jmenované za rušení nočního klidu, protože neměla záznam v centrálním registru přestupků, uložena bloková pokuta na spodní hranici možné sankce.

| Vydáno dne 19. 06. 2017 |
Aktuality 2017
Vypadla z hnízda

Dne 4. 6. 2017 v 13:07 hod. na služebnu MP telefonicky oznámila obsluha z restaurace Mlýn v Lobkovicích, že tam mají poraněnou poštolku. Po příjezdu hlídky na místo byla poštolka, která pravděpodobně vypadla z hnízda, umístěna do přepravky a převezena na služebnu MP. Po konzultaci s pracovníkem záchranné stanice AVES byla poštolka ještě týž den pracovníkem, který se zabývá dravými ptáky, převezena do této stanice.

| Vydáno dne 16. 06. 2017 |
index | 13-24 | předchozí | následující | Celkem 1945 článků    

 

© 2014 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu, je zakázáno.