Hlavní Menu
  Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
  Počasí
Počasí Neratovice - Slunečno.cz
  Diskuzní fórum
08.07. Obytná zóna staré Ne ...
Ohledně obytné zóny či zpomalovacích pruhů se můžete s žádostí obrátit na odb ... »

07.07. Obytná zóna staré Ne ...
Dobrý den,
kde bych mohl zažádat, aby město/MP nebo SP navrhli obytnou ... »


12.06. "Driftování" v obci
Drifting je řízený přetáčivý smyk. Ano, je postižitelný, ale záleží, kde a kd ... »

12.06. "Driftování" v obci
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je nějak postižitelné "d ... »


14.12. foto
děkuji za reakci,budu sledovat :)

Originál vložil Rostislav... ... »


14.12. foto
Fotografie vkládáme průběžně a jedná se především o vozidla, která překročila ... »

  Ankety
Od kolika let byste povolili přístup na sociální sítě?

Od 13 let (165 hl.)
 
Od 15 let (134 hl.)
 
Od 18 let (138 hl.)
 
Od 21 let (136 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 573
  Tísňové linky
156 - městská policie
150 - hasiči
155 - záchranná služba
158 - policie ČR
112 - j. č. t. v. v evropě
724 192 728 - číslo pro neslyšící k zaslání SMS
  Bezpečné město  REFIZ
  Přihlášení
Přezdívka:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Fotogalerie
  Fotogalerie
Vzorný "řidič"
Řidič tohoto vozidla jel po ul. Kostelecká v Lobkovicích rychlostí 83 km/h., ačkoliv je zde povolená rychlost 50km/h.
zobrazení: 1444
známka: 0
  Videa
Dětský den roku 2019Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Den DV 2018Přehraj
Vypiš všechna media
MP 15:08 - 14.10.
Dobrý den,
o tomto zaparkovaném vozidle víme již delší dobu a jeho stáním jsme se podrobně...

Jitka Landergotová 14:13 - 14.10.
Dobrý den,
na křižovatce ulic Kojetická a Bří Čapků - v ulici Bří.Čapků - je neustále...

Rostislav Oplt 9:20 - 3.7.
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v neděli nefungoval přístup do evidence psů, byl kontakt zjišt...
Aktuality 2019
Kradl v prodejně Lidl

Dne 17. 12. 2019 bylo v 10:00 hod. na služebnu MP telefonicky oznámeno z prodejny Lidl, že zachytili pachatele krádeže. Po příjezdu hlídky na místo bylo zjištěno, že pachatelem je osmadvacetiletý poberta z Neratovic, který odcizil rum v hodnotě 169 Kč. Prověřením na PČR bylo zjištěno, že se nejedná o osobu zájmovou pro policii a protože měl několik záznamů v centrálním registru přestupků, byl přestupek v kompetenci MP zpracován a předán příslušnému správnímu orgánu k dalšímu opatření.

| Vydáno dne 20. 01. 2020 |
Prevence kriminality
Ukázka MKDS pro žáky prvého stupně

Dne 10. 1. 2020 se v rámci prevence kriminality uskutečnila přednáška pro žáky prvého stupně z základní školy 28. října v Neratovicích o provozu MKDS při příležitosti celkové ukázky fungování městského úřadu Neratovice, kde se především setkali se zástupci města, kteří si s nimi o něm povídali. Velitelem městské policie byl žákům přiblížen provoz městského kamerového dohlížecího systému s ukázkou ovládání kamer a při tom byly zmíněny výhody tohoto systému. Dále bylo žákům vysvětleno fungování pultu centralizované ochrany (PCO), kterým jsou zabezpečeny pouze městské objekty, vše o tísňové lince 156, na kterou se v případě volání z mobilního telefonu občané dovolají na městskou policii v Mělníku, odkud je přepojí do Neratovic, ale i o ostatních telefonních linkách, které jsou mimo jiné nahrávány. Žákům byly předvedeny radiostanice, včetně jejich funkcí a výhod, např., že je veškerá komunikace mezi operačním střediskem a strážníky nahrávána, nebo že služební vozidla jsou monitorována pomocí GPS apod. Žákům se návštěva MKDS líbila a měli mnoho otázek k umístění kamerového systému a práci strážníků. Určitě si odnesli zajímavé poznatky nejen o MKDS, ale i o práci strážníků.

| Vydáno dne 17. 01. 2020 |
Informace MP Zpráva o činnosti za rok 2019

Zpráva o činnosti Městské policie Neratovice za rok 2019 a koncepce pro rok 2020

a)  Zpráva o činnosti městské policie

1)    Personální zabezpečení:

Na začátku roku byl stav pracovníků městské policie v počtu osmnácti zaměstnanců, dva strážníci v průběhu roku 2018 ukončili pracovní poměr a tento stav trval až do konce roku, kdy na je sklonku byly na základě výběrovém řízení pozice strážníků obsazeny. Maximální stav je dvacet zaměstnanců. Šestnáct strážníků ve výkonu služby s platným osvědčením a čtyři operátoři MKDS. Služebna městské policie je po celý rok v nepřetržitém provozu, který zabezpečují čtyři směny. V každé z nich je operátor MKDS a tři strážníci. Administrativu spojenou s chodem městské policie zabezpečují čtyři strážníci v denním pracovním režimu včetně preventistky, která zabezpečuje přednášky aj. akce v rámci prevence kriminality. Všichni mimo jiné dle potřeby vykonávají běžnou práci strážníka městské policie.

| Celý článek |

| Autor: MP | Vydáno dne 15. 01. 2020 (6 přečtení) |
Aktuality 2019
Psi na volno

Dne 15. 12. 2019 v 15:31 hod. operátor MKDS zahlédl na nám. Republiky u tamní večerky muže, který venčil dva psy na volno, což je vyhláškou obce zakázáno. Vyslaná Hlídka MP na místě šetřením zjistila, že jedná o dvacetiletého muže. Jmenovaný strážníkovi sdělil, že neví o tom, že by to byla povinnost, ale to nic nemění na tom, že psy neměl na vodítku, ačkoliv ho u sebe měl. Za tento prohřešek, po zkontrolování známek, mu byla uložena pokuta v příkazním řízení na spodní hranici možné sankce.

| Vydáno dne 15. 01. 2020 |
Prevence kriminality
Přednáška na téma šikana a kyberšikana

Na druhém stupni Základní školy a Praktické školy v Byškovicích proběhla v rámci prevence kriminality dne 8. ledna 2020 přednáška na téma šikana a kyberšikana, kde byl kladen důraz na rizika šikany a jejich dopad na šikanovanou osobu. Žákům bylo přiblíženo, co je šikana, jaké má znaky, jak se snadno a rychle mohou dostat do role oběti nebo agresora, který šikanuje a terorizuje své okolí, např. vynucováním svačiny či peněz na spolužácích, ale také posmíváním se na účet hendikepované osoby či žáka, který se nějakým způsobem odlišuje od ostatních, nebo který se zrovna do města přistěhoval a začal na jejich školu chodit. Dále jim byla vysvětlena kyberšikana, jak se pro ti ní chránit a co dělat v případě, že se na nich někdo kyberšikany dopouští. Mimo jiné jim byla vysvětlena možná rizika a příčiny šikany i kyberšikany a jak se v takových situacích zachovat s tím, aby nebyli lhostejní k ostatním a v případě, že o takovém chování vědí, tak aby ho nahlásili třídnímu učiteli, rodičům či přímo kontaktovali Městskou policii Neratovice. Na konci přednášky došlo k diskuzi, kde se žáci mohli na cokoliv zeptat, co je ještě k tématu šikana nebo kyberšikana zajímalo. 

| Vydáno dne 13. 01. 2020 |
Prevence kriminality
Přednáška na ZŠ v Byškovicích

Na prvním stupni Základní školy a Praktické školy v Byškovicích proběhla dne 8. ledna 2020 v rámci prevence kriminality přednáška o bezpečném chování týkající se nebezpečí spojené s injekční stříkačkou, oslovení cizí osobou apod. Děti si během přednášky prohlédly maketu injekční stříkačky a přitom byly upozorněny, aby na ni v žádném případě nesahaly. Mimo jiné jim bylo připomenuto, že její nález by měly oznámit paní učitelce, nebo rodičům. Dále se s dětmi hovořilo o nebezpečí související s oslovením neznámou osobou, která jim bude nabízet různá cukrátka, nebo hračky, popřípadě jim nabízet, že je doprovodí k jejich rodičům. Když se strážníci dětí ptali, zda by si od neznámé osoby něco vzaly, nebo s ní někam šly, dostali od velké většiny dětí správnou odpověď, že si nic brát nebudou a nikam nepůjdou. K tomu bylo dětem také vysvětleno, co dělat, když se např. ztratí v obchodním centru, že mají oslovit prodavačku, která jim pomůže. Strážníci dětem názorně předvedli bezpečnou polohu proti agresivnímu pejskovi, kterou si děti vyzkoušely. Během povídání se nezapomnělo ani na dopravní výchovu, která je neméně důležitá. V tomto bloku bylo dětem připomenuto, aby při jízdě na kole nosily ochranou přilbu s vysvětlením, co se může stát, když ji nebudou mít a protože děti byly velmi šikovné, dostaly na závěr sladkou odměnu.

| Vydáno dne 10. 01. 2020 |
Aktuality 2019
Kradl v prodejně Albert

Dne 13. 12. 2019 bylo v 16:21 hod. na služebnu MP telefonicky oznámeno z prodejny Albert, že zachytili pachatele krádeže. Po příjezdu hlídky na místo bylo zjištěno, že pachatelem je sedmačtyřicetiletý V. Č. z Neratovic, který odcizil potraviny v celkové hodnotě 1023 Kč. Prověřením na PČR bylo zjištěno, že se nejedná o osobu zájmovou pro policii, a i když měl tři záznamy v centrálním registru přestupků, zůstal přestupek k projednání v kompetenci MP s uloženou pokutou v příkazním řízení nad poloviční hranici možné sankce.

| Vydáno dne 09. 01. 2020 |
Aktuality 2019
Kradl v prodejně Albert

Dne 9. 12. 2019 bylo v 13:20 hod. na služebnu MP telefonicky oznámeno z prodejny Albert, že zachytili pachatele krádeže. Po příjezdu hlídky na místo bylo zjištěno, že pachatelem je šestadvacetiletý poberta z Neratovic, který odcizil kosmetiku v celkové hodnotě 1335 Kč. Prověřením na PČR bylo zjištěno, že se nejedná o osobu zájmovou pro policii a protože měl několik záznamů v centrálním registru přestupků, byl přestupek v kompetenci MP zpracován a předán příslušnému správnímu orgánu k dalšímu opatření. 

| Vydáno dne 08. 01. 2020 |
Aktuality 2019
Kradl v prodejně Tesco

Dne 7. 12. 2019 bylo v 19:50 hod. na služebnu MP telefonicky oznámeno z prodejny Tesco, že zachytili pachatele krádeže. Po příjezdu hlídky na místo byl pachatel ztotožněn a bylo zjištěno, že se jedná o osmadvacetiletého J. D. z Neratovic, který odcizil čokolády v celkové hodnotě 776 Kč. Prověřením na PČR bylo zjištěno, že se nejednalo o osobu zájmovou pro PČR a i přesto, že měl několik záznamů v centrálním registru přestupků, zůstal přestupek k projednání v kompetenci MP s uloženou pokutou na poloviční hranici možné sankce.

| Vydáno dne 07. 01. 2020 |
Aktuality 2019
Rozhazovali kuřecí kostry

Dne 6. 12. 2019 bylo v 17:15 hod. na služebnu MP telefonicky oznámeno, že u prodejny kuřecího masa na náměstí jsou dva muži, kteří obtěžují kolemjdoucí. Na místo byla ihned vyslána hlídka, která na místě ztotožnila devětapadesátiletého muže se svým šestadvacetiletým synem z Neratovic, kteří rozhazovali kuřecí kostry. Důkazy z kamery hovořily jednoznačně, další výmluvy neobstály, a proto z místa odešli s pokutou v příkazním řízení nad poloviční hranicí možné sankce.

| Vydáno dne 06. 01. 2020 |
Aktuality 2019
Vycházejí „záblesky“.

Dne 7. 12. 2019 v 20:30 hod. operátor MKDS spatřil několik osob, které se pohybovaly okolo prodejny Billa, kde současně zpozoroval, že vedle prodejny vycházejí „záblesky“. Na místo byla operátorem vyslána hlídka, protože pokud by se jednalo o „bouchání“ petard, tak tato činnost je vyhláškou města zakázána. Podezření operátora se potvrdilo a aktérům, kteří pyrotechniku odpalovali, byla v příkazním řízení uložena pokuta na spodní hranici možné sankce za porušení vyhlášky obce.

| Vydáno dne 03. 01. 2020 |
Aktuality 2019
Nejen popíjeli alkohol

Dne 7. 12. 2019 v 20:05 hod. zahlédl operátor MKDS tři dívky a dva mladíky před kulturním domem na nám. Republiky, z nichž jeden popíjel alkohol a druhý odhodil do přilehlého křoví lahev. Po příjezdu hlídky na místo byli oba mladíci ztotožněni a bylo zjištěno, že se jedná o osmnáctileté mladíky z Neratovic a Libiše. Protože důkazy z kamerového systému „hovořily“ jednoznačně, byly oběma provinilcům uloženy pokuty v příkazním řízení na spodní hranici možné sankce pro porušení obecně závazných vyhlášek města Neratovice.

| Vydáno dne 02. 01. 2020 |
index | 1-12 | následující | Celkem 2566 článků    

 

© 2014 Městská policie Neratovice - Desing - Powered by PhpRS.
Kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů
nebo jiných částí webu bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.